Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Opilý muž napadl policistyKrátce před jednou hodinou ranní, dne 9. února letošního roku byla hlídka policistů obvodního oddělení Policie ČR Mělník vyslána do ulice Bezručova, kde se měla nacházet osoba, která oznámila ztrátu klíčů. Na místě byl ztotožněn osmašedesátiletý muž z Mělnicka, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Policisté se  pokusili muži s jeho problémem pomoci a nabídli mu možnosti řešení jeho potíží, ovšem jejich chování se nesetkalo s pochopením. V jednom okamžiku začal muž policisty hrubě urážet a bez varování udeřil jednoho z nich pěstí do obličeje.

Policisté následně použili donucovací prostředky dle zákona a zamezili tak útočníkovi pokračovat v jeho protiprávním jednání. Muž se podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,73 promile alkoholu v dechu.

Dne 9. února 2011 bylo policejním komisařem zahájeno trestní stíhání muže pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na čtyři léta.Zpravodajství