https://www.traditionrolex.com/7

 Zimní údržba v Mělníku - listopad, prosinec 2010 | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zimní údržba v Mělníku - listopad, prosinec 2010

 

S letošní zimní údržbou komunikací jsme začali již 27.11. a do 22.prosince jsme vyjížděli na úklid komunikací 24x.
Pro srovnání - v zimním období 2009-2010 jsme začínali s údržbou 16.12.2009 a za celé zimní období jsme vyjížděli celkem 39x.
V zimě 2008-2009 jsme měli pouze 16 výjezdů.

Doposud máme spotřebováno celkem cca 500t posypového materiálu, z toho 60t inertu a 440t soli. Přestože zásoba posypového materiálu byla na úrovni spotřeby celého zimního období předcházejících let, museli jsme doobjednat dalších 250t posypové soli, která se už začala navážet a budeme se pravděpodobně muset dozásobit i inertním materiálem (kamennou drtí).

Provádění zimní údržby ( dále jen ZÚ) je dáno zákonem o pozemních komunikacích a pro konkrétní podmínky města Mělníka je zpracován Plán zimní údržby, který odsouhlasila RM.Tento Plán obsahuje mimo jiné i seznam ulic a pořadí, v jakém se na nich provádí ZÚ včetně časových limitů.

Údržbu vozovek provádíme pluhováním a posypovou solí, důvodem je bezpečnost provozu. Chodníky se snažíme udržovat hlavně pluhováním a inertem,na frekventovaných místech, na svažitých chodnících a při opakovaném spadu sněhu nebo při výskytu ledovky i posypovou solí.V lokalitě městské památkové zóny, kde byla provedena revitalizace posypovou sůl vůbec nepoužíváme. Při výšce sněhové pokrývky do 3 - 4cm se nám osvědčilo čištění chodníků čelními kartáči, které používáme na chodnících u všech třech strojů pro ZÚ chodníků.

Pro ZÚ máme tyto mechanizační prostředky :

  • vozovky : automobily Mercedes Unimog, Renault, multicar M25 a traktory

  • chodníky : 2x kloubové nosiče nářadí Holder a pro ZÚ uzpůsobený zametací stroj Bucher

Ve špičkách nám pomáhají s pluhováním další tři traktory soukromých firem.

Práci nám komplikují tak jako každý rok zaparkovaná auta hlavně na sídlištích, kde řidiči porušují pravidla silničního provozu a parkují v zákazech stání a zastavení,v křižovatkách, ale i pouhým stáním v úzkých ulicích, kde obtížně projíždí sypače. Sníh pod zaparkovanými auty nemůžeme odklidit bez uvolnění ulic od zaparkovaných aut. Letos jsme k tomu museli zatím přistoupit pouze na nám.Míru a v Palackého ulici.

Přestože od začátku letošního roku nemají majitelé přilehlých nemovitostí k chodníkům povinnost chodníky udržovat, tak nám někteří i letos pomáhají a za to bych jim rád poděkoval.

Ing.Oldřich Schindler
ředitel TSMMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Zimní údržba


Na posledním zastupitelstvu jsem chválil núdržbu města. Již jsem nechtěl dodávat žádné ALE.

Ale chtěl a měl jsem říci, že drti se na posypy používá moc a zbytečně. Sůl se v té době v centru nepoužívala,bylo to rozhodnutí zastupitelů někdy z minula. To již není pravda. Sůl se v centru bohužel již používá a to i na chodníky. Uvidíme, jak dopadnou na jaře revitalizované komunikace.

Když se vtátím k drti, předpokládám, že většina jí skončí v kanalizaci a potom v čističce. Co to tam provede si nedovedu představit. Asi oprava tj. náklady a tím i nárůst, který by se časem mohl promítnout do ceny vody. U soli to bude to samé.

Stále platí, že TS ulkízejí docela dobře. I 24.12. v noci bylo uklizeno - velké poděkování.

Zkuste však pane inženýre trochu městu ušetřit. Nelze vše hodnotit vypotřebovaným materiálem.

Patočka

P.S. My maximálně příjdem o boty, ale zvířata sůl odnesou ještě více.

1 Plýtvání, rozkrádání a podvod!


60tun drti a 440tun soli na Mělníku za měsíc? Jako nezlobte se na mě ale ten materiál někdo krade jinak to neni možný. Sice se to nezdá a silnic, ulic a chodníku je velká plocha ale těch dní, kdy bylo potřeba sypat sůl a kamínky tolik nebylo. Drtí a solí se naprosto nehorázně plýtvá! Pochybuju, že ty tuny materiálu skončili všechny na silnicích a chodnících ale i kdyby ano mohla být jeho spotřeba tak pětinová ne-li menší, kdyby jí užívali s rozmyslem ale sůl se rozsypávala v obrovském množství, na silnicích bílá vrstva rozmočené soli a na chodnících když už se uráčili je projet (po tom co si je odklidili a posypali majitelé domů ne z povinosti ale ohleduplnosti) zanechali vrstvy soli v hromádkách a pruzích, která by vydržela na několik takových posypů. Stačí se projít po městě do obchodu, práce, úřadu aj. a člověk má boty nasáklé solí a neni možné to z nich smýt neboť se vsákne do vnitřních vrstev a neustále vystupuje naprvch, kde se objevují nevzhledné skvrny a poškozuje vlákna. Auta trpí nadměrnou korozí, silnice a beton jsou rozrušovány solí, boty a kalhoty ničeny a to všechno za drahé peníze občanů a zcela zbytečně, když by stačilo sůl používat s přiměřenym množstvím na místě a ve chvíli, kdy je to skutečně potřebné. Bohužel takové věci město nezajima, nikdo to nekontroluje a nepotrestá.

1.2 Nevděk...


Koukám,že u nás ve městě se TS nikomu nezavděčí.Je pár lidiček,kteří pochválí a můžu říct,že to asi zaměstnance,kteří vyjiždějí na úklid ve dne v noci a o svátcích potěší.Na rozdíl od lidiček,kteří pořád hledají nějaké chyby.Zaráží mě uz jedna věc,co by asi ti zaměstnanci s tou solí dělali?Že by šla používat na něco jiného než na posyp náledí a umrzlého sněhu?Jestli to tady někdo ví tak bych se ráda poučila.Myslím,že po přečtení těchto názorů,bude opět město usilovat o snížení posypem solí a pak už se těším na zdejší nazory.To pak bude,že zase TS nic nedělají,že se nedalo jít ani na nákup,na úřady atd.....a nebo zdejší názory nahrávají jen tomu,že je město zodpovědné za veškeré úrazy,tak proč se neklouzat,když město uhradí veškerou léčbu!A jen taková pozn.čím by se asi dalo udržet naměstí po revitalizaci,když ty kočičí hlavy klouzou i po posypu drtí?

1.1 Mě tedy nejvíce irituje


Mě tedy nejvíce irituje ten fakt že solí všechny chodníky bez rozdílu. Samozřejmě je třeba solit ty frekventované, ale proč když vylezu na sídlišti před dům tak jsou posoleny všechny chodníčky bez rozdílu. Tady je zameteno vždy od obyvatel domů a na čistej chodník přijede kvůli 1cm sněhu sypač.

V případě sídliště Slovany jde o cca. 1Km chodníků. Když se to vynásobí počtem výjezdů tak to pár kilo hodí. Když to sečtem na všechny sídliště tak už je to hezká sranda.

Nemluvě o tom že tu skutečně nezbyl jedinej chodník kde se dá v klidu vyvenčit pes, aniž by ho z toho bolely tlapky!!!


https://www.traditionrolex.com/7