Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Jak se jezdilo na Mělníku během svátkůPolicisté z dopravního inspektorátu Územního odboru Mělník zaznamenali za posledních deset dnů o pět dopravních nehod méně, než za loňský rok v danou dobu. V roce 2008 se stalo pětadvacet dopravních nehod, což značí, že lidé o svátky začínají jezdit opatrněji a vánoční chaos řidiče nutí k stále větší opatrnosti.

Dva lidé byli zraněni těžce a v jednom případě došlo k lehčímu zranění. Celková škoda na poničených vozidlech, ve které je započítaná i škoda ostatní je cca 1.200.000,- Kč. Ve třech případech dopravní nehodu zavinili řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek. Což za poslední dva roky zpětně dopravní policisté během vánočních svátků nezaznamenali.

A další důvody dopravních nehod? Nedodržení předepsané rychlosti se na silnicích regionu Mělnicka nevyplatila čtyřem řidičům. Jeden řidič předjížděl v místech, kde tomu není dovoleno a důsledkem byla srážka vozidel. O tom, že dopravní značky si musí každý hlídat a řídit se jimy, se přesvědčili tři řidiči, kteří se nedáním přednosti v jízdě stali účastníky dopravních nehod. Rok od roku ale klesá dopravní nehoda, při které dojde ke srážce s lesní zvěří. Zatímco předloni touto dobu se stalo šest dopravních nehod, loni již tři a letos o svátečních dnech nezaznamenali dopravní policisté žádnou.

Všichni policisté z Územního odboru PČR Mělník věří, že tak, jak byli klidné dny sváteční i po svátkách, budou pokračovat i ve dnech zakončení roku 2010 a v novém roce 2011 bude nehod ještě méně a řidiči se budou na silnicích cítit vzájemně bezpečně.


 Zpravodajství