Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Řidiči nařízení správních orgánů nerespektujíDne 10. února letošního roku, krátce po poledni, kontrolovala hlídka z obvodního oddělení PČR  Horní Počaply, v rámci hlídkové činnosti a dohledu nad BESIP, v katastru obce Mělník,  osobní motorové vozidlo Peugeot 306. Policisté kontrolou v evidencích PČR zjistili, že devětadvacetiletý řidič z Mělnicka usedl za volant svého vozidla i přesto, že má v současné době od správních orgánů vysloveny již dva platné zákazy řízení motorových vozidel. První zákaz mu byl uložen na dobu 16-ti měsíců s platností od konce dubna loňského roku a druhý zákaz na dobu dvou let s platností od poloviny června loňského roku. Oba dva muž bez skrupulí ignoroval a řídil dál.

Řidič si zajistil vozidlo na místě a následoval policisty na policejní služebnu, kde mu bylo následně sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který dle zákona lze uložit trest odnětí svobody až na  tři roky.

V sobotu, dne 12. února 2011, taktéž krátce po poledni, byla ve Mšeně, v ulici Jizerní zastavena a kontrolována dvacetiletá řidička z Mělnicka, která jela v osobním motorovém vozidle Škoda Fabia. Hlídka z místního obvodního oddělení PČR provedla u řidičky kontrolu dokladů, které měla v pořádku a dále byla provedena orientační dechová zkouška, při které byla ženě naměřena hodnota 1,16 promile alkoholu v dechu.

Žena po zajištění svého vozidla následovala hlídku na policejní služebnu, kde si následně převzala sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

V poslední víkendový den, tj. dne 13. února 2011, byl v časných ranních hodinách na silnici č. I/16, v katastru obce Spomyšl, kontrolován hlídkou z obvodního oddělení PČR Lužec nad Vltavou, jednatřicetiletý muž. Tento cestoval v osobním motorovém vozidle Škoda Forman. Muž hlídce předložil doklady potřebné pro provoz a řízení motorových vozidel na pozemních komunikacích a dále se podrobil orientační dechové zkoušce, která dopadla s negativním výsledkem. Lustrace v evidencích PČR však pozitivní již nebyla. Policisté zjistili, že muž má v současné době od správního orgánu platnou blokaci řidičského oprávnění s platností od začátku června roku 2009 a v registru řidičů je nyní veden jako neřidič a to z důvodu dovršení 12-ti trestných bodů, které si „vysloužil“ za své řidičské umění. Muž o tomto prokazatelně věděl.

Policisté řidiči na služebně sdělili podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kde muži hrozí stejný trest jako u prvního hříšníka.Zpravodajství