Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie informuje

Muž chtěl hrát lidem pro radost
Dne 7.2. ve 12:55 hodin na linku 156 oznámila žena, že v  ul. Na  Fialkách se pohybuje muž s houslemi a obtěžuje lidi. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže z Ostravy, který sdělil,  se nikomu nevnucuje a že chodí hrát lidem pro radost.

Agresivní pes kousl
Dne  7.2. 2011 v 15:07  hodin strážníky oslovil muž, že u  zadního vchodu  MÚ Mělník  je k mříži u okna přivázaný  velký  pes - kříženec,  který  není  zabezpečen, útočí na procházející lidi a jeho manželku pokousal.  Strážníci na místě viděli, že pes se chová skutečně velmi agresivně,  dle svých místních znalostí hned poznali, že jde o psa muže, s kterým již měli mnohokrát co do činění. Muž byl momentálně na odboru sociálních věcí.  Hlídka poté  zjistila, že pes má  platný  očkovací průkaz, ale nemá známku.Vzhledem ke skutečnosti, že majitel psa je sociálně  slabá osoba, často pod vlivem alkoholu a nemá  psa pod svým  přímým vlivem, celou věc dál projedná a dořeší správní odbor.

Strážníci počínající oheň včas uhasili
Dne 7.2. před šestou hodinou ráno na  linku 156  oznámila žena, že na sídlišti Sportovní u  Pizzerie   Piranha je složené dřevo, které začíná doutnat. Strážníci na místě zjistili, že v uzavřeném objektu  doutná  hromada pilin  a kůry,  vedle níž  je složená  hromada dřeva.  Protože   nikdo  z kontaktních osob nebyl telefonicky zastižen, hlídka vstoupila  do areálu,  rozhořívající  se  hromadu  rozhrabala  a   žhavé uhlíky udusila.

V batohu měli startér a akumulátory
Dne 8.2.2011  v 9:53 hodin oznámila na linku 156 žena, že  v ul.  Komenského u  chatek spatřila  dvě osoby, které se  chovají   podezřele -  jedna z nich stojí opodál a rozhlíží se a druhá  zmizela,  po  chvíli se  opět objevila  u oplocení  jedné z  chatek. Strážníci vyrazili na místo a jak je jeden z podezřelých mužů zahlédl, cosi odhodil. Strážníci oba mladé muže zadrželi - zjistili, že odhozeným předmětem byla velká palice  a  oba muži mají v batohu železné předměty  - přítlačné kotouče, startér  do auta, dva akumulátory. Muži se k odcizení předmětů nedoznali, ale strážníci budou dále pokračovat v šetření tohoto případu.              

Nabízely parfémy
Dne 8.2. ve  12:06 hodin  nahlásila na  linku 156 žena,  že v ul. Pražská před lékárnou Arnika 4 Romky nabízejí parfémy a obtěžují tak kolemjdoucí. Strážníci zjistili, že jde o pět žen převážně ze Slovenska  Po domluvě strážníků místo opustily.

Snědl kozí sýr rovnou u regálu
Dne 8.2.2011 v 12:20 hodin strážníci vyrazili do mělnického supermarketu, kde jim známý muž opět kradl – tentokrát kozí sýr za 53 korun, který ale na místě snědl. Pak strážníkům tvrdil, že si celou věc pracovnice ostrahy vymyslela, že nic nevzal ani nesnědl.

Podvodníci, nebo konkurence?
Dne 8.2. v 15:43  hodin se na služebnu dostavila žena,  která sdělila, že včera  u nich  doma byly dvě osoby,  údajně z firmy ČEZ,  které chtěly  provést kontrolu na elektroměru, zda   mají  dobře nastavené  sazby. Mají přijít dnes  v  16:00  hodin  na   uvedenou  adresu   a provést kontrolu – žena má obavu, aby nešlo  o podvodníky.  Na zákaznické  lince firmy  ČEZ  bylo  sděleno,  že  jejich  pracovníci  tyto kontroly  neprovádí a  dle  jejich  zkušeností  jde  o  konkurenční firmy,  které takto nabízí své produkty. V 16:00 hodin  se   na  místo dostavila  hlídka MP,  ovšem uvedené osoby se na místo nedostavily.

16letý mladík popil a pak se změnil ve vandala
Dne 8.2.2011 před půlnocí spatřila operační kamerového systému na náměstí  Karla   IV. tři  3 osoby, jedna nesla židli nad hlavou,  z  které vzápětí ulomila nohu a zbytek pohodila k reklamním plochám, přičemž  torzo  této   židle  zůstalo   částečně  zavěšené   na  této  reklamní   ceduli. Dále  tato osoba  ulomenou nohou  od  židle  začala  tlouci  do   vstupních dveří jedné prodejny .  Poté  se  tato   osoba  opět připojila v ul. 5. května ke zbytku skupiny, kde vzala z popelnice velký   igelitový černý pytel  s komunálním odpadem, který následně nad Pražskou bránou hodila na   zem  a následně tento odpad rozkopala po ul. 5. května. Strážníci skupinku zastihli na náměstí Míru, dvě osoby začaly utíkat a z dohledu strážníka, který je pronásledoval, se ztratily v ul.Tyršova.Druhý ze strážníků zadržel iniciátora celé vandalské akce – 16letého mladíka z Mělníka. Byl pod vlivem alkoholu -  0,54 promile. Mladík se přiznal, že židli vzal z restaurace Diana. Přiznal se ke všem svým vandalským kouskům a odpad v ulici 5.května okamžitě uklidil. Pak strážníci předali o půlnoci mladíka mamince a vše bude postoupeno k dořešení správnímu a sociálnímu odboru.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice