https://www.traditionrolex.com/7

 Bezpečnostní stojany na jízdní kola | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Bezpečnostní stojany na jízdní kola

Z několika setkání starosty a radních s občany města v minulých letech vyplynulo, že je potřeba zajistit odstavení jízdních kol občanů, kteří je využívají k dojíždění do centra města.

Z tohoto důvodu jsme v rámci programu prevence kriminality požádali o dotaci Ministerstvo vnitra ČR na šest uzamykatelných stojanů na jízdní kola. Tu jsme ve výši 49 000 Kč obdrželi. Celkové náklady na projekt činí 55 000 Kč. Předpokládaná realizace projektu bude na přelomu měsíců září a října.

V centru města počítáme se třemi stojany, které budou umístěny v ulici Tyršova - naproti budově České pošty, mezi obchodními domy a na nám. Míru u Komerční banky. Další tři stojany budou u vchodu do polikliniky, u hřbitova na Pražské ul. a u nízkoprahového zařízení pro děti – Kontakt v ulici Kosmonautů. Stojany budou mít celkem 35 stání.

Vybrané stojany jsou bytelné a umožňují uzamčení kola za rám k pevné konzole pomocí odolného uzávěru, který je přímo součástí stojanu. Toto řešení prakticky znemožňuje krádež odstaveného kola. Uzamknout lze všechny běžné typy kol, včetně dětských a skládacích.

U každého ze stojanů bude také informační tabulka, která bude znázorňovat uzamčení kola.

K uzamčení se budou používat zámky FAB, které si cyklista může zakoupit v železářství. Pozor: prvních 20 zájemců od nás obdrží tento zámek zdarma! O tomto budete včas informováni na stránkách Mělnické radnice.

Monika Nová, DiS.

manažer prevence kriminalityMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 po přečtení formulky


po přečtení formulky "v minulých letech" si říkám, PROČ AŽ PO LETECH? Dyť to je přeci jasný, že lidi, co jezděj na kolech, je ve městě potřebujou někam zaparkovat... Je mi líto třeba cykloturistů, ti u nás musejí být už pěkou řádku let zoufalí.


https://www.traditionrolex.com/7