Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Napadal i přítomného policistuDne 4. listopadu letošního roku, okolo dvaadvacáté hodiny večerní, vyjížděli policisté z obvodního oddělení PČR v Neratovicích k místnímu restauračnímu zařízení, kde docházelo k osobní rozepři mezi mužem a ženou. Muž od slovního útoku přešel až k fyzickému napadání. Policisté na místě zajistili veřejný pořádek a požádali oba účastníky konfliktu k prokázání totožnosti. Žena policistům důvod tohoto incidentu vysvětlila a doložila osobním dokladem svou totožnost, ze kterého bylo zjištěno, že se jedná o třicetiletou ženu z Mělnicka. Muž však na to reagoval opět agresivním způsobem a jednoho ze zasahujících policistů napadl fyzicky. Na místě byl proto policisty zajištěn a eskortován na policejní služebnu, kde s ním byla provedena další opatření. Policisté na služebně kontrolou v evidencích Policie ČR zjistili, že se jedná o třiatřicetiletého muže taktéž z Mělnicka.

Agresor byl na služebně vyzván k provedení orientační dechové zkoušky, při které mu byla naměřena hodnota 2,63 promile alkoholu v dechu. Státní zástupce vydal souhlas se zadržením muže a po provedeném lékařském vyšetření, byl umístěn do policejní cely, kde vyčkával na další úkony trestního řízení.

V průběhu vyšetřování převzala případ skupina kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR Mělník. Ti muži dne 5. listopadu 2010, předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin násilí proti úřední osobě a dále pro přečin výtržnictví. Ještě v dopoledních hodinách byl dne 5. listopadu 2010 muž propuštěn na svobodu, kde bude probíhat další prošetřování případu. Za tyto skutky muži hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.Zpravodajství