Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Obohatili se na úkor svých zaměstnavatelůOsmatřicetiletý muž z Jablonecka, použil bez oprávnění jednatele přepravní firmy se sídlem na Mělnicku, u kterého byl zaměstnán, tankovací kartu k nákladnímu vozidlu. S touto kartou v době od třináctého do čtrnáctého června letošního roku natankoval pohonné hmoty v celkovém množství přesahující 2 400 litrů. Svým jednáním způsobil poškozené firmě škodu ve výši 75.000,- Kč.

Muž byl dne 7. prosince 2010 zadržen policisty na Sokolovsku a následně eskortován na obvodní oddělení Policie ČR Mělník, kde byl umístěn v policejní cele. Zde si následně převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin zpronevěry, za který je v jeho případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od jednoho do pěti let. Dne 10. prosince 2010 byl obviněný na základě příkazu soudu umístěn do vazební věznice.

 

Podobný přístup k majetku svého zaměstnavatele měl i čtyřiatřicetiletý muž z Mělnicka. Ten v době od začátku října do začátku prosince letošního roku zpronevěřil ve stavební firmě na Mělnicku, u které byl zaměstnán a měl přístup k finanční hotovosti částku převyšující 520.000,- Kč. V den, kdy firma zpronevěru zjistila, muž zmizel. Policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání.

Dne 12. prosince 2010 se muž sám policistům přihlásil a při vyšetřování sdělil, že uvedenou částku skutečně zpronevěřil. S penězi odjel na Litoměřicko, kde je následně z větší části prohrál na automatech.

Téhož dne policisté zahájili jeho trestní stíhání pro trestný čin zpronevěry, za který lze v jeho případě uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do osmi let. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.Zpravodajství