Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

35 let CHKO Kokořínsko


Dne 19. března 2011 to bude 35 let, kdy byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Kokořínsko. Letos si toto významné výročí připomeneme např. několika akcemi pro veřejnost – v dubnu se otevřou brány hradů a zámků a společně s nimi i nová expozice o přírodě Kokořínska na hradě Houska – tentokrát zaměřená na původní dřeviny oblasti. Výstava je připravována ve spolupráci s majitelem zámku a návštěvníci si ji mohou prohlédnout v rámci prohlídkového okruhu.

Na jaře proběhne i slavnostní otevření Naučné stezky Beškovský les. Stezka byla vybudována v části lesa ponechaném samovolnému vývoji a návštěvníci tak budou mít možnost seznámit se s přírodou a lesem, jak vypadá bez vlivu člověka. Zajímavostí je, že se jedná o les soukromý. Ve stejném období proběhne cyklovýlet po oblasti Dokeska, navrhovaném pro rozšíření CHKO Kokořínsko pod novým názvem Kokořínsko – Máchův kraj. Trasa bude vhodná i pro méně zdatné cyklisty a bude doplněna zastávkami s odborným komentářem o zdejší přírodě. Na říjen letošního roku je plánována výstava o ochraně přírody Kokořínska v Regionálním muzeu Mělník. Expozice bude vybavena naučnými tabulemi, přírodninami a doplněna interaktivním programem.

Pro školy a zájmové skupiny připravuje Správa výukový program zaměřený na ochranu přírody s využitím terénní stanice v Přírodní rezervaci Kokořínský důl. Tuto nabídku v blízké době dostanou školy nejen z Kokořínska, ale i z Máchova kraje – Správa tak chce rozšířit počet škol, se kterými má trvalou spolupráci se zaměřením na region, ve kterém působí.Příroda

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Honza Čé

2 ...


...já vlastně jen, že jsem si začtením do této zprávy uvědomil, jak mi teď uprostřed zimy - a uprostřed města u počítače... chybí příroda. 

Vidím se, jak sedím pod lípou, je teplo, slunečno... a sleduju včely na blízké větvi, jak se v té vůni a jemnosti nemohou odtrhnout od své práce

____

Kéž tak vaše práce přiláká co nejvíce zájemců "blíž k přírodě" Smiling

1 Přesně tohle našim dětem chybí.


Přesně tohle našim dětem chybí - toulat se přírodou a seznamovat se s ní od mala. Hlavně aby na to naše školy slyšely a podporovaly hodiny v přírodě.