Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Bowling Ludmila 2017

Mléko?

Minulý týden přišel do schránek letáček o tom, že nějaká farma od Kralup jezdí s mlékem a sýry a jogurty. A hned v neděli přibyla i trasa do Mělníka, takže to hned v sobotu vyzkouším rozdíl mezi mlékem z farmy a mlékem z mlékomatu z Vražkova, kam pro něj jezdíme (pravda, ne pokaždé, když bychom chtěli, ta cesta tam přece jenom není úplně krátká..).

Co vy - pijete mlíko z krabic nebo kupujete cestou z práce někde v mlékomatu?

Pozitivní zkušenosti předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

98 čerstvé mléko


No, když to tady tak čtu- měl bych dotaz. Měli by jste někdo z Vás zájem o čerstvě nadojené BIO mléko za cenu 15,- Kč 1L? Mléko je tepelně i chemicky NE-ošetřeno, takže pokud ho nespotřebujete do cca 2-12ti hodin, doporučuju převařit. Převařené Vám vydrží 4-5 dní. Pochází ze soukromé farmy v Chko Kokořín. Pravidelné veterinární testy. Vlastní nádobu s sebou. Možno od 25.4.2012 každou středu po 19:00 hod. kdekoliv na Mělníku Eye-wink

V případě zájmu volejte: 776 352 634

97 Mléko


Dobrý den,

 

Za jakou cenu mají 1L? Já kupuju čerstvé 0-2 hod. po nadojení. za 15,-/1L Nepřevařené vydrží 12-24 hodin. Pak zkysne- ale záleží na teplotě okolí. Jednou mi zkyslo již po 3 hodinách. Převařené vydrží cca 5-7 dní. Eye-wink
 

96 Nestalo se Vám to taky?


Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, zda se Vám nestalo u "mléka z farmy", že by Vám i přes danou trvanlivost v lednici kysalo? Koupili jsme ho 19.2., trvanlivost je až do 24.2. Otevřela jsem ho až dnes 22.2.. Na vršku už se tvořila jak by smetana (alespoň to tak vypadalo), ale když jsem se napila nebylo to úplně ono:(. Docela mě to mrzí. Farmě fandím. Už jsme mlíko kupovali podruhé. Jen si budu příště dávat bacha a hned ho vypijem.Jinak chuť mléka je poctivá, jak pamatuji mléko od babičky. Mějte se. Mléku zdar!

96.2 Stalo, je to tím, že


Stalo, je to tím, že mléko by mělo být v té a té teplotě, ale my praktické ženy do té ledničce stále přidáváme nové a nové dobroty pro naše chlapiska a tím ji ohříváme. Kupte jen 1 lahev a do dvou dnů spotřebujte. Pokud máte dvě - naplánujte pudink nebo co to, aby bylo rychle pryč. Druhým řešením je rozmrazit lednici, snížit teplotu a mléko nedávat do dveří... J

Obrázek uživatele milk

96.1 Dle mého


To je normální."Pamětníci"vychvalují čerstvé mléko,ale už si nepamatují jeho vlastnosti a jak s ním zacházet.

96.1.1 Pravda


Pravda, pravda. Také je rozdíl mezi mlékem pasterizovaný, tzv. "pětidenním" a mlékem ošetřeným UHT metodou, to je klasické krabicové, které vydrží i několik měsíců. To "pětidenní" zkysne, "tetrapackové" se ani nehne. Max. zhořkne.

Později ještě pozor na bouřky - sáčkové a pasterizované zkysne po bouřce do rána. UHT opět vydrží - prostě bílá voda...

Jinak oceňuji i konstrukci obalových lahví, které se dají zmáčknout a zaberou jako odpad méně místa. Velmi důležité. 

96.1.1.1 Převařit


Dřív se mlíko kvůli tomu převařovalo. Jenže pak je hnusný Smiling

95 Kdo jste


... byli i dnes u autíčka pro mléko Smiling? Nepovedlo se mi dnes tak brzo vstát, jako minule, ale protože to i tak na Mělníku staví vícekrát a opouští celkově město v přijatelnou dobu, tak to i tak šlo. Frontu jsem žádnou neviděl a bylo více takových, kteří doháněli dodávku auty a pozdrželi paní řidičku- prodavačku od odjezdu k další zastávce.

95.2 jj byl jsem


Já vstávám brzo, tak jsem dlouho čekal Smiling U důchodců žádná fronta, ale lidi chodili. Paní jsem bučet neslyšel, ale našel jsem ji podle parfému. Mlíčko dobrý, ale ven jsem se dlouho neodvážil Smiling Zítra dám jogurta malýmu, tak uvidím jak zrychlí krok...

95.1 No já se vzbudil v 10:30.


No já se vzbudil v 10:30. Koukám na hodiny a přemýšlím. Na Sportovní za 45min a nebo do Borku za hodinu. No nic ležím dál.

 

Šel jsem do Penny, koupil hnusný mléko. Pudink v prášku (přeci nebudu dělat pravej) a jsem taky spokojenej Laughing out loud

 

Tak třeba za týden:-D

94 Tak zase zítra ?


Nezapomeňte, že se časy rozvozu oproti minulé sobotě změnily a vše je u nás ve fázi výzkumu. 

http://www.mlekozfarmy.cz/cs/mleko-az-do-domu1/zastavkova-trasa-51-sobota.html

93 Přijdu tak 3x- 4x a Vy taky


Čekala jsem v Jezdecké půl hodiny, tak jsem jim šla naproti ke Skleníku, taky půl hodiny V době, kdy má ženská po pracovním týdnu oběd na plotně, neuklizeno, nevypráno... Hodina ZBYTEČNÉHO času je pro mě fakt luxus, i vzhledem k plnému odpolednímu programu! Kdyby aspoň poslali někoho, kdo by dal vědět, že přijedou později. Nefér jednání. Přijeli v půl jedné, krávu (auto) bučet jsem proti svému očekávání, skutečně zaslechla. Mléko výborné, balkán klasika, dnešní sýr, no nebyl špatný. Kde jste vzali, že se jedná o BIO výrobky, nevím. Musely by být takto označené. Pokud někoho zmátlo označení Z FARMY, neznamená to bio farmu, nýbrž takové to JZD, jen soukromé díky době. Cena zřejmě obsahovala cenu pohonných hmot a přirážku fortelné "selky", která musela pro každou lahev s obtížemi vlézt dozadu do dodávky Smiling. Jsem přesvědčena, že přes počáteční nadšení těžko bude mít každý týden každý odběratel čas a chuť být na jednom místě a čekat. Není nad pohodlí, zajít to marketu, když ten čas mám já a ne oni.

93.2 Nemyslím si, že by si


Nemyslím si, že by si někdo z diskutujících pletl mléko z této farmy s biomlékem. Ani bedýnkám ze zahradnické snad nikdo bio neříká,o)

93.1 Lidé fronty mají rádi.


Dobře jste to napsala. Aspoň někdo si uvědomí, že když se někde napíše "farma", že to neznamená automaticky "bio", pouze je to jakési modernější, nečeské pojmenování pro kravín/statek/usedlost/zemědělce. Jakási touha po nějakém "speciálním" mlíku, na nějž lidé musejí čekat ve frontě kdesi na ulici, vyprchá rychlostí, jakou je mléko schopno "utéct" z hrnce Smiling Lidé též byli nejdříve z těch mléko-automatů vyplesklí, ale nakonec to využívá jen pár skalních a zemědělci ty mlékomaty spíše ruší. V každém případě to těm mlékařům nepřeji, ale dívám se na to realisticky, jak to u nás chodí...

92 méko


Je radost číst komentáře, jak Vám čersté mléko chutná a jen jedna otázka, proč jste se o podobné výrobky nezajímali již před touto "promo" akcí", vyjma Želvy tedy, ta má pochvalu...Vražkov máte "za kopcem"...mléko v farmy mají stále v Globusu a jednu dobu měli i v Tescu...ano, v Tescu na Mělníku a pro ty, co mají cestu, tak ve Vestci u Prahy mají v HyperAlbertu kráááásný automat na čerstvé mléko Smiling ....dobrý večer všem...

92.2 Ale


...vždyť je to přece o té reklamě. Spousta lidí si ani nevzpomene, že by se také mohlo napít docela obyčejného mléka. Spíše se to mléko do něčeho přidává a mnohdy ani člověk nad tím nehloubá, jaké vlastně je. Včera jsem zrovna na večer zjistil, že už máme otevřenou tu druhou krabici a vůbec jsem na ni kvůli jiným nápojům, se kterými nejde nějak dohromady neměl vůbec čas Eye-wink. Snad bude dnes ještě pitné.

Je ale fajn vědět, že na Mělník skoro až pod nos přiveze zase v sobotu někdo čerstvé výrobky z farmy, a že ta možnost si třeba jen občas zajít, tu zkrátka je. Nevím, jaká bude za týden návštěvnost, ale za ten nápad a široký okruh prodeje držím té firmě palce. A každá dobrá nová možnost je vždy pro občana dobrou zprávou.

92.1 Možná zajímali, ale


Možná zajímali, ale nekupovali, když jim to nepřivezli pod nos. Taky jsem si pořídila kozy domů, abych nemusela kupovat v tescu půlitr za 40 Kč. Teď  si válím šunky celý den ve chlívu. Před p. Němcem a p. Millerem se klaním a mají můj obdiv, dokázali lidem přivézt mléčné produkty pod nos,  zvlášť když si představím, jaký je to proces, chtít štempl jen na prodej mléka ze dvora. 

Obrázek uživatele milk

91 Úvaha


Kvalita mléka závisí na zdravém chovu,dobrém krmení a odborném zpracování.Proto nevidím

rozdíl mezi mlékem středočeským,jihočeským,německým nebo švýcarským.

Tím nechci snižovat význam této akce,to prověří až čas.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

91.1 mléko v krabicích


Tohle rozhodně nerozporuju, akorát že v místních obchodech je ve všech vidět hlavně mléko krabicové, tudíž (z mého pohledu) zabité - není asi normální, když ta tekutina vydrží bez ztráty svých vlastností několik měsíců, když přírodní pasterované mléko vydrží týden, no ne?

Když jsem mohla v kterémkoliv obchodě koupit mléko "čerstvé" (tedy v láhvích nebo v pytlíkách - prostě jakkoliv z chlazeného sektoru), udělala jsem to vždy raději, než kupovat mléko v krabicích. Když teď NAVÍC mohu nákupem čerstvého mléka podpořit výrobce z poměrně nedalekého okolí, ráda ro udělám.

Je to stejné, jako s nakupováním zeleniny ze Školního statku: pokud nebude kvalitní a za přiměřenou cenu, nakupovat přestanu (přestaneme - jak bylo v sobotu vidět, lidí se zájmem o dobré mléko je dost) a ten malovýrobce to sakra dobře ví a na kvalitu se tudíž zaměřuje víc, než anonymní velkovýrobna. (o aspektu krátké dojezdové vzdálenosti, tudíž efektivnosti a tom, že se k farmáři a potažmo snad i ke kravičkám dostane víc z těch peněz, které za to mlíko dám, by se také dalo dlouze psát).

Jak říkáte: prověří to čas.

91.1.1 Bio


S bedýnkami bych to tak úplně nesrovnával... Ten rozvoz mléka nedělá žádný drobný lokální producent, to je pěkně rozjetá velkovýrobna. Nic proti tomu, dělají to dobře. Nechci nadšencům kazit nadšení, ale v Pennyplusu (tj. Penny co předtím býval Plus) mají výborné bio plnotučné v petce, taky litr za pětadvacet, taky čerstvé. Mají ho tam pořád a nemusí se stát fronty na ulici.

