Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělník se ukáže turistům


Mělník - Díky zbrusu novému informačnímu systému budou mít turisté možnost lépe najít zdejší památky a zajímavá místa. Moderní rozcestníky nahradí zastaralá značení v centru města na přelomu listopadu a prosince. ,,Město nechá vyměnit sloupy a také směrovky, které už budou odpovídat ustálené normě, budeou tedy hnědé s bílým písmem a piktogramy, tak by se v Mělníku vyznali snadno a lehce i cizinci," dolnil Jiří Dohnal, vedoucí oddělení památkové péče mělnické radnice. Nový systém si vyžádá investici 250 tisí korun.

zdroj: časopis ProfitMěsto

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Dřív byly po Mělníku


Dřív byly po Mělníku mapy města. Konkrétně vždy přilehlé oblasti kde mapa stála. Dnes jsou po nich jen památky. Deska i s nohama zůstala ale úplně vybledlá. Mopžná by stálo za to je opravit. Často člověk jde někam kde to nezná a mohlo by to být pomocníkem.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1 tomu říkám dobrý tip


tomu říkám dobrý tip na vylepšení města. Také ty mapy pamatuju, když jsem přijela úplně poprvé do Mělníka, tak jsem díky nim krásně trefila z autobusáku až do ulice Fr. Kriegla. Kdo by mi jinak poradil, nevím, ani netuším, zda někdo ví, kde ta ulice je. V tehdejší bezinternetové době to bylo velké plus tohodle města. A určitě by se hodily i dneska.

1.1.1 jedna je cestou...


...od autobusáku nahoru do města. Nápad je to hezkej ale jak by ty cedule asi v dnešní "sprejový" době dopadly?? Smiling

1.1.1.1 Koukni na ty staré.


Koukni na ty staré. Většina jich je neposprejována. Navíc se dají udělat z materiálů které jde lehce umýt.

1.1.1.1.1 :-(


Já si dovolím nesouhlasit. Podívej se na Vrázovce. Objevila se tam tabule pro turisty a během pár dnů byla počmáraná nesmyslnými klikyháky od pubertálních idiotů kteří si tím kompenzují svojí mentální nedostatečnost. Já se přiznám že obecně nechápu potřeby jakýchsi teenagerů kteří se realizují tím že ničí něco co jim nepatří...

1.1.1.1.1.1 Tak ale počmáraná je


Tak ale počmáraná je celá Vrázovka a zničenej je i ten plácek s jinejma cedulema za ní. Vem si novej Skate Park. Ten bude časem vypadat stejně. Některé ty mapy jsou na místech kde se jim za léta nic nestalo a jedna počmáraná nemůže bránit postavení těch v pohodě. Nemluvě o tom a opakuji znova. VŠUDE NA SVĚTĚ SE TENTO MOBILIÁŘ DĚLÁ Z MATERIÁLŮ KTERÉ JDOU LEHCE OČISTIT!!! Ne každý má i dneska internet nebo GPS v mobilu a spoustě lidem můžou být přínosem.

1.1.1.1.1.1.1 Ten skejtpark ti leží


Ten skejtpark ti leží hodně v žaludku, co!?!

1.1.1.1.1.1.1.1 Už jsi ho viděl? Jdi se


Už jsi ho viděl? Jdi se na něj podívat. Jako díky bohu za vše co se tu postaví, ale tohle je teda hodně vzdáleno parku 21. století Laughing out loud

1.1.1.1.1.1.1.1.1 Nikdy se nedokáže


Nikdy se nedokáže udělat něco tak, aby se to líbilo všem. Vždy se najdou takové intelektuálně podvyživené existence, jako je Magnet. "Všechno špatně, já bych to udělal tak a všichni to dělejte takhle..." Jak jednoduché je kritizovat práci druhých.

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Víš co


Víš co je krásné na internetové debatě? Můžu si o tobě myslet co chci. Stejně si to můžeš myslet i ty. Ale má to jednu výhodu. Ty příspěvky tu budou uloženy a až si ně někdo za rok vzpomene tak se najdou. Už se tu stalo několikrát že se vytáhl starý příspěvek a ten komu se tam nadávalo tak měl nakonec pravdu. Třeba se to bude opakovat.

