Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

video ze ZM


Umístění videozáznamu z jednání ZM na stránkách města je reálné, a možná že už příští jednání ZM dne 6.prosince bude moci každý kdo má zájem, shlédnout online.

Vhodné řešení jsme našli na stránkách města Semily: http://www.semily.cz/cz/obcan/mesto-semily/samosprava-mesta/video-jednani-zastupitelstva-mesta/
Pan starosta Mikeš potvrdil, že již probíhají jednaní.

Milan Schweigstill, zastupitel za TOP09Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele pa.well

2 kalendář


Jsem rád, že se alespoň takto dozvídám o termínu příštího jednání zastupitelstva. Stránky města jsou v tomto ohledu zoufale neaktuální, ať už jde o termíny jednání zastupitelstva nebo Rady. Možná by současní zastupitelé mohli v tomto smyslu na úředníky zatlačit. Také bych uvítal, kdyby byly zápisy z jednání zastupitelstva dostupné z hlavní stránky melnik.cz. Takto jsem Zápis z ustavujícího jednání zastupitelstva našel na Úřední desce mezi spoustou dalších méně podstatných dokumentů.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1 Termíny a místo


 

Termíny a místo zasedání v roce 2010

06.12.2010 od 16:00 hodin - zasedací místnost MÚ Mělník v čp. 5120.12.2010 od 16:00 hodin - zasedací místnost MÚ Mělník v čp. 51

(kdo dělal ten redakční systém městského webu, si zaslouží metál)

2.1.1 polovina termínů


Tak jsem si ze srandy na ten odkaz klepnul a koukám, že asi polovina letošních jednání zastupitelstva městskému webu unikla. Ty co byly od začátku prázdnin do voleb každých čtrnáct dní a rozhodovaly místo rozpadlé rady. Teda to je kvalita.

LP

2.1.1.1 Jak nam to bezi na radnici...


Zakazku "kanalizace Chloumek za 165 mil." budou resit chlapci z ruska a CSSD... V dubnu mela firma CGM Czech a.s jeste nezname vlatniky (to minulemu vedeni vubec nevadilo!) Tady: http://www.financninoviny.cz/zpravy/stavebni-firmu-s-radou-verejnych-zakazek-ovladli-lide-z-ruska/496746&id_seznam= "Chtic" musel byt veliky viz zapis: http://www.melnik.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/mesto_a_urad/
rada_a_zastupitelstvo/rada/zapisy/2010/2010-11-15.pdf
Urcite nam muzou vysvetlit proc vybrali firmu napojenou na rusaky a CSSD. (Uff..jeste, ze existuji bozi mlyny) Melnicti matadori v kontrolnim vyboru... Saman, Klimes, Sejcek - sice nejsou v zastupitelstvu, ale pohlidaji pres kontrolni vybor stavajici/minule zastupitele..Smiling Nevim jestli muzou existovat zprofanovanejsi.. Vlastne vysmech. Nove procesy od Martince... RM schvaluje uzavření Smlouvy o dílo k projektu "Zvýšení efektivnosti projektového a procesního řízení Mělník" s firmou Regio Partner, s.r.o. za 1,5 mil... Tedy vlastne "pohoda", protoze "procesy" meli byt za 4,7 mil. dle ZM ze 7.9.2010. Akorat se napise, ze polovina uredniku dela vykon statni spravy a tedy nelze zasahovat do procesu, ktere ridi jednotliva ministerstva. Druha polovina je samosprava, kde lze "optimalizovat procesy", ze nebudou chodit s deskami, ale poslou emailem nebo pres spisovku. "Prumerny tajemnik" vyresi za 1 mesic, ale jiste lze zadat externi firme hezkou zakazkou Smiling Sponzori se staraji... Tenisti budou mit novou halu za 12,5 mil. Zde popis dotace: http://www.ropstrednicechy.cz/vyzvy_vyherci.php?parent=7e0333d4-9748-102d-8d39-00e0814daf34 Kdopak to asi organizuje... tady hezke foto http://www.tenis-melnik.cz/sponzori.aspx (vsechno krasne propojeno..kruh se uzavira..)

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

2.1.1.1.1 Hehe, to je dobré. Vám


Hehe, to je dobré. Vám se v životě musí uzavírat kruhů ..... Jestli je toto opravdu Vaše vidění světa, musíte trpět jako zvíře, což je mi vlastně lidsky líto.

Ale věcně - zkuste příště kandidovat ve volbách - to je takový ne zcela dobře vymyšlený proces /lepší bohužel není/, kde můžete získat příznivce svých názorů a něco zkusit změnit.

Vlastně s Vámi nelze věcně diskutovat, Váš příspěvek je výkřik majitele jediného správného vidění světa, který - pod heslem NECHŤ ZHYNE CELÝ SVĚT, HLAVNĚ KDYŽ ZVÍTĚZÍ PRAVDA - je odsouzen být po celý život v opozici.

Škoda.

