Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Jak se jezdilo v uplynulých dnechZima v posledních dnech ukázala všem účastníkům silničního provozu, ať už řidičům nebo chodcům, že dokáže být velmi tvrdá a nebezpečná. Neustále se snášející sníh znepříjemňoval jízdu po místních komunikacích a i přes sebelepší opatrnost, docházelo k dopravním nehodám.

Jen za období od 8. do 15. prosince 2010, došlo na regionu Mělnicka k 22 dopravním nehodám. Pouze ve třech případech byly zraněny tři osoby, kdy jejich zranění bylo lékaři kvalifikováno jako lehké. Celková škoda způsobena dopravními nehodami byla na vozidlech vyčíslena na částku cca 2.441.000,- Kč. K tomu však ještě musíme přičíst částku cca 12.500,- Kč. Zde byla policisty vyčíslena škoda např. na stromech, poškozených částech komunikace, atd. Ve 14 případech řidiči způsobili dopravní nehodu ve městech či obcích a v 8 případech na ostatních komunikacích okresu.

A jaké byly ve většině případů příčiny dopravních nehod? U osmi byla na vině nepřiměřená rychlost a jednou došlo k vzájemně nedání si přednosti v jízdě. Pouze jednou byla řidičem při nehodě uplatněna technická závada na vozidle. Z celkového počtu dvaadvaceti nehod, jich devatenáct zavinili sami řidiči. Na dvou dopravních nehodách se podílel i špatný stav pozemní komunikace.

A porovnání stejného období za loňský rok? Zde bylo zhruba 14 dopravních nehod. Škoda na bouraných vozidlech byla o téměř polovinu menší a to v částce 1.085.000,- Kč. Zde se však stejnou mírou na vině způsobené dopravní nehody podílela lehkovážnost samotných řidičů, nepřiměřená rychlost, předjíždění i nedání přednosti v jízdě.

Dle uvedených kritérii je vidět, že počty dopravních nehod rozhodně neubyly. Ba naopak. Proto dopravní policisté nabádají řidiče, zvláště v tomto období, kdy silnice jsou kluzké a plné sněhu, aby věnovali řízení svých vozidel maximální opatrnost. Nikam zbytečně nespěchali a snažili se, aby každá cesta tímto jízdním prostředkem dopadla bez újmy na majetku či zdraví.


 Zpravodajství