Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Unikátní projekt spustil webové stránky


Šefredaktoři Mělníčku připravují nový projekt nazvaný Flashback.

Projekt Flashback je noční multimediální akce (takzvaný videomapping), při které se bude promítat na budovu Pražské brány speciálně připravená animace. Tato akce je inspirována podobným promítáním, které s velkým úspěchem proběhlo k 600. výročí pražského orloje.

Naše mělnická animace bude symbolicky reflektovat vývoj města s jeho slavnými osobnostmi, které budou představovány v rámci dobových slohů, do nihž se bude budova Pražské brány efektně měnit. Budova věže také ožije také významnými událostmi ze života města, např. veselím mělnického vinobraní, a v jedné z částí animace bude vež pohlcena nejmodernějšími vizuálními 3D efekty. To vše podbarví originálně zkomponovaná atmosférická hudba a jednotlivými částmi příběhu diváky provede virtuální průvodce - zvoník.

Videomapping je směr vizuálního umění, využívající projekce na fasády budov, které jsou jako kulisy prolnuty s virtuálním dějem a pomocí efektů mohou tyto budovy zcela změnit svůj vzhled nebo tvar. Promítání probíhá ve veřejném prostoru a vstup bude zdarma.
Pro dostatečnou kvalitu obrazu je využívána profesionální projekční technika, která tvoří největší náklad tohoto projektu. Aby se tato jedinečná akce na Mělníku uskutečnila, může kdokoli přispět finanční částkou dle svého uvážení na níže uvedených stránkach. Dále budou webové stránky samozřejme přinášet stručné informace o průběhu projektu.

Více viz: flashback.melnicek.czKultura

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Super


Bomba, nahlas tikající... v dobrém slova smyslu samozřejmě.

Držím palce a... jdu vydělat nějaké peníze.

1.1 Vida


Když jsem tu ten nápad publikoval, připad mi hodně utopickej. A vida! Jdu taky něco přivydělat...

1.1.1 Taky jsem se spletl.


Taky jsem se spletl. Myslel jsem si že na Mělníku to nejde v dohledné době realizovat. Obdivuji chut a nadšení pro věc!!!