Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Za nebezpečné vyhrožování čeká muže trest


Policistům z obvodního oddělení Policie ČR v Lužci nad Vltavou oznámil dne 2. února 2011 devětadvacetiletý muž z Prahy, že ho po dobu zhruba jednoho roku neustále kontaktuje , slovně i fyzicky napadá a usmrcením vyhrožuje jemu i jeho rodině třicetiletý muž z Mělnicka. K poslednímu případu došlo dne 2. února letošního roku, kdy agresor poškozeného při jízdě automobilem, v Lužci nad Vltavou zablokoval svým vozem , následně vystoupil a svou oběť napadl úderem pěstí do obličeje.

Policisté ještě téhož dne sdělili třicetiletému útočníkovi podezření ze spáchání trestných činů nebezpečné vyhrožování  a nebezpečné pronásledování, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Trestní stíhání je nadále vedeno na svobodě.

Obdobným případem se  zabývají i policisté z obvodního oddělení Policie ČR v Neratovicích.   Dvaatřicetiletá žena z Mělnicka policistům oznámila, že jí v Neratovicích potkal její bývalý pětatřicetiletý přítel, který jí začal slovně a gesty vyhrožovat likvidací. K tomu mělo dojít v polovině ledna letošního roku. V jeho případě se nejedná o první takový skutek. Ženě již takto vyhrožoval v minulosti a dokonce byl za toto jednání odsouzen k trestu odnětí svobody na jeden rok. Z výkonu trestu se vrátil chvíli předtím, než ženu opětovně potkal. Z obavy o zdraví a život svůj a rodinných příslušníků se žena obrátila na policisty.

Policisté muži dne 3. února sdělili podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Věc je nadále vedena ve zkráceném přípravném řízení a muž byl umístěn do policejní cely.Zpravodajství