P.S.: Na práci v kontrolním výboru se těším. A jsem rád, že dokáži udržovat velmi korektní a konstruktivní vztah i s těmi členy kontrolního výboru, kteří zde jmenováni nebyli.

2.1.1.1.1.1 moralne..


Minimimalne jako stret zajmu vidim pracovat pro mesto (poskytovani pravnich sluzeb pro RM) a zaroven sedet v kontrolnim vyboru. Nehlede na moralni aspekt (koho chleba jis..).
Clovek si nekdy musi vybrat spravnou stranu barikady. Nejhure dopadaji prebehlici..(pravda, ze mistr Teplik chodi vysmaty, ale s tim Vas nechci srovnavat - vazne)

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

2.1.1.1.1.1.1 No, odpovím bonmotem.


No, odpovím bonmotem. Když se mám v noci vzbudit, tak proto, že jsem vypil o tři piva víc, než jsem měl. Ne proto, že jsem někomu slíbil, že někomu něco dlužím.

Snažím se to své poradenství provozovat s takovou mírou nezávislosti, jakou předpokládá zákon o advokacii.

Nevím, jestli jsou za práci v kontrolním výboru nějaké odměny a je mi to jedno.

2.1.1.1.1.1.1.1 fakta


Zakon rika: §119 (1) Finanční a kontrolní výbory jsou nejméně tříčlenné. Jejich členy nemohou být starosta, místostarosta, tajemník obecního úřadu ani osoby zabezpečující rozpočtové a účetní práce na obecním úřadu.

Pravda je, ze autori zakona opomenuli slovicko "pravni" prace. Ale lze z podstaty textu pomerne dovodit.. Uz bych to nechal byt Smiling

Rad bych Vas zde pozadal o vysvetleni/popsani vyberu stavebni firmy CGM Czech a.s. Predpokladam, ze jste jako pravnik mesta minimalne konzultoval nebo primo zpracovaval dokumenty smluvniho charakteru. Muzete nam popsat pozadi jak byla tato firma proverena z hlediska vlastnicke struktury atp. (Urcite vite na co se ptame a prosim vynechat nejake nesouvisejici odbocky).

Dekuji predem za vsechny obcany.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

2.1.1.1.1.1.1.1.1 No, já posuzuji to, co mi


No, já posuzuji to, co mi předloží.

Posuzoval jsem text smlouvy. Ten je pro město výhodný. Jsa vázán povinností mlčenlivosti nebudu říkat více, leč třeba stávající předseda kontrolního výboru měl k dispozici jak smlouvu, tak naše stanovisko, obraťe se proto prosím na něj.

O výběru firmy nevím nic víc, než že celé výběrové řízení bylo zadáno externí firmě. Podrobnost opravdu neznám.

P.S. Myslím, že právní wslužby v tom zákoně nejsou, protože to zákonodárce nechtěl Smiling

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 takto nestaci


Omlouvam se, ale tady muzeme vyzkouset neco z diskuzi kolem voleb - transparentnost, pravo na informace, proste nemlzit.

Majetek, finance a informace ohledne mesta jsou zalezitosti verejne - proto se system nazyva "samosprava". Podstata systemu, ze zvoleni zastupitele to pouze spravuji (verejne)!

Na webu www.melnik.cz jsou pouze dva dokumenty ohledne vyberu CGM Czech a.s.
1. usneseni ZM z 21.9.:
ZM schvaluje Protokol o vyhodnocování kvalifikací a omezení počtu zájemců ze dne 20.9.2010 na akci „Mělník - dostavba kanalizace, 2. Stavba – SO 01 Chloumek“ na výběr zhotovitele na stavby.
ZM schvaluje výzvu k podání nabídky. Výzva k podání nabídky bude odeslána firmám BERGER BOHEMIA a.s., Plzeň, Vodohospodářské stavby s.r.o., Teplice, Skanska a.s., Praha a CGM Czech a.s., Říčany.

2. zapis RM č.25:
www.melnik.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/mesto_a_urad/rada_a_zastupitelstvo/rada/zapisy/2010/2010-11-15.pdf

Zadna informace ohledne externi firmy, ktera resila vyberove rizeni. Jake kriteria posuzovala, kdo tu firmu vybral, kolik se jim zaplatilo atp.

Jestli se bude delat audit zakazek 2006-2010.. Vybrat dostatecne kvalikovanou auditorskou spolecnost, ktera se probrodi timto bahnem.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 To není dotaz na mně,


To není dotaz na mně, ale na předsedu KV. Já jsem jasně sdělil, že některé informace pod povinností mlčenlivosti sdělovat nemohu.

A také jsem dal jasný návod, jak je získat.

Nejsem zastupitel. Kdybych jím byl, mohl bych odpovídat více. Takto jsem vázán.

2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Losovačka


No jo, losovačka... tipuju Nosta-Hertz.
Video by nebylo? Ať si Mělník užije zas trochu slávy. Eye-wink

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

1 Tak to se máme na co


Tak to se máme na co těšit. Fakt je že polovina zastupitelů by sebereflexi vlastního projevu potřebovala - myšleno v dobrém.