 

No a když myslíš že kritizuji špatně, tak tě prosím o radu. Co je na tom parku dobrého? ty prvky jsou nějak kvalitní? Cena odpovídá výsledku? Umístění je také v pohodě? Osvětlení a toalety nechybí? Místo kam se dá posadit také ne? Možná to vidím moc černě ale podle mého názoru to mohlo být mnohem lepší. Ovšem pokud mě kromě urážení dokážeš ztrapnit tvou pravdou budu jen rád.

 

hezký večer

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Normálně bych si o tobě


Normálně bych si o tobě začal myslet, že jezdíš na prkně i doma, že z tebe čiší taková "skejťácká" profesionalita o tom, jak má vypadat skate park. Skate park jsem viděl jenom na Štvanici a nebo na Gutovce, ale to jsou parky, kde se jezděj mistrovství a to vybavení tomu musí odpovídat. Takže, na otázku "Co je na tom parku dobrého?", se zeptej někoho, kdo na prkně umí jezdit. Co se týče umístění, pro rejpali je to dost daleko, aby to nedělalo hluk. "Osvětlení a toalety nechybí?" jasně, i u malého dětského hřiště je řada Toi Toiek a osvětlení srovnatelné jako u solaria.

A teď mi řekni, kolik si toho najezdil na skatu, kolik si objel skate parků, jakej styl ti vyhovuje a jaký překážky rád pokoušíš? Protože, mluvíš o skateboardingu jako kniha, ale jenom jako.

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Jako fotograf jsem jich


Jako fotograf jsem jich objel skutečně hodně. Na prkně stát neumím ale na koloběžce něco jo. Ta je ovšem využitelná jen v těch jako je Štvanice, Strašnice a podobně.

Na dětském hřišti se nepředpokládá pohyb po setmění. To zde ano.

I na malých parcích se dají pstavit toalety. jsou to malé zdění boudičky s mincovníkem. když si je ráno znečistí tak mají problém až do večera. Pokud si je zničí tak je to hold škoda města. Na druhou stranu pokud vstup bude 5Kč tak se za den dá vybrat tolik aby se najmul jeden člověk který ráno a večer půjde, zamkne/odemkne a uklidí. Tak to prostě někde funguje!!! ve vysledku proč se nedomluvit s Tescem aby ze své budovy namířili reflektor, nechali na ní umístit tu kameru a našli třeba i někoho kdo tam pouklidí. Po rozšíření stejně budou mít zaměstnance který se bude starat o prostranství před obchodem tak by ta hodina denně nebyl problém. Ale to už jsem moc daleko. Ona by nakonec nebyla ani špatná funkce správce parku. Ve světě funguje bežně. Uklidí, vymění koše, poseká trácu na traktůrku, stará se o štěrk na cestičkách, opraví hřiště a je toho mnohem více. Plat takového člověka je někde mezi 10 - 12 tisíci čistého. to by městský rozpočet už nezrujnovalo.  Prostě tím chci říct že jsou možnosti jak to udělat lépe.

A za pět milionů se dají postavit parky úplně na jiném levelu i s vedlejším hřištěm které je i zde.

Pokud někdo tvrdí že ne tak at si projde katalogy domácích firem co je dělají.

A podle toho co jsi napsal mám pocit že jsem poznal víc parků a lidí co na nich trávěj hodiny daleko více než ty. Tak prosím přestan urážet. Mě to nenaštve a tebe to .... Mnoho lidí zde by ti potvrdilo že jsem dub který se nechá přesvědčit jen velkým argumentem. Na druhou stranu tak dlouho otravuju až se občas něco změní, naposledy třeba přechod v Cukrovarské.

Tady sice už nic nezměním, ale mohu si počkat a třeba budu mít pravdu. Nebo možná ne.

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 To co tady


To co tady povídáš je sice hezký, ale porovnáváš parky, které jsou v Praze a které jsou na nějaké úrovni. Já to beru jako úspěch, že tady vubec něco takového postavili pro těch pár lidí.

Co se týče "správce parku", to by snad mělo být v kompetenci technických služeb, když je to v majetku města.

Jedna věc je dělat chytrýho, až když je po válce a druhá věc, dělat chytrýho, když to k něčemu vede.

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Ono to ale dřív moc


Ono to ale dřív moc nešlo. To by jsi se ale dočetl na jiných kanálech.

TS se o ten park budou starat i ted ne? Akorát tam vždy bude někdo muset jet. Takhle by to bylo lepší nejen pro ten skate ale pro celou oblast od autobusáku po Tesco.

A mluvím i o malejch parcích všude po republice.