Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Cyklostezka Zelčín-Mělník-Hněvice ožila.

Milí čtenáři Mělníčku, asi jste si všimli, že nám tu poslední dobou převládají články i komentáře s politickou tematikou, nebo se řeší nějaká neuspokojivá situace, ač se objeví občas vyjímka, a tak tu máme nyní článek, který by měl potěšit obyčejného občana, dát mu radost i inspiraci a potěšit především obrázky.

Možná namítnete, že tu toto téma máme na webové stránce http://melnicek.cz/node/5631 , ale k záměru vytvořit nový článek mě přivedl především fakt, že jakýkoliv další komentář by se ztratil mezi těmi politickými komentáři, které se rychle střídají a brzy by vymazaly nový komentář z boxu s upoutávkami na komentáře. Další důvod je ten, že zmíněný článek je už daleko v propadlišti dějin ( snad červenec ?), je tam již takové množství komentářů, že je to až nepřehledné a s vyjímkou nejnovějších komentářů, které přinesly nějaké fotografie ze současnosti, šlo v první fázi o místy až nechutné dohady. Nuže, berte tento článek, jako pokračování zmíněného článku na http://melnicek.cz/node/5631 .

Dnešní krásný nedělní den ( 14.11. 2010) přivedl na  cyklostezku mnoho cyklistů a docela by mě zajímalo, kolik jich čte Mělníček. Mě k dnešnímu výjezdu inspirovala zpráva Flegmatika, že je cyklotrasa z 95 procent hotová a zvědavost samozřejmě zvítězila. Jak jsem již zmínil, panoval zde docela čilý ruch, ač se zejména kolem Dolních Beřkovic prováděly nějaké oplocovací práce v blízkosti cyklostezky. Mezi elektrárnou a obcí Horní Počáply, se prý zase staví nějaký sportovní areál a nikomu nemohlo uniknout, že v obou obcích jsou na Labi přístavní mola pro výletní lodní dopravu. Dále je na stezce několik odpočívadel, a ikdyž někomu může připadat ráz krajiny trochu jednotvárný, tak tu vidím jisté možnosti, jak v oblasti služeb, tak i zajímavých objektů k pozorování.

Téměř každá obec při cyklostezce má odbočku na náves, kde je nějaké funkční pohostinství. Myslím, že je podél cyklotrasy nyní ještě skrytý možný podnikatelský potenciál. Co můžeme na trase obdivovat ? Něco jsem poslal ze svých 82 fotek na web, ale zkusme to tedy slovně.

V místě, kde podjíždíme nový most a přejíždíme Sidonku, bychom měli zahlédnout přes Labe Polabský mlýn na Pšovce, který nám tu pěkně chátrá. za můstkem je odbočka, která by nás zavedla na silnici, kde spatříme krásný kříž s postavou Krista. Pak míjíme vpravo přístav a ve Vlíněvsi nás zaujme kostel, ale i první možnost k odbočce na náves a do prvního pohostinství. V Dolních Beřkovicích bychom neměli přehlédnout místní zámek, který je patrný od sloupu povodní v sousedství cyklotrasy. Pak se nám již otevírají výhledy na vinice Trojslava a Ferdinandovu, jakož na siluety Liběchova a zastaví nás až místní jez, který se objíždí. Další zajímavá místa jsou za elektrárnou, kde přejíždíme nejen užitkovou, chceteli odpadní vodu z elektrárny, ale začíná tu i oblast, kde budeme mít vodu po obou stranách, což se opakuje i za obcí Horní Počáply. Ta nás při případném odbočení z trasy uvítá krásným kostelíkem na návsi a několika restauracemi.

Nezapomeňme se ještě podívat přes řeku trochu zpět na zahrádkářskou kolonii s další vinicí poblíž Počeplic a konečně i na samou ves přes řeku. Zbývající část nynější stezky budeme věnovat pohledu na  nejvyšší kopec  Ćeského Středohoří Sedlo, zahlédneme Štětí a dáli spatříme v zákrutě nad řekou zahrádkářské kolonie pod vsí Hoštka. Budeteli pozorní, podaří se vám od řeky spatřit i vysilač Buková Hora.

