Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Ženy s lupem daleko neuteklyDne 21. ledna 2011, v časných ranních hodinách si všimla obsluha kamerového systému městské policie Mělník podezřelého pohybu dvou osob a jejich následného vniknutí do  obchodu se spodním prádlem na Mělníku. Dále bylo zaregistrováno osobní vozidlo, do kterého osoby ukládaly věci z obchodu. Na místo byla vyslána hlídka strážníků a informace byla předána policistům z obvodního oddělení Policie ČR Mělník, kteří na místo následně také vyjeli.

Strážníci zanedlouho na nám. Míru zastavili osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Uvnitř se nacházely dvě ženy ve věku devětadvacet a jednačtyřicet let z Prahy. Poté, co byly vyzvány k prokázání totožnosti, předložily ženy strážníkům a policistům osobní doklady. Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o doklady cizích osob. K tomuto jednání měly kontrolované dobrý důvod, neboť jak bylo následně zjištěno, jednalo se o osoby v celostátním pátrání. Při prohlídce vozidla byly nalezeny věci pocházející z obchodu a to spodní prádlo a příruční pokladna. Krádeží věcí způsobily ženy provozovateli obchodu škodu ve výši zhruba 2 000,-Kč.

Ženy byly eskortovány na policejní služebnu, kde jim téhož dne bylo sděleno podezření z trestného činu krádeže ve spolupachatelství, za který je možno v tomto případě uložit trest odnětí svobody až  na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství