Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Nekradl poprvéDne 11. prosince 2010 vyjížděli policisté z obvodního oddělení Policie ČR z Neratovic na základě podaného oznámení do ulice Antonína Dvořáka, kde se na pozemku rodinného domu měli pohybovat dvě cizí osoby. Policisté na místo dorazili nedlouho po oznámení a podařilo se jim zadržet dva muže, kteří v touze po cizím majetku, neváhali a překonali i oplocení vysoké sto padesát centimetrů. Hlídka u mužů zajistila odcizenou měď. Při dalším šetří bylo zjištěno, že se jednalo o množství deseti kilo. Muži policistům na místě přiznali, že materiál odcizili z kůlny pozemku, na který neoprávněně vnikli. Navíc se ani neprokázali žádnými osobními doklady.

Policisty byli eskortováni na místní služebnu a zde odcizenou měď odevzdali. Ta byla poté předána zpět majiteli. Svým činem způsobili třiašedesátiletému muži z Prahy – východ škodu ve výši 1.000,- Kč. Na základě provedené kontroly v evidencích Policie ČR byla zjištěna totožnost obou mužů. Starší z dvojice, byl osmatřicetiletý muž z Mělnicka, který není žádný nezkušený „zajíček“. V nedávné době byl již za obdobný skutek odsouzen Okresním soudem na Mělníku. Jeho komplic byl teprve sedmnáctiletý mladík z Mělnicka.

Policisté osmatřicetiletému muži sdělili podezření z trestného činu krádeže, kdy mu dle zákona nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až tří let, neboť byl již za uvedený čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán. Jeho další vyšetřování je vedeno na svobodě. Jednání mladistvého bylo policisty zpracováno a postoupeno na příslušný městský úřad k přestupkové komisi.Zpravodajství