https://www.traditionrolex.com/7

 Němečtí filmaři si vybrali Mělník | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Němečtí filmaři si vybrali Mělník

Koncem října navštívil město Mělník německý tým filmařů z televize MDR, aby zde natočili 30minutovou turistickou reportáž z cyklu Na cestách u saských sousedů ( Unterwegs bei Sachsen Nachbarn). Pořad věnovaný Mělníku se bude vysílat 20.11. v 18:15 hodin, repríza 25.11. ve 13:30 hod., k vidění bude i na internetu na adrese: www.mdr.de/unterwegs/sachsen.Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 Celý pořad o České republice je zde.


Celý pořad o České republice je zde a trvá cca 45 minut

http://www.hr-online.de/website/fernsehen/sendungen/ .

Nevím, kam vás odkaz zanese, ale měli byste tam míti Freitag 28.10. a hned ten první pořad nahoře, tak na něj klikněte. Titulky( Sněžka), pak pramen Labe, a až bude čas, tak to teprve celé také skouknu Eye-wink Smiling.

Název:   Zu Gast bei unseren Nachbarn: Tschechien.

6.1 No pochopil bych to jako,


No pochopil bych to jako, Mělník - Město vína. Bohužel víc jak polovina úrody letos zmrzla tak toho vína moc nebude. Sad Škoda že neukázali studnu a popřípadě i zámek vevnitř alespon v kratičkém záběru. Ale jinak moc hezký pořad.

6.1.1 Jo,


 vlastně jsem zapoměl říci, že tam bylo dokonce v závěru i Českosaské Švýcarsko se svými proslavenými soutěskami a Pravčickou branou. O Mělníku vlastně jen řekli, že je to město vína, soutoku dvou největších českých řek, a že se z neznámých důvodů řeka dál jmenuje Labe, ač by se měla správně jmenovat Vltava, což nikdo neví. Ale, respektuje se to. (Je odsud tuším mimochodem po řece 839 km k moři, jak hlásají i cedule na Ouporu.)

Co k tomu dodat? Oni Němci těch cestovních pořadů, kde je toho o Mělníku ( většinou speciál) více mají ve vysílání hodně ( jen o ně zavadit), ale ve své podstatě Mělník doplácí na to, co tady neustále už několik let vynáším marně na svět. Tady chybí citelně otevření středověkého podzemí.

Také jsem znovu vše ještě jednou prohlédnul a každé to místo má prostě co nabídnout. Ta kostnice v KH, je prostě zase jiná, než ta u nás, kterou samozřejmě známe. Perník v Pardubicích, nebo bitva v Hradci, to bylo milé, ale atmoška U Fleků, minipivovar v Harrachově, pramen Labe, krajina Krkonoš, Orloj v Praze a nádherné Českosaské Śvýcarsko, to se mi nikdy neokouká, ikdyž všude člověk už nejednou byl Eye-winkSmiling.

5 Mělník opět v televizi.


V minulosti jsem občas kritizoval Českou televizi, že dává po skrovnu pořadů, které propagují krásy naší vlasti a ještě se to spíše zvrtne na nějaké téměř vymřelé řemeslo, které se v onom místě v nějaké chalupě vykonává (nic proti tomu a i to zaujme). Tady však platí, že oč méně je v Čechách takových cestopisných pořadů, o to více jich je v sousedním gigantickém Německu a mnohdy i o Čechách. Důvod je jednoduchý. Němci vždy rádi cestovali a cestují, a tak potřebují vědět, co je dobré u nás navštívit, kde přespat, kde se najíst apod. Zrovna včera jsem takový dokument náhodně spatřil na hr (Hessische Rundfunk) a samozřejmě mě rozradostnil několikaminutový pohled na naše město. Dokument probíral Prahu,Krkonoše,Kuks,Pardubice, Kutnou Horu,Mělník a Karlovy Vary ( viděl jsem jen část) a možná, že by se také něco našlo ke kouknutí v archivu na webu televizní stanice hr, jako kdysi na MDR. Asi nejvíce mě zaujala kostnice v Kutné Hoře v Sedleci ( inspirace na výlet?). Hezký víkend.

4 Jenom připomínám


...., že pokud máte možnost někdo zítra sledovat MDR, nebo si to nahrát, tak od 13.30 opakují ten pěkný dokument o našem městě.

Přeji hezký večer, nebo pokud budete číst příspěvek třeba zítra doma, či v  práci Smiling, tak pěkný den Smiling .

3 A je to tady !


Tak se nejprve podíváme na Bayernu do Alp v pořadu ,, Das Musik aus die Berge" v 16.15 Smiling , a pak už nás čeká ten avizovaný vinařský Mělník na MDR v 18.15 Laughing out loud .

3.1 Neměl by jsi PLS link


Neměl by jsi PLS link přímo na ten live stream? To tam nějak nevidím Laughing out loud

3.1.2 Tak se Magnete nezlob


...., já tady měl kdysi kabelovku ,pak jsem se bez ní asi 10 let obešel, pak jsem uvažoval o případném dálkovém příjmu DVB-T, což by nebyla výhra, jak dnes vidím a nakonec jsem přišel k DVB-S. Jinak bych to taky neviděl a ještě nedávno jsem byl v některých případech odkázaný pouze na internetovou televizi, když jsem si chtěl trošku užít třeba Tour de France, nebo nějakou muziku. Když dojížděli do cíle, tak tam viselo tolik lidí, že mrznul obraz a otravovaly hrozně při znovupřipojení reklamy.Snad už to bude na ,, Dakar" lepší Eye-wink.

Jo, krom toho jsem byl od 15.48 u televize, tak jsem Ti ani už nemohl rychle odpovědět.

3.1.1 To máš smolíka.


Tady si aspoň můžeš pustit asi 1.30 minuty ukázku a přišel jsi fakt o moc  http://www.mdr.de/unterwegs/sachsen/7784947.html  . Ještě to myslím 25.11. opakují. Trvalo to 30 minut a stihli tam třeba ukázat i interiér skalního bytu ve Lhotce, nebo cestu ke studni a studnu, což se naše ČT 1 snad ani nikdy neobťežovala.

Jinak tam byl Lobkowicz, zámek,Hořín,pomník Palacha, Sokol,Bubník,říšský protektor, varhany, děvčata z MOOSu, zvoník, Neuberk vinice, Lhotka,Kokořín, kostnice, zdymadla, kočárky před muzeem, pracovnice muzea, pohledy přes řeku, z podhradí a snad jsem na nic nezapoměl.

No, musel jsem to obsahem, časem i kvalitou obdivovat a srovnával jsem to v paměti třeba s podobným dokumentem, který natočila ČT kdysi za starosty Václavíka. Němci jsou v těch cestopisech machři, to je marné. Jo, ještě je tam vedl Kovařík do té chodby u radnice, tuším a vzpomínám si, že jim ukazoval naše poklady ( pixidu, pohár a monstranci) ve vitríně.

2 Dobré info.


Tak pokud nezapomenu ( je to ještě 17 dní ), tak se rád kouknu. Jednak mě samozřejmě zajímá propagace našeho města v médiích a pak, Němci jsou v propagaci zejména své krajiny a kultury mistři, tak jsem zvědavý, co o nás natočili.

1 Hezké fotky


na stránce mají docela hezké fotografie Mělníka.


https://www.traditionrolex.com/7