Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Video zaznam ze zastupitelstva

 

Tak toto mě velmi příjemně překvapilo: http://vox.optobone.cz/melnik/index.php

Vypadá to, že přeci jen se něco v Mělníku mění. Koalice splnila slib a záznam zasedání je dostupný na webu. Doufám, že další plnění slibů bude následovat.  Jen aby to vydrželo!

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4 lehký nedostatek jednání zastupitelstva z pohledu běžného občana


Jak zde již bylo řečeno, hezká práce. Teď to poslouchám, trochu mi tam vadí (stejně jako Ivance Pri.) to pro diváka zmatené oznamování projednávaných bodů. 

Například bod "Určení zastupitele, který bude spolupracovat s pořizovatelem při pořizování územně plánovací dokumentace města" (čas začátku projednávání 01:36:06)- projednáno, schváleno, ale nikde se člověk, který to sleduje takhle, nezjistí, CO VLASTNĚ SCHVÁLILI, kdo tedy bude ten spolupracující zastupitel... Nebo jsem pitomá a někde to tam je?

A takových bodů je tam víc.

Na druhou stranu moc kvituji s povděkem, že záznam rovnou zobrazuje v titulku, kdo zrovna mluví.

4.1 Je to až v usnesení,


Je to až v usnesení, myslím Kraus a Volf.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1 usnesení


a ten návrh usnesení (nebo celé usnesení) je někde k vidění (v průběhu zasedání)? myslím, že kdybych tam seděla, mohu se zeptat, ale co když to budu sledovat jenom takhle přes net, jak zjistím, kde je to usnesení? nebo se to dozvím na konci zasedání? (ještě jsem to nedosledovala, tak se omlouvám za otravování)

4.1.1.1 ten se tvoří v průběhu


ten se tvoří v průběhu jednání. Je vždy celé na konci celého zasedání. Také po jednání k vidění na webu města. S jakým zpožděním nevím.

Jestli člověk sedí tam nebo kouká online je prakticky totéž. Materiály, které mají zastupitelé k dispozici dopředu, běžně veřejnost v ruce nemá. Pak často vůbec netuší, o čem je řeč. Zastupitelům to jasné je, protože to mají před sebou.

U některých bodů, jako v případu navržených zastupitelů, by ta jména stačila rovnou říct. V jiných složitějších bodech by nějaké vyjmenovávání asi příliš zdržovalo. Tak si myslím, že by prospělo, kdyby město zveřejnilo materiály na jednání dopředu na webu tak, aby neporušilo nějaký zákon.

4.1.1.1.1 Materiály


Jojo, taky mi tam chybí informace, co se přesně zrovna odhlasovalo. Myslím, že naskenovat podklady ke každému zasedání na web by nemuselo stát tolik peněz a času, aby se to nedalo uskutečnit. Jen má asi pravdu Lucie, že bude zádrhel, aby se zveřejněním podkladů neporušil nějaký zákon. Ale koneckonců citlivé osobní údaje by se dali "začernit"...

4.1.1.1.1.2 přesně tak, jen se


přesně tak, jen se začerní údaje, které jsoiu "citlivé"...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1.1.1.1 snad


On to tam koneckonců i zastupitel Ondra Tichota v jednu chvíli říkal a bavili se o tom, že se to tak časem bude dělat.

Jak říkám, na první vysílání dobrý, mouchy se snad vychytají.

4.1.1.1.1.1.1 Mouchy se poplácají


Mouchy se poplácají Laughing out loud

3 Konečně to vidím.


Konečně se nemusím nikam trmácet a vyzvídat. Tak jsem vás konečně viděl v akci zastupitelé. Teda jak koho - někdo mlčí jako ryba. 

2 Dobrá práce


Dobrá práce!

1 jsem také mile překvapen


a taky je tam pro mě důležitá část projednávaného tématu. Jelikož jsem celý den v práci v Praze, je toto pro mě jediná možnost jak jednání sledovat, pokud bych si tedy nevzal dovolenou a to už by muselo být něco opravdu hodně důležitého.

Jen tak dál Eye-wink