Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Výsledky Městské knihovny Mělník za I. pololetí 2006

Za I. pololetí roku 2006 se v městské knihovně zaregistrovalo 999 čtenářů. Z toho je 744 dospělých a 255 dětí do 15 let. Čtenáři vykonali v knihovně 15 172 návštěv a vypůjčili si 59 531 knih a časopisů.

V knihovně proběhlo 31 besed, z toho 2 byly pro dospívající (studenti středních škol) a dospělé. Ostatní besedy byly pro děti z mateřských a základních škol nejen z Mělníka, ale i z blízkého okolí. Těchto besed se zúčastnilo 591 dětí.

Protože v loňském roce se výtvarná soutěž pro žáky základních škol setkala s velkým zájmem, vyhlásili jsme letos opět výtvarnou soutěž pro děti. Tématem byly obrázky z jarní přírody a soutěžilo se ve dvou kategoriích podle věku. Do soutěže se přihlásily základní školy z Mělníka a okolí a také zástupci ZUŠ Mělník a Mšeno. Po dobu prázdnin byly všechny obrázky vystaveny v prostorách knihovny.

Informační centrum, které při městské knihovně pracuje, navštívilo 747 návštěvníků. Zde mohou využít dva počítače s přístupem na Internet, kopírku a další služby. Velmi dobrá je spolupráce s agenturami, které pořádají různé kulturní a sportovní akce. Informace o nich můžete rovněž získat v informačním centru.

Městská knihovna, Husova 40 – 41, 276 01 Mělník, tel.: 315 622 783

e-mail:[email protected]

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovnyMěsto - z radnice