Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Důležité informace pro řidiče

Řidiči - pozor!
Nezapomeňte na změny platné od ledna: nová lékárnička * reflexní vesta * řidičský průkaz s datem vydání do r. 2000 je neplatný. A pro připomenutí:  dálniční známka 2010 platí do 31. ledna 2011 * zimní pneumatiky povinné na označených úsecích * body jsou i za blokové pokuty (např. rychlost, pásy, telefonování, světla) * dobrá věc: formulář záznamu o dopravní nehodě + tužka (vše fotit alespoň na mobil)

Zkontrolujte si vozidla registrovaná na vás
Na odboru dopravy se stále častěji stáváme svědky nepříjemných životních situací našich spoluobčanů, kteří přicházejí s dopisem od České kanceláře pojistitelů, ve kterém jsou vyzýváni k zaplacení nemalých částek za neplatné povinné ručení na vozidlo, které již dávno nevlastní. Tyto situace nastávají třeba v případech, kdy při prodeji vozidla původní vlastník nenahlásil změnu vlastníka vozidla v registru vozidel a spolehl se, že tak učiní nový majitel, nebo v případě likvidace vozidla nepožádal o jeho vyřazení z registru. Jiným případem se stejným důsledkem je skutečnost, že majitel vozidla se domnívá, že když s vozidlem nejezdí a má ho na svém pozemku, nemusí platit povinné ručení. V takovém případě, ale musí odevzdat registrační značky a malý technický průkaz do depozita, jinak se taktéž vystavuje výzvě k zaplacení od České kanceláře pojistitelů. Že se nejedná o zanedbatelné částky vyplývá z následující tabulky:Druh vozidla Denní sazba v Kč Druh vozidla Denní sazba v Kč
motocykl do 350 cm3 20 autobus 160
motocykl nad 350 cm3 30 tahač nad 12 t 300
osobní automobil do 1850 cm3 50 přípojné vozidlo nad 10 t 300
osobní automobil nad 1850 cm3 70 speciální vozidlo 80
přípojné vozidlo do 3,5 t 30 traktor 40
nákladní vozidlo do 12 t 130 přípojné vozidlo za traktor 40
přípojné vozidlo nad 3,5 t do 10 t 130 ostatní vozidla 60


Pro kontrolu a klidné spaní stačí požádat u přepážky na odboru dopravy o výdej dat o registrovaných vozidlech na svou osobu - nutno osobně s platným občanským průkazem.

Bc. Renata Michňová
vedoucí odd. dopravy a dopravně správních agend

 Město - z radnice