Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

35 let CHKO Kokořínsko


Dne 19. března 2011 to bude 35 let, kdy byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Kokořínsko. Letos si toto významné výročí připomeneme např. několika akcemi pro veřejnost – v dubnu se otevřou brány hradů a zámků a společně s nimi i nová expozice o přírodě Kokořínska na hradě Houska – tentokrát zaměřená na původní dřeviny oblasti. Výstava je připravována ve spolupráci s majitelem zámku a návštěvníci si ji mohou prohlédnout v rámci prohlídkového okruhu.

Na jaře proběhne i slavnostní otevření Naučné stezky Beškovský les. Stezka byla vybudována v části lesa ponechaném samovolnému vývoji a návštěvníci tak budou mít možnost seznámit se s přírodou a lesem, jak vypadá bez vlivu člověka. Zajímavostí je, že se jedná o les soukromý. Ve stejném období proběhne cyklovýlet po oblasti Dokeska, navrhovaném pro rozšíření CHKO Kokořínsko pod novým názvem Kokořínsko – Máchův kraj. Trasa bude vhodná i pro méně zdatné cyklisty a bude doplněna zastávkami s odborným komentářem o zdejší přírodě. Na říjen letošního roku je plánována výstava o ochraně přírody Kokořínska v Regionálním muzeu Mělník. Expozice bude vybavena naučnými tabulemi, přírodninami a doplněna interaktivním programem.

Pro školy a zájmové skupiny připravuje Správa výukový program zaměřený na ochranu přírody s využitím terénní stanice v Přírodní rezervaci Kokořínský důl. Tuto nabídku v blízké době dostanou školy nejen z Kokořínska, ale i z Máchova kraje – Správa tak chce rozšířit počet škol, se kterými má trvalou spolupráci se zaměřením na region, ve kterém působí.Příroda

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Honza Čé

2 ...


...já vlastně jen, že jsem si začtením do této zprávy uvědomil, jak mi teď uprostřed zimy - a uprostřed města u počítače... chybí příroda. 

Vidím se, jak sedím pod lípou, je teplo, slunečno... a sleduju včely na blízké větvi, jak se v té vůni a jemnosti nemohou odtrhnout od své práce

____

Kéž tak vaše práce přiláká co nejvíce zájemců "blíž k přírodě" Smiling

1 Přesně tohle našim dětem chybí.


Přesně tohle našim dětem chybí - toulat se přírodou a seznamovat se s ní od mala. Hlavně aby na to naše školy slyšely a podporovaly hodiny v přírodě.