Jak jsem se již zmínil v předešlém článku, stezka je součástí dálkové cyklotrasy Vídeň-Hamburk a v Ústeckém kraji se již na sousedním úseku u Hněvic mocně pracuje. Co je již hotovo a co ještě ne, můžeme zjistit třeba na webové adrese, kterou jsem uváděl v předešlém článku. Na závěr si snad jen přejme, aby nám cyklotrasa přinášela občas příjemné rekreační chvíle volna, ať už si jen tak krátce vyjedeme (od starého mostu po křižovatku na hranici krajů má 15 kilometrů), nebo se budeme vracet z nějakého pořádného cyklovýletu.

PřílohaVelikost
PB140070.JPG150.29 KB
PB140035.JPG217.44 KB
PB140030.JPG274.23 KB
PB140016.JPG362.06 KB
PB140048.jpg192.48 KB
PB140081.JPG176.5 KB
PB140083.JPG230.28 KB
PB140017.jpg176.74 KB
PB140021.JPG217.61 KB
PB140026.JPG207.91 KB
PB140086.JPG371.56 KB


Tipy na výlet

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Včera


Včera se povedlo cyklostezku zkolaudovat. Nechápu přístupy zainteresovaných úředníků,to jsou fakt myšlenky co padají z jejich hlav.

4.1 No dobře


....., a co tím chtěl autor říci, krom toho, že byla kolaudace ?

4.1.1 Ani snad nic, jenom


například přechod pro lesní zvěř za hořínem, (chybí tam nevím kolik desítek metrů asfaltu) asi aby si neošoupala kopítka. Jsem zvědavej, jak budou "zelenkaví" učit srnky trefit se v těch, plácnu 15 km mezi zelčínem a hořínem, zrovna na tenhle flek. Nebo osvětlení můstků. Proboha na co? aby mělo naše obyvatelstvo co likvidovat? Svazek cyklostezky je tak bohatý, že může každý rok kupovat nové lampy na Sidonce. Občas asi zapojit trochu rozumu a ne jen uspokojovat své ego tím, že jsem ten, kterej musí prostě mít svoji připomínku.

4.1.1.1 Tak tomu rozumím.


Ano, to už je hodnotná informace Eye-wink. To snad ani není možný . A já si myslel, že tam ten finální asfalt za Hořínem v zatáčkách ( jinde je hotovo zcela) dodělají nakonec. No, to je síla. Díky za informace Smiling .

4.1.1.1.2 SNAD !!!!


se to povede na jaře dodělat. Vždyť je to přece konina a proti zdravému rozumu. Pakárna je v tom, že na jaře už to bude dražší, protože se zase bude muset sehnat firma, převoz materiálů, strojů, lidí a navíc to již není v rámci celé zakázky, takže sbohem peníze z EU, pěkně z rozpočtu svazku cyklostezky. Takže jedno takovéhle rozhodnutí přijde řádově na pěkných pár desítek, možná stovek tisíc. Odpovědnost je však "nedohledatelná"..... Bylo by fajn říct: "Díky vám to stálo o tolik víc, bylo to vaše špatné rozhodnutí" "zaplaťte to" UTOPIE!!!!. Holt by si úředník musel platit pojistku na blbost, tak jako si ji platím já, kdybych náhodou způsobil svojí nešikovností svému zaměstnavateli nějakou škodu.

4.1.1.1.1 Sokrate prosím Vás bylo


Sokrate prosím Vás bylo by možné se s Vámi domluvit na fotografiích pro ČTK? Budu o tom psát příští týden při nebo před otevřením, tak by se fotografie hodily. Díky za info na mejl. zik 

4.1.1.1.1.1 Lucie,..


...předně přeji hezký den ! Já vůbec nevidím problém. Považuji takové veřejné prostředí za místo, kde může každý fotit a tak mě jen a jen potěší, když budou užity právě mé fotografie. ( Máte na mě ještě e-mail ?) Smiling

4.1.1.1.1.1.1 marně ho hledám , není


marně ho hledám Sad, není to jednoduché, protože jsem si poštu z NA přeposlala na soukromý email.

