Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Kontrola chatových oblastíV předvánoční čas policisté z Územního odboru Policie ČR na Mělníku uskutečnili bezpečnostní akci v rámci pátrání po pohřešovaných a hledaných osobách, získávání poznatků k trestným činnostem a hlavně kontrolou chatových oblastí Mšensku, Liběchovsku a Kostelce nad Labem.

Akce se zúčastnilo se jí přibližně patnáct policistů ze služby pořádkové policie a služby kriminální policie a vyšetřování. Policisté postupně zkontrolovali rekreační chaty, které jejich majitelé na zimu opustili a jsou velkým lákadlem zlodějů či bezdomovců. Během akce nebyl zjištěn žádný poškozený objekt a nebyla zjištěna žádná osoba páchající trestnou činnost v dané době. V okolí chat bylo zkontrolováno zhruba deset osob, kdy se jednalo převážně o majitele objektů či místní osadníky.

Policisté tyto rozsáhlé akce provádějí v nepravidelném časovém sledu několikrát do roka, převážně v zimním období. To však neznamená, že jinak chatové oblasti nekontrolují. Ba naopak. V rámci svého výkonu služby téměř denně rekreační objekty prohlížejí. Tyto opatření mají sloužit hlavně k předcházení poškozování majetku občanů, kteří v chatových oblastech mají zázemí.

I přes velkou snahu prevence ze strany Policie ČR, dochází k případům vloupání do chatek (viz předešlý článek). Policisté jsou přesto velice rádi, že se jim podařilo zabránit v dalším ničení a okrádání majetku a muže chytili. Věří, že občané nyní můžou vánoční svátky prožít v klidu a beze strachu o svůj majetek, který mají v oblastech s rekreačními chatami.


 Zpravodajství