Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Dluh Mělníka ČEZu

Teď jsem četla, že Mělník musí ČEZu zaplatit 1,6 mil. Kč, protože čtyři roky špatně platil za elektřinu ve školce v Mlazicích. Což znamená, že jenom roční nedoplatek je 400.000 Kč. To je docela slušná spotřeba, zvlášť jestli se těch pár set tisíc v celkovém účtu ztratilo, takže se nikdo nedivil, že platí nějak málo.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 ...


Mě spíš zaujala výše spotřeby elektriky. Nevím teda, jak vypadá ona školka, ale když si představím ekvivalent nějaké vily, rodinného domu, tak mi přijde několik desítek tisíc korun za elektriku měsíčně opravdu, ale opravdu hodně.

4.1 No když si vezmeš


No když si vezmeš že tam celé dny svítí zářivky. Kuchyně vaří na elektrice. Školník seká velkou zahradu na elektriku. A topí se v celé budově také elektrikou tak je to samozřejmě odpovídající. Otázka je zda se opravdu na vše používá elektřina a zda jsou využity nějaké úsporné spotřebiče a zařízení.

4.1.1 ...


Jo, ale tak zase na jaře a v létě se nesvítí vůbec (teda normálně, ale pravda - někde, např. na úřadech, jsou schopni svítit i za bílého dne), ostatně v létě školka možná nefunguje každý den, o víkendech taky ne, večer a přes noc tam nikdo není a tak. Bydlíme v domku, kde elektrikou topíme, vaříme na ní, dokonce si jí ohříváme vodu a platíme měsíčně asi dva tisíce. Pravda, náš dům je malý domek, ale přesto mě ta jejich pálka zarazila. Kdyby to nešlo z "cizích" peněz, jakože by školku provozoval nějaký soukromník, ne město, tak by pro něj myslím takové částky byly nepřijatelné a určitě by je srazil. Ale tak nechci zbytečně kverulovat, když to město netrápí, tak mě by taky nemuselo, že.

4.1.1.2 Trochu mimo...


Vaše srovnání s hospodařením v rodinném domku je trochu divné. Přiznáváte, že přitom ani nevíte, jak ona budova školky vypadá. Pro Vaši informaci - jde o rozsáhlý komplex tří přízemních budov navzájem propojených chodbami. Místní kuchyň "nakrmí" nejen asi stovku dětí z MŠ, ale vaří také pro ZŠ v Mlazicích. První děti přicházejí ráno na šestou. To si myslím rozsvítíte i Vy doma, bez ohledu na roční období. V tuto hodinu tam jistě také musí být už dostatečně teplo. O podobě školky a jejím provozu jsem se poučila na internetových stránkách. Mohl jste udělat totéž, než jste se zasvěceně pustil do diskuse.

4.1.1.1 Hele je dobře že tě to


Hele je dobře že tě to trápí. To je totiž jeden z pricipů demokracie. Nejde jen o volby ale i debatu mimo ně.

Uvědom si ten fakt že je to ŠKOLKA!!! ty si doma obývák vytopíš na 26c, ložnici na 18c, a zbytek jak máš rád. Tam musí mít všude vytopeno na těch 26c. Představ si že svítit musí celoročně. To je stejné jako ve školách.

Takže ta spotřeba bude desetinásobně větší než v tvém rodinném domku.

Tím nechci snižovat ten fakt jak je možné že to nikdo nehlídal a že se na takovýchto místech nehledají alternativa, ale ne vždy je třeba na všem vidět levotu.

3 :-/


Podle mých informací byla poškozena překvapivě pouze vnitřní plomba, což se dost špatně dá zjistit při běžném odečtu. Vnější plomba byla v pořádku. Chyba vznikala při odečtu (u větších odběratelů se používá měřidlo které ukazuje násobky naměřené hodnoty, aby se nemusel měnit elektroměr např. každý měsíc). Pokud má odběratel ve smlouvě nastavený tzv. samoodečet, může se to stát velmi snadno tím, že laik odečte nějakou hodnotu a nevynásobí jí nastaveným koeficientem. Pokud jsou v mnou uvedených informacích nějaké chyby, předem se za ně omlouvám, ale takto jsem celý problém pochopil.

Opakuji ale svůj dojem, podle kterého mi přijde opravdu podivné že chyba se objevila ve chvíli kdy se jedná o prodeji horkovodu. V byznysu se takové kroky používají jako "palebná příprava", aby prodávající byl jaksi "povolnější". Dovolte mi trochu spekulace: "Pane starosto, visí nám tady jakási pohledávka. Dalo by se jednat o jejím přehlédnutí, když nám půjdete na ruku při prodeji horkovodu...". A znovu důrazně opakuji - berte to prosím pouze jako můj dojem!

3.1 z vyjádření


z vyjádření místostarosty města pro ČTK vyplynulo, že byly poškozeny také vnější plomby. V jiném vlákně jsem dávala odkaz na celý text, který převzalo z čtk aktuálně.

 

zik

2 Poškozená plomba


Vzhledem k malému množství informací, které k tomuhle tématu mám, si těžko udělám nezkreslený obrázek, ale Město určitě udělalo dobře, když hned podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. Samotné porušení plomby je pouze upozorněním na možný problém, ale ne důkazem neoprávněného odběru. Někdo musel točit s počítadlem, nebo není zařízení v pořádku. V každém případě by mělo nejdříve dojít k prokázání manipulace ve prospěch uživatele - myslím si, že zaplacení teoreticky vypočítaného rozdílu dohodou se správcem sítě, je trochu předčasné (samozřejmě pokud už nebyly další důkazy předloženy).

1 Četla jsi špatně.


Četla jsi špatně. Jádrem problému je to že zařízení pro kontrolu odběru mělo poškozeno zabezpečovací prvky - plomby. Na základě tohoto zjištění společnost ČEZ vyúčtovala paušální dorovnání. I sám místostarosta(bývalý starosta) města, přiznal že odběr byl pomerně nízký.

 

problém je spíš v tom jak je možné že se nikdo z MÚ odbor správy majetku za čtyři roky nepodíval zda je zabezpečení odpovídající. Stejně tak ČEZ respektive jejich technici při odečtu.