Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Novoroční výtržníciPrvní hodiny roku 2011 strávili nedobrovolně v rukou policistů dva muži z Mělnicka, kteří předtím napadli v restauračních zařízeních další účastníky oslav příchodu nového roku.

Šestadvacetiletý muž kolem páté hodiny ranní dne 1. ledna 2011 napadl v Neratovické restauraci, po předchozí slovní přestřelce o šest let mladšího muže. Při útoku rozbil o hlavu svého soka prázdnou skleněnou láhev, čímž muži způsobil drobná povrchová zranění, která si nevyžádala lékařské ošetření. Na místě byl poté zadržen hlídkou policistů z místního obvodního oddělení. V rámci šetření události se útočník odmítl podrobit orientační dechové zkoušce a lékařskému vyšetření, což pro něho do budoucna bude pravděpodobně přitěžující skutečnost.

Policisté muži následně sdělili podezření z trestných činů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

Dalším zadrženým byl osmnáctiletý muž, který krátce po novoročním přípitku slovně a fyzicky napadl dvacetiletého muže v jednom kralupském baru. Muži způsobil svým útokem zranění v obličeji, které si vyžádalo lékařské ošetření. Po ošetření napadený oznámil věc policistům.

Policisté z místního obvodního oddělení agresora dne 2. ledna 2011 předvedli na služebnu a zde muži sdělili podezření z trestného činu výtržnictví, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.Zpravodajství