91.1.1.2 :-)


Ono je třeba nebýt tak úplně ovce. Co je to BIO? Myslíte že to je pro člověka nějak zásadní? Podle mého názoru (a některých vědeckých studií) je to celé humbuk a jde jen o velmi dobře zmáknutou marketingovou akci. A ta "plnotučnost" je taky poněkud zavádějící. To co koupíme v obchodě má obsah tuku max. 3,5%. Čerstvé mléko např. z automatu ve Vražkově se pohybuje někde kolem 4,5%. Od toho se odvíjí jeho chuť. Zkusil jsem si postavit vedle sebe a ochutnat hrnek mléka z obchodu a hrnek z Vražkova. Zkuste to - ucítíte co kupujete... Smiling

91.1.1.2.2 Ještě mne napadá


Ještě mne napadá otázka. Je kravské mléko ať bio nebo nebio ať 0,5% nebo až 5% vhodné pro lidský organismus dobře zmáknutá marketingová akce? Nenatropí spíše paseku, když je od mateřského tolik rozdílné? Zde bych se skutečně přikláněla k termínu dobře zmáknutá marketingová akce - rvaní do nás horem dolem mléko a do našich dětí pokračovací mléko. Kde jsou kojné - že by díra v trhu?

Docela by mne zajímaly ty vědecké studie, hodně mne toto odvětví zajímá a asi mám nějaké mezery ve znalostech.

91.1.1.2.2.1 Skeptické názory...


http://majkisteka.blogspot.com/2009/07/organicke-potraviny-nejsou-vyzivnejsi.html

http://pubs.acs.org/stoken/presspac/presspac/full/10.1021/jf101091c

http://www.gate2biotech.cz/bio-4/

http://www.osel.cz/index.php?clanek=4537

 

Já netvrdím že všechno z toho je přesně podle mého gusta, jen mě trochu zaráží že těchto skeptických názorů přibývá. Nechci nikomu rozmlouvat jeho nadšení pro tuto variantu stravy, ale můj vrozený skepticismus k podobným huráakcím v kombinaci se zkušenostmi z oblasti marketingu a obchodu mi velí být tak trochu "advocatus diaboli". I když sám "bedýnkuji" - ne kvůli bio, ale kvůli vůni, chuti a čerstvosti Smiling

91.1.1.2.1 Ono je to evidentně o


Ono je to evidentně o zkušenostech. Když nevíte, co je to bio (třeba mléko), zkuste se poohlédnout po nějakém svazu chovatelů skotu, ovcí, koz.... nebo čeho chcete a zeptejte se ekozemědělců, kterých je ve svazech hojně, co je to bio. Odkazovat Vás na příručky a medodiky chovu nebudu, protože to je jenom papír.  Ale když se bavíte lidma, tak se dovíte o čem to je a vaše paranoia je tatam. A hned se z vás místo ovce, stane "madam" koza.

91.1.1.2.1.1 :-)


Zcela evidentně jste nepochopila smysl mého příspěvku. Já vím docela přesně co znamená to "bio" u konkrétního výrobku. Jen mě zajímá jestli to není další z dlouhé řady dobře zaplacených akcí na podporu jedné skupiny zboží. Není to paranoia. Je to dvacet let praxe v obchodě...

91.1.1.2.1.1.1 ,o)


Jen se dívám v širších souvislostech. Zn. bio je velká konkurence nejen pro přímou konkurenci, ale i např. pro výrobce chemických přípravků a hnojiv, stimulátorů, gmo, konvenčních krmiv... Ekologické zemědělství má pozitivní vliv na životní prostředí (vodu, půdu, zvířata atd.).  Nejsem zarputilým zastáncem bia, spíše se snažím podpořit lidi, kteří se ekochovu věnují.  Tak jako chodím ráda za knížkama a na kafíčko do Doupěte, tak kupuju od Olmy biomlíko do brkaše.

