Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Na Nedvězí po 36.

V sobotu 29. ledna 2011 se usutečnil už 36. ročník zimního přechodu kopce Nedvězí. Kdo přišel, ten nelitoval. Odjezd byl, jako vždy od vlakového nádraží v 8.30 hodin, kde také stála početná družina turistů, kteří čekali na autobus z Neratovic, který pořádá také tuto akci, jen s poněkud jiným programem. Mělničtí pak vyrazili do obce Dobřeň na severu okresu, kde letošní 13 km dlouhý pochod začínal.

Přivítal nás nádherný slunečný den s teplotami asi minus 7 stupňů, které však turista nepociťuje, neboť samotný pohyb vyvolává teplo, natož některé stoupání. Odtud vedla trasa po silnici do Dolní Vidimi, odkud jsme mnozí pokračovali terénem po žluté značce přes Osinalice až na vrchol kopce Nedvězí ( 458 m.n.m.). Jako nejtěžší se ukázal úsek mezi Vidimí a Osinalicemi, kde sníh při prudkých sestupových partiích velmi klouzal a zakrýval rovněž kluzké klacky. Tady jsem pochopil, jak šikovné jsou ony lyžařské hůlky, které se už i u nás stále více objevují zejména mezi seniory. Pro nás ostatní to vyžadovalo velké soustředění a v poloběhu jsme se zachytávali kmenů stromů. Krásné počasí si obvykle vybere daň v podobě špatného rozhledu, ale to mi na vrcholu kopce s jedním z nejkrásnějších kruhových výhledů v Čechách vůbec nevadilo, neboť  je nedaleko od Mělníka a jistě bych ty kásné výhledy z něj našel v bohatém archivu domácích fotografií. Mělničtí pak pokračovali směrem k obci Dražejov, před kterou se pak dali na modrou značku, která je vedla do obce Střezivojice, kde v hospůdce Bouda svoji letošní akci zakončili. Jak již bývá tradicí, autobus domů odjížděl ve 14.30 hodin. Atmosféra sněhu zalitého sluncem nedaleko cíle mi silně připomínala dokument o končinách za polárním kruhem a to je také jeden z důvodů, proč tak rád zakusím zimní atmosféru v krásné oblasti nedaleko domova. Hospůdka Bouda zase plně naplňila moji představu o útulném stavení uprostřed krásné divočiny Smiling .

A závěrem bych rád připoměl, že konečně i Mělnický turistický klub se zmohl na jakési webové stránky, které jsou zde... kct-vht-melnik.webnode.cz

Nutno však poznamenat, že pravidelných víkendových akcí KČT Mělník do bližšího okolí (Český Ráj, České Středohoří, Polabí,Mšensko...)se spíše zůčastňují senioři, kteří povětšinou nedisponují PC a tak se akce do nejbližšího okolí minimálně zatím i nadále presentují ve skleněné vitrině pod podloubím. Jak vidno ve fotogalerii klubu na webových stránkách, tak jsou zde presentovány větší akce ze vzdálenějších míst republiky s mladší členskou základnou.Tipy na výlet

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Jen bych dodal


..., že další článek o Nedvězí, je na webu KČT Mělník, včetně fotogalerie zde

http://kct-vht-melnik.webnode.cz/news/prechod-nedvezi-29-ledna-2011/

Nenechte se mýlit datumem a hodinou vydání článku, protože na Mělníčku jsme byly opět o 24 hodin první Laughing out loud, ale tady je tolik informací, že se to vydání zkrátka  z technických důvodů zpozdilo Eye-wink .

Opět zklamal Mělnický deník , protože je to událost, o které se jinak, jak je  mnoholetým zvykem každoročně v médiích píše a týdeník Mělnicko jistě nevynechá.

Jinak tenhle výlet stojí za to v každém ročním období a není to fakt daleko ;-)  Smiling.

Obrázek uživatele Travicka

1 krasa


Teda, to vypada na opravdu krasny vylet! Uz se tesim, jak se psem vyrazime Smiling