Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Komu patří bývalá Amerika?

Mělník se snad konečně v červnu dočká tanečního sálu v kulturáku.

Osobně by mě ale velice zajímalo, kdo je momentálně vlastníkem  ukrutného objektu, bývalé "Ameriky", a proč záměr využít ho jako taneční sál, nikdy nebyl uskutečněn.

Dost mi vadí, že v tom jsou proinvestované zrdoje, které mohly být použity třeba na stavbu jídelny pro ZŠ Seifertova nebo jiné  účely. Každý den okolo chodím a považuji to za němou výčitku proběnděných peněz za něco, co okolí hyzdí. Hospod a fitek je kolem dost, a pozemek, na kterém ta obluda ošklivá nefunkční stojí, je zatra drahý. To si ho město schovává  na "cobykdyby"?

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Alexander Klimeš

1 Simply


Prosté milý Watsone. Město na to nedosáhne penězi. Tenký betonový skelet, kovotěsová okna atd. = náklady na vytápění 400% normálu.

Původní kapacita sálu dle projektu = 300% aktuálních potřeb.

Zázemí = 0

Architektura = minus 1000%

Kdo a jak to bude provozovat?

Kdo a jak by to dotoval?

 

--- atd atd. ---

 

Tolik omluvy a výmluvy, každý si to posuďte dle svého. Co dle mého soudu za těch 20let chybí, je vize, co s tím. Ale to je obecný problém nejen Města Mělník.

Dle mýho soudu správný postup by byl:

- Vymyslet co chceme
- vysoutěžit možné podoby realizace /sousto pro studenty fakult atd./
- vymyslet a realizovat PPP projekt na realizaci
- vysoutěžit provozovatele, třeba i po částech.

No, z toho plyne, že to je sousto těžší, než vybudování golfového hřište na Mělníku / který taky bohužel nemáme/. A holt se zde nenašel tahoun, který by to přes tři volební období táhl.

Pak je tam zátěž sporů z minulosti, které nevím, v jakém jsou stádiu.

A tak.

BTW, nikdo z kandidujících neměl k tomuto nic nknkrétního. /Ani já, či my :-D/.

1.3 zmínka


o golfovém hřišti mě pobavila.....vždyť tu nejsou ani pořádné chodníky do centra. Ať jdu kudy jdu, všude je totální tankodrom a s kočárkem a druhým prckem je to záležitost na hodinu :( ...jediná Zádušní ul. má zámkovou dlažbu, sice netuším proč zrovna ta, když je tam max. provoz cca +- jedna osoba za hodinu. A o té provizorní panelce, která vede od Kauflandu v podstatě skoro na autobusák raději ani nemluvím. Tam se s kočárkem taky prima drandí, ale kudy tedy chodit?

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

1.3.2 Také nikdo nemyslel, aby


Také nikdo nemyslel, aby město bylo investorem golfového hřiště. byl bych první hlasitě proti. Povzdych směřoval k tomu, že se zde okolo kopce jaksi nedostává VELKÝCH NÁPADŮ a ODVÁŽNÝCH ŘEŠENÍ.

 

Na zbylé narážky ke golfu nereaguji, neb pramení z púředsudků a neznalosi jejich autorů......

1.3.2.2 to mě by to


zase nevadilo, pokud by základní potřeby města byly