Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Začíná období honůMěsíc listopad a prosinec jsou v zimním období zaznamenány mimo jiné i jako měsíce, kdy pro mnohé muže, ale i ženy začíná období plné naháněk a honů. Policisté proto již nyní v rámci prevence upozorňují lesní „nimrody“, aby si včas dali do pořádku všechny potřebné doklady i zbraně, které potřebují a nosí v rámci svého koníčku, popř. povolání.

Každý rok provádějí policistky z oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál ( OSZBM) při Územním odboru Policie ČR Mělník akce, při kterých dohlížejí a kontrolují na dodržování ustanovení zákona o zbraních a zákona o myslivosti na mysliveckých honech. I letos se policistky vydají do terénu a „potrápí“ mnohé účastníky honů v rámci prováděných kontrol.

Bude probíhat kontrola zbrojních průkazů, tak i k tomu náležejících zbraní, které myslivci mají v době honů při sobě. Vyjímkou nebude ani kontrola loveckých lístků, průkazů zbraně, povinného zákonného pojištění a samozřejmě i provedení dechové zkoušky.

Vzhledem k tomu, že doposud se v rámci kontrol pracovnice nesetkaly s vážnějším prohřeškem, věří, že ani letošek nebude vyjímkou a myslivci své „věci“budou mít v pořádku a povinnosti, které náleží jejich povolání i koníčku neberou na lehkou vánu a přistupují k nim zodpovědně.

Nprap. Jana Žáčková
Tisková mluvčí ÚO PČR MělníkZpravodajství