Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Útočníkovi hrozí čtyřletý žalářDne 22. ledna 2011, krátce před půlnocí prováděla hlídka policistů z obvodního oddělení Policie ČR Mělník dohled nad silničním provozem v ulici Pražská. Přitom zaujalo policisty chování jednoho z projíždějících řidičů, který, když ve svém vozidle Škoda Forman projížděl okolo hlídky tak bezdůvodně prudce zpomalil, čímž částečně omezil vozidla jedoucí za ním a  upoutal na sebe pozornost policistů, kteří nabyli podezření, že se jedná o osobu pod vlivem alkoholu.

Za vozidlem se vypravili a dostihli jej na křižovatce ulic Pražská a Italská. Zde se pokusili za pomoci světelných znamení a rozsvíceným nápisem „STOP“ vozidlo zastavit. Jeho řidič však nereagoval  a pokračoval v jízdě. Zanedlouho odbočil do jedné z postranních ulic , zastavil před rodinným domem a vystoupil. Policisté zastavili za vozidlem , vystoupili a vyzvali řidiče k předložení dokladů. Tento však odmítl doklady předložit a snažil se  před policisty utéct na pozemek domu. Ve svém jednání pokračoval i přes výzvu k zastavení, danou dle zákona zasahujícím policistou. Když muž na výzvu nereagoval, pokusil se ho policista zadržet. Nastala potyčka, při které se muž pokusil napadnout policisty údery sevřenou pěstí. Policisté nadále muže vyzývali, aby nekladl odpor a nakonec byli nuceni použít donucovací prostředky. Po ukončení zákroku byl muž eskortován  na policejní služebnu. Při zákroku nedošlo ke zranění osob.

Příčiny mužova chování se nepodařilo policistům zjistit, ale bylo prokázáno, že se nejednalo o alkohol, neboť orientační dechová zkouška byla negativní. I přesto však policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na čtyři léta. Trestní řízení je vedeno na svobodě.Zpravodajství