Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

To se nedá vymyslet, to se musí vidět.

Klášterní ulice bývala bezvýznamnou silničkou, která ožívala jen v parném létě návštěvníky koupaliště.
Ráznou změnu však udělila výstavba Kauflandu i vzrůstající frekvence vlaků do přístavu a zejména křižovatka u koupaliště se stala dopravním problémem.
Zprvu se zdálo, že přechody pro chodce a světelná signalizace na přejezdu mnoho vyřeší, ale už nyní je vidět, že problém je větší. Řidiči, kteří přijíždí po vedlejší silnici, se jen těžko dostávají na frekventovanou hlavní obchvatovou silnici a tak vjíždí do těsné blízkosti posunovací koleje, nebo přímo na ni, čímž vzniká samozřejmě nebezpečná situace.
Kdosi se tomuto problému v těchto dnech pokusil postavit čelem a těsně před přejezdem umístil značku o zákazu vjezdu na přejezd směrem od Kauflandu. Aby nikdo nemohl říci, že nebyl varován, tak se objevila jedna zvláštní cedule ještě poblíž hospody U Potůčku. Píše se tam, že vjezd z ulice Klášterní do ulice Řípské je zakázán.
Nevím, ale mám pocit, že tomu asi cizinec moc rozumět nemůže a spíše bych tady očekával nějakou značku s vyznačením objížďky. Pod onou značkou u přejezdu bych zase očekával přikázaný směr jízdy směrem ke krytému plaveckému bazenu.
Vypadá to, že tu prostě někdo chtěl zakázat průjezd a samozřejmě to nikdo nerespektuje. Tedy, pokud se na místě neobjeví policie, aby si vydělala.
Situace by šla samozřejmě řešit světenými semafory, ale to něco stojí. A také město tak trochu doplácí na to, že obchvat vede stále tudy a nejde tak udělat hlavní silnici například do písmene ,,L", což je však také trochu zvláštní řešení.
Nuže, jsem zvědavý, jak se bude celý tento problém vyvíjet, protože, pokud nebude možno přes přejezd od kauflandu jezdit, aniž by došlo k porušení předpisů, může být situace ještě zajímavá a třeba ovlivní křižovatku u kotelny.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 semafor


po dlouhém očekávání však v poslední době spustili světelné znamení na přejezdu vlečky v Bezručovce (opravte mne, jestli se pletu, že není v provozu dýl, než týden), tak třeba po po půlroce (/roce/dvou letech) čekání se dočkáme i nějakého podobného značení tam ...

ona tam není vyznačená "slepá" ulice (a pro jistotu několikrát, aby si jí všichni domácí všimli?) - tomu, kdo to vymyslel, říkám mozek  ;-/

2.1 Upřesnění


Trošku to musím opravit, ale podstata je stejná. Ostatně i profíci občas píšou blbosti.
Pokud jedete od Pivovaru a zahnete u nemocnice z Bezručovky ke koupališti, tak hned za křižovatkou je malá čtvercová tabulka s vyznačením slepé ulice. Asi v místě, kde řada řidičů odbočuje vlevo ke kauflandu a spíše kouká , jaká je situace na parkovišti a odbočce, se vpravo nachází tabule se zněním, že průjezd mezi Klášterskou a Řípskou ulicí je uzavřen. Tato tabule se na trase objeví ještě jednou, avšak nikoliv u hospody, jak jsem napsal, ale téměř u vchodu na koupaliště a ještě je přímo někde u plotu pod větví. Ta slepá ulice tam myslím také ještě někde je, ale fakt je, že tu značku u přejezdu, která zakazuje přejet, už stejně někdo otočil o 150 stupňů.
Když zvážíme, že řidič přijel ke Kauflandu ze směru od koupaliště a bude se stejnou cestou vracet, tak si možná nevšimne, nebo nepochopí, že jede podle značky slepou ulicí a bude i těžko reagovat na onu tabuli u vchodu na koupaliště, která je trochu v plotě pod stromy a ještě blízko přejezdu.
Ono totiž není ani logické, aby se někde lidi konečně dočkali přejezdu se světelnou signalizací a nakonec se přes něj mohlo jezdit jen jedním směrem.

1 Ježiš


Jestli to tak je, jak píšeš, tak je to pěkná pakárna!!! Jel jsem tam na kole v úterý, ale auta tam u přejezdu byla... Od kdy je tam ta značka?
Bože, to je taková hovadina! Jestli to tam nevzniklo z toho, že řidiči jsou paka, a neví, že na přejezd nemají vjíždět, když za ním nemají prostor pro jeho opuštění - a zůstavaj na přejezdu a je jim to jedno! To je taky dost obvyklá situace i u "jateckých závor" - u přejezdu u krámu eva.cz.
Navíc když teda všichni od Kauflandu musejí de facto pouze doprava - k podolské nemocnici - tak už i tady se tvořej docela dobré kolony. Bezručova ulice je už taky nějak přeplněná. Je to síla co se tady děje.

Hehe, jsem se asi nezachoval správně flegmaticky, nýbrž typicky cholericky - ale naštvalo mně to...

1.1 Dopravní značení


Naši volali na ,,město,,,co že je to za blbost se značením na přejezdu.Odpověděli,že vědí,že to je špatně a do 2týdnů to vyřeší.Tak se těšte,bude lépe.Snad.

1.1.1 Tak se bojím


Tak se bojím toho, že změnu udělají. Ale nebude k lepšímu. Možná udělají jednosměrku začínající už před potokem u odbočky k zahrádkám (směrem ke koupališti), nebo rovnou u výjezdu z Kauflandu. Ale snad se pletu.