Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Policisté objasnili řadu vloupání do rekreačních objektůNeznámý pachatel se v období od konce října do poloviny prosince letošního roku, vloupal do rekreačních objektů umístěných v chatové oblasti v katastru obce Kostelec nad Labem a obce Kozly, na Mělnicku. Celkem bylo napadeno osm objektů, kdy pachatel nejčastěji poškodil okna u chatek, kudy následně vnikl dovnitř. Uvnitř poté poškozoval i dveře, aby mohl do dalších místností a jiné vybavení objektu. Chatky vždy prohledal a odcizil osobní věci, elektroniku, jídlo, ruční, elektrické a zahradní nářadí a stroje. Svým bezohledným jednáním mnohdy způsobil větší škodu na poškozeném majetku majitelů chat, než-li na odcizených věcech. Pachatel své „nájezdy“ do chatových oblastí uskutečňoval v kteroukoliv dobu. Ničil a kradl za bílého dne i pod rouškou tmy. Byl si zřejmě jistý, že ho nikdo nechytí. Jeho celkově způsobená škoda na odcizených a poškozených věcech se vyšplhala až do výše přesahující částku 169.000,- Kč.

Kriminalisté z oddělení obecné kriminalisté z Územního odboru Policie ČR na Mělníku se společně se svými kolegy z obvodního oddělení PČR v Kostelci nad Labem začali podrobně uvedenými skutky zabývat. Bylo zahájeno trestní stíhání proti neznámému pachateli pro podezření z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. V rámci průběžného šetření a získávání poznatků kriminalisté zjistili, že všechna vloupání do rekreačních objektů má na „práci“ pouze jedna osoba, nikoliv organizovaná skupina. Jejich mravenčí práce byla zanedlouho odměněna. Dne 20. prosince 2010, byl v katastru obce Kostelec nad Labem, nedaleko chatové oblasti, zadržen teprve devatenáctiletý cizinec. Policisté u mladíka na místě nalezli věci, které prokazatelně pocházeli z trestné činnosti a byly odcizeny při posledním vloupání dne 11. prosince 2010. Mladík se kriminalistům přiznal, že uskutečnil vloupání do všech osmi objektů v dané lokalitě. Dále uvedl, že některé kradené věci již dávno nemá, neboť tyto již prodal do bazarů v jiných okresech, nikoliv na Mělnicku.

Státní zástupce na muže vydal souhlas s jeho zadržením a umístěním do policejní cely na obvodním oddělení PČR Mělník. Zde si poté z rukou policejního vyšetřovatele převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro již výše uvedené trestné činy. Za tyto skutky mu dle zákona hrozí trest odnětí svobody v rozmezí jednoho roku až pěti let. Muž byl dne 21. prosince 2010 eskortován k okresnímu soudu na Mělníku, kde vyšetřující soudce vydal příkaz k umístění do vazební věznice. Tam byl cizinec policejní hlídkou převezen a bude vyčkávat, jak soud rozhodne o jeho činech.Zpravodajství