Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Pokus krádeže osobního vozidlaDne 9. listopadu 2010, mezi třináctou a čtrnáctou hodinou, zaparkoval devětadvacetiletý muž z Prahy, na parkovišti u obchodního domu v ulici Bezručova na Mělníku své osobní motorové vozidlo Škoda Fabia. Muž při odchodu za nákupem si automobil řádně zabezpečil. Když se po krátké době opět dostavil ke svému vozidlu, viděl, že uvnitř sedí muž, který se snažil s vozidlem ujet. Majitel Škoda Fabia pachatele svým příchodem vyrušil a tento z místa činu utekl do nedaleko stojícího vozidla, kde usedl na místo spolujezdce a řidič tohoto vozidla z parkoviště obchodního domu ujel neznámo kam.

Muž po prohlídce svého poškozeného auta zjistil, že kromě zničených slunečných brýlí má i poškozenou spínací skříňku. Přes tu se pachatel chtěl vozidla zmocnit. Poškozený policistům z místního obvodního oddělení, kteří se vzápětí dostavili na místo, sdělil popis pravděpodobného pachatele i popis vozidla. Jednalo se o:

muže ve věku cca 23-25 let, vysokého 175 cm, hubené postavy, krátkých plavých a nagelovaných vlasů. Obličej měl zarudlý, jako po akné. Oblečen byl do šedé bundy a tmavě modrých džínsů. Pachatelé z parkoviště odjeli vozidlem typu VW Sharan nebo Seat Alhambra. Dle slov poškozeného, se jednalo o tento typ vozidla – SUV, stříbrné barvy. Registrační značka u tohoto vozidla začínala na 2S……

Policisté případ šetří jako podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci ve stádiu pokusu a dále trestný čin poškození cizí věci. Pachateli lze dle tohoto zákona uložit trest odnětí svobody až na dva roky. Policejní hlídky  na Mělníku v i v okolí započali po uvedeném vozidle i osádce pátrat, do současnosti bez úspěchu.

Zároveň žádají spoluobčany, kteří se v uvedenou dobu pohybovali na parkovišti obchodního domu a mají poznatky k uvedenému případu, aby tyto poskytli policistům z obvodního oddělení PČR Mělník na tel: 974 876 700 nebo na linku 158.

 Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Chybička se vloudila :D


A od kdy je VW Sharan a Seat Alhambra SUV? spíše MPV ne??