4.1.1.1.1.1.1.1 Teď


už by měl být můj e-mail u Vás.

3 fotky


Tak jsem se začala těšit jak se v létě vydáme po stezce...ale když jsem na fotce viděla tu trasu kde je z obou stran voda a celkem úzká cesta tak si teda necháme zajít chuť!!!

3.2 Pro upřesnění.


Toto místo je až za elektrárnou před Horními Počáply ( což je už kus cesty od města) a vůbec se nemusíte bát, protože fotka poněkud zkresluje a široké je to tam dost ( snad 4 metry). Navíc je to místo vlevo jen tůňka, není dlouhá a můžete kolo přece ten kousek vést. Ostatně, můžete jet až tam, a pak se rozhodnout, zda to otočit, ale viděl jsem tam jezdit i malé děti. Jsou tam poblíž rybáři a snad tam i někdo zkoušel brusle.

A jak říkal Magnet, tak pokud je nějaká obava z vody a nejistota, tak mohu  jen doporučit pro začátek cestu na to Vrbno. Tím bych s takovým děckem začal. Tam se na Vltavu díváte snad z 50 metrů.

3.1 Se bojíš že


Se bojíš že spadneš do vody či co? Laughing out loud

3.1.1 dceři


je 6 let a na kole ještě není tak moc jistá...myslela jsem že jí vezmu na stezku kde nejezdí auta.....ale má zase jiné vady.....

Už nás několikrát otravovala kdy jí vezmeme na výlet na kole,.....ale je to plašmuška takže do normálního provozu jí člověk vzít nemůže.

3.1.1.1 Tak jí bud dejte na ten


Tak jí bud dejte na ten kousek tyč a nebo ten kousek jedte jinudy. Jako zrovna tohle je ta nejmenší vada na kráse celé cesty.

3.1.1.1.2 tyč


na kolo nepoužíváme. Přijde mi to nebezpečné. Tedy pokud myslíte takovou tu tyč co má člověk přidělanou za kolem a na dítě nevidí.

3.1.1.1.2.1 A co je


A co je bezpečnější než tyč? Díky ní dítě nemůže nikam vjet, naučí se udržet rovnováhu a vy díky ní naprosto přesně víte co dítě děla.

3.1.1.1.2.1.1 to je právě to


e když ho mám za zády tak nevím vůbec nic.....už jsem viděla i tatínka co si to hasil z kopce (vzhledem k naší rychlosti v autě) 80 Km rychlostí a na tyči za sebou měl dítě......když si vezmu že na to dítě vůbec nevidí a může mu padnout do silnice.....tyč mi vůbec nepřipadá bezpená a rovnováhu nejlépe začne udržovat tak že se samo začne snažit na kole udržet......

Obrázek uživatele dawer

3.1.1.1.2.1.1.4 80?


HAHAHA:o)

3.1.1.1.2.1.1.3 80 km za hodinu? Zase


80 km za hodinu? Zase nepřehánějte paní... Tak rychle těžko.

3.1.1.1.2.1.1.3.2 nepřeháním


jímala mě hrůza...tatík jel ještě přikrčený aby jel co nejrychleji.....nevím co si chtěl dokázat a evidentně zapoměl že má za sebou dítko!!!!!

Jak nám kdysi řekla jedna paní: "většina dětí péči svých otců přežije...." tohle sedělo na 100%.

3.1.1.1.2.1.1.3.2.1 Mužu se zeptat kde to


Mužu se zeptat kde to bylo a co měl tatík za kolo? Ono to totiž chce hodně dobrou a lehkou silničku. Ta musí bejt vybavená skvělejma brzdama a ještě lepšíma galuskama. Pokud měl MTB což předpokládám tak je možná rychlost maximálně okolo 55Km\h. Víc prostě jde hodně těžko. Plus když měl vzádu tu tyč a další kolo.