91.1.1.1 V Pennyplusu mají


V Pennyplusu mají tuším biomléko od Olmy, taky ho maj v tescu a kauflu, kupovala jsem ho dost, ale občas mi přišlo divný skoro nepitelný. V tescu mají i bio Amálku - nezkoušela jsem. A bio Tesco čerstvé mléko  občas jsem koupila a chutnalo. V tescu mají i bio tesco trvanlivé, ale nekupuji. Jo a taky tam maji tu bettinu kozí, až budu mít zbytečných 43 kaček tak si toho půl litru zkusím. Kupujete to někdo?

Jen ať mlíkaři prodávají napřímo spotřebiteli,když to uměj, byli by šílenci, kdyby ho nabízeli do výkupu za 6 kaček.

91.1.1.1.2 Tesco Amálka


Bio Amálku jsem měla, ale pouze šlehačkovou smetanu a kysanou smetanu, je vynikající, doporučuji i přes vyšší cenu.

Včera jsem honila autíčko s mlékem po Mělníku, je chyba, že změnu času trasy neavizovali roznosem letáků, na začátku trasy - v Mlazicích a na Pšovce, bylo v devět hodin spousta lidí, zejména starších, kteří internet nemají, a nenapadlo je, že se čas hned změní. Jestli to nedají brzo vědět, tak tady ztratí spousta zájemců o koupi, kteří jim nebudou důvěřovat.

Snad se to ti starší dozvědí alespoň od sousedů, nás na to, že autíčko bylo u železářství v Mlazicích už před třičtvrtě hodinou, upozornil právě majitel toho železářství.

Bohužel nás nenapadlo, že se bude čas zastávek měnit hned po prvním rozvozu, a tak jsme se na net nepodívali.

91.1.1.1.1 Kozí Bettina je celkem


Kozí Bettina je celkem chutná, vyzkoušeno.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

90 trasa a zastávky upraveny


Asi zase příjde letáček do schránek, ale pokud by ne, tak raději hlásím, že učinili opatření a ráno budou vyjíždět dřív, pauzy na frekventovaných místech budou mít delší ... 

Mléko bylo dobré, chuťově srovnatelné s tím vražkovským (teď ještě dávám čas na to, abych zjistila, jaké bude, až zkysne - krabicové mléko se už zkažené nedá vůbec používat, kdežto mléko z Vražkova je svým způsobem dobré, i když ho necháte v lednici déle), sýr v tomto stavu já osobně nemusím, ale tvaroh ("dnešní sýr") byl na chlebu s cibulkou a solí výtečný. Největší radost mi udělala chuť jogurtu.

http://mlekozfarmy.cz/cs/mleko-az-do-domu1/zastavkova-trasa-51-sobota.html

9 Chutné...


Hrozně jsem se těšil na jogurt, ale i přes to, že jsem šel ze sídl. Střed na náměstí Karla IV (protože jsme tam čekali opravdu dlouho), nezbyl na mě a nahánět mlékarenské auto, například v Borku, po doplnění zásob druhým vozem se mi už něchtělo. Alespoň jsem koupil mléko a "dnešní sýr". Mléko je naprosto vynikající. Sýr mne nenadchnul, ale to je spíš chuťovými pohárky, než kvalitou. Mojí přítelkyni totiž chutnal moc :-)  Nejsem na to prostě zvyklý. Příští sobotu beru auto a jedu ke Smetance. Jsem přesvědčen, že se stanu občasným, ne-li dokonce pravidelným, zákazníkem.

8 Navrhoval bych


.. takovou anketičku. Pokud jste ochutnali nějaké ty výrobky, tak co vám z toho chutnalo ? Hodně dlouho jsem nepil mléko, teď mě oslovila reklama a moc mi chutnalo. Na druhou stranu musím říci , že selský sýr, ač nebyl vůbec špatný nebyl zrovna můj šálek kávy. Po Jarošovském pivním zrajícím sýru teď pro zajímavost testuji různé sýry a nějak se to nedá  s tím selským zcela porovnávat.

7 Mléko z farmy


Dneska jsem koupila mléko, jogurt a sýr na základě reklamy www.mlekozfarmy.cz a nebyla jsem zklamaná. Co mě však překvapilo a potěšilo mnohem víc bylo, že o takové akce JE na Mělníku zájem. Lidí bylo tolik, že "mlékařské auto" nabralo veliké zpoždění na své trase a muselo i doplňovat zásoby za provozu!!! Klobouk dolů, díky a víc takových akcí. Ještě farmářské trhy a bude to super. Zájem občanů je, tak do toho!!!!

7.1 Ano


....,to je ta síla reklamy, o které neustále mluvím. Auto mělo podle jízdního řádu opustit Mělník už někdy kolem 11 hodiny, ale ve 12.30 přijelo teprve na sídliště Střed.

Zatím mohu hodnotit jen mléko, které mi moc chutnalo, ale těžko ho můžu srovnávat s mlékem z krámu, když jsem měl to ,, snad poslední " někdy na základní škole Laughing out loud

7.1.1 Tolik lidí už na


Tolik lidí už na náměstí dlouho nebylo Laughing out loud

 

Jinak mléko je super a jogurt asi neumím ocenit. Hold jsem nikdy neměl jinej jogurt než mix ze supermarketu Smiling

 

Kéž by to vydrželo a jezdily pravidelně.

7.1.1.1 A co člověk


.... viděl známých tváří. Jako v supermarketu, či na 50ce, nebo Vinobraní Laughing out loud . Dokonce jsem zjistil, že aspoň jednoho diskutéra z Mělníčku jsem neplánovaně vyfotil Laughing out loud.

Magnete, zdravím, přeji Tobě i čtenářům pěknou počasím nepříliš sympatickou neděli.

7.1.1.1.1 Ještě že já v tu


Ještě že já v tu dobu ležel v pelechu :-) a čekal až mléko koupí maminka ve Smetance.

 

Jinak přátelé i v té Smetanova x Fugnerova bylo 60 lidí!!!

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

7.1.1.1.1.1 Hm. To je asi pravda. Já


Hm. To je asi pravda. Já bohužel mezi nimi. Fronty nesnáším, připadal jsem si jako před dvaceti lety. Včetně toho, že většina lidí v té frontě vedla podobný řeči Laughing out loud

6 Jejich mléko jsme zrovna


Jejich mléko jsme zrovna včera měla a je opravdu moc dobré:)

5 Mléko


Tento nápad se mi moc líbí a snad podnikatelský záměr vydrží i po prvotním nadšení lidí a udrží si stálou rozsáhlou klientelu. Každopádně tuto sobotu půjdu mléko a mléčné výrobky vyzkoušet Smiling

4 My obcas kupovali bio


My obcas kupovali bio mleko v kauflandu, ale asi prestaneme. Radeji si vzdycky v sobotu vyzvedneme cerstve Eye-wink A na ochutnavku jejich jogurtu a syra se mozna tesime vic nez na mliko...

3 Nové mléko tuto sobotu.


Přesný rozpis sobotní trasy je na http://www.mlekozfarmy.cz/cs/mleko-az-do-domu1/zastavkova-trasa-51-sobota.html a jsem na to opravdu velmi zvědavý.

Od času zmzlinářů z Vojkovic ( jezdí ještě vůbec ? ) tu máme novou atrakci.

2 Pijeme kozí mléko z bio


Pijeme kozí mléko z bio farmy v petce koupené v marketech nebo přímo od kozy/koz z Robče.

1 mléko


Já si kupuji mléko v krabici,občas v plastu,ale velice rád zajdu v sobotu na náměstí a vyzkouším čerstvé mléko.