Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Opatrnosti není nikdy dostPolicisté se snaží neustále upozorňovat občany na možná rizika spojená s  nákupy, kdy ostražitost bývá mnohem menší, neboť blížící se vánoční svátky nikoho z nás nenechávají chladnými. Nejčastěji dochází ke krádežím osobních věcí a vloupání do vozidel, která stojí před obchodními domy, většinou plná vánočních dárků.

Na nenechavost lidí a jejich bezcharakternost doplatil devatenáctého prosince letošního roku i pětapadesátiletý muž z Mělnicka, který nakupoval v Neratovicích v jednom z obchodních domů. V okamžiku, kdy svůj nákup ukládal do osobního vozidla, využil jeho chvilkové nepozornosti neznámý pachatel a přímo z nákupního košíku mu odcizil pánskou kabelu s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Muži tak pachatel způsobil škodu ve výši cca 1.600,- Kč a ještě spoustu starostí, aby si v předvánočním shonu ještě stačil vyřídit potřebné doklady a zabránění zneužití platební karty.

Pachatel se tak dopustil trestného činu krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.Zpravodajství