 

Nemluvě o tom že ten kopec nesmí bejt prudej. Musí mít delší rozjezd s pozvolným stoupáním, několik zatáček kde hlavně té poslední nabere rychlost a hodně dlouhej dojezd kde to samospádem dostane na tu osmdesátku. Plus to ještě musí mít nejméně 300m aby se dalo bezpečně zabrzdit. Takové kopce v Česku moc nejsou. Napadá mě ta Boleslav. Skjezd z Harrachova do Kořenova. Cesta z Ještědu. Pak nádherná správcovská cesta v Koutech pod Desnou a několik málo kopců na Šumavě. Jinak jich fakt moc není. Krom toho znáte někdo nějakej takovej ještě v okolí?

 

Pak mě napadá ještě cesta z Řípu. Kdyby měla dobrej asfalt a nikdo tam nechodil tak je to paráda. Takhle jsem to na fullu dostal na nějakých 60 a stejně člověk akorát trnul kdy tam vleze nějakej turista a nebyl to žádnej zážitek. Pak znám týpka co tam krásně turistu sejmul. V 50 ho objížděl zprava. Turista slyšel kolo tak šel taky doprava Laughing out loud No kolo na hadr od strom. On na hadr o asfalt a turista zlámaný snad všechny kosti v tělě. Dokonce ten blbec byl i ve zprávách :-D 

3.1.1.1.2.1.1.3.2.1.3 :-)


76 km/h. Horské kolo, kopec od hradu Vranova nad Dyjí dolů do vesnice. Bez tyče! Smiling

3.1.1.1.2.1.1.3.2.1.3.1 Dobře...


....., tak já jen 64,5 km/h a právě z Klapýho ( pod Házmburkem) do Libochovic, ale zato na českém kole Eska tracking, které se mi málem rozskočilo Laughing out loud .

3.1.1.1.2.1.1.3.2.1.2 bylo to


na kopci od Koree k benzínce ÖMV.........v Klášterci nad Ohří

3.1.1.1.2.1.1.3.2.1.1 Ze Chloumku 70


.... kolem krematoria říkal kolega. Pak samozřejmě brzdit kvůli státovce. ani nemusíš nikam daleko Eye-wink . Nebo si to zkus z Házmburka do Libochovic. Taky už bych tyhle voloviny nedělal.

3.1.1.1.2.1.1.3.1 Hele jednou jsem to jel.


Hele jednou jsem to jel. Bylo to v kopci nad Bolkou. Nevzpomenu si na název obce nahoře ale jezdí se tam okolo zámku pod krásný viadukt. Byla krásná prázdná silnice a já měl skvělé silniční kolo kterému jsem naprosto věřil. Fakt je ten že jsem měl hodně staženou pr..l, nejsem žádnej závodnmík a i helma by asi byla na nic kdybych dal ksicht do stromu. Fakt je ten že každej rok sleduji etapy Tour, Gira a podobně a chtěl jsem si to zkusit. Pak když sem se bavil  slidma co jezděj na kole každej den v rámci nějakého tréninku takl v tom kopni jich to dalo mnohem víc než jsem si myslel. No už to zkoušet nebudu. Už se na to mám moc rád Laughing out loud Každopádně skvělej zážitek a nikomu bych ho nerozmlouval. 

 

Každopádně s dítětem na tyči nejde jet rychleji jak nějakýchj 25Km\h a pokud někdo jede víc tak je to hovado.

3.1.1.1.2.1.1.2 Pokud pojedeš


Pokud pojedeš průměrnou rychlostí okolo 15Km/h což by s dítětem na tyči byl docela slušnej čas tak oněm máš naprostej přehled. Řikej si co chceš. Nemluvě o tom že si můžeš dát na řídítka zrcátko a máš přehled i vzadu. Je to ten nejbezpečnější způsob jak se s dítětem přepravovat na kole. Tedy hned po vozíku. A říkej si co chceš. Ale tohle ti odkejve kasždý cyklista!!!

3.1.1.1.2.1.1.2.1 Na tyči


S tyčí jsme toho najezdili hodně a celkem bez nehody, až na jeden případ, kdy mi dítě usnulo a skulilo se do škarpy, naštěstí do měkkého... Je dobré, když to druhý rodič zezadu kontroluje.

3.1.1.1.2.1.1.1 Nekomplikujete to nějak ?


Nevím, jak dnes, ale dříve se na zadní kolo dětského bicyklu přidělala dvě malá kolečka, která byla o nějaký ten centimetr výše, než zadní kolo bicyklu, což sice neumožňovalo příliš naklopit kolo v zatáčce, ale bylo to zejména na rovince prvním krokem ke cvičení rovnováhy. Nakonec se kolečka časem odmontovala, do dítěte se trochu strčilo někde na bezpečné polní cestě a rodič utíkal za kolem a vybízel děcko ke šlapání. Předem je ale vhodné vysvětlit, jak se kolo zastavuje, ikdyž to bude možná nutné připomenout.

3.1.1.1.2.1.1.1.1 Dnes


Dnes taky Smiling

3.1.1.1.1 ten "kousek" je ale u vody


ten "kousek" je ale u vody hodně velkej kus...

3.1.1.1.1.1  co je za problém?


 co je za problém? Tak pojedou na druhou stranu směr Zelčín, kde si i dítě pak může hrát a není to tak daleko. Pro většinu cyklistů to bude příjemná změna, všude se jezdí jen okolo pole tady pojedem po vodě Laughing out loud

2 Další fotografie


Obrázek uživatele 603

2.2 .. .super fotky. . .


 . . a zajímavý postřehy  . sice jsem tam kolikrát jel, hlavně směr Liběchov, ale asi čumím spíš na cestu než kolem . . 

2.1 Nádherný fotky


U poslední fotky, respektive popisu se mi vybavila vzpomínka jak jsem po půl roce na vojně přijížděl na Mělník, uviděl zdálky zámek a byl jsem na měkko.

2.1.1 Tento komentář


mi udělal vážně velkou radost. Sice je to vždy zajímavý pocit, když se člověk odněkud vrací domů, ale jak jsi vzpomenul vojnu a ty měsíce čekání, tak vím o čem mluvíš. Poslední autobus od Prahy se líně šine k siluetě města ozářené úplňkem, na palubě několik lidí a první krok na mateřskou půdu byl jak výstup z kosmické lodi.

2.1.1.1 Já na Mělník nedám dopustit


Včerejšek jsem strávil na tvým webu a byl jsem nadšenej. Moc díky.

2.1.1.1.1 Moc děkuji


... za takovou odpověď. Spousta lidí vůbec netuší, co je s tím práce. Celý 17. listopad bylo třeba obětovat tomu, aby zase konečně něco přibylo a aby aspoň čtenář hlavní stránky poznal, že už jsme v roce 2010 a bylo nutno zrušit zastaralé, nebo už i možná chybné informace. Další věc je propagace, protože se jako čtenář často dostávám do situace, kdy mám třeba jen jednou v roce někde na cizích webech co říci a hromada webů( ne všechny) v tomto případě vyžaduje defakto pro mě zbytečnou registraci. A tak to jde někdy jen prostřednictvím gastbooků. Výsledný efekt je téměř bezvýznamný, ale člověk to dělá pro zábavu ( sledování počítadla atd.), ze zvědavosti, jen když se mu chce a potěší, když vůbec někdo reaguje a pokudmožno kladně. To má pak význam, protože někoho potěšíš. Hezký víkend ! Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 poznámka redakce


Sokrate, prosím, přidejte pár fotek nebo odkaz, kde visí. (konec poznámky)

1.2 Tak v tuto chvíli


... by mělo být v redakci Mělníčku 30 fotek ( 18 včera i dnešní kopie + 12 dnes). Teď už je jen otázkou, kdo a kdy to přidá k článku a kolik toho vybere ( snad Raist). Nesmíme zapomenout, že to stojí osobní čas, život jsou také povinnosti a já bych se s tím asi pořádně potrápil, aniž by byl úspěch zaručen Eye-wink . Zdravím a přeji hezký den !

1.1 Asi se stala chybička....


....., protože fotografie ( cca 18 ) jsem včera odesílal před 20. hodinou na [email protected]  ( defakto po zaslání článku v redakčním systému ). Obvykle dostanu odpověď o zveřejnění článku, kterou jsem neobdržel a zde se objevil jen článek bez fotek. Zkusím to nyní ještě během několika vteřin přeposlat.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1 pošlete


pošlete je kdyžtak i na [email protected], zpracuju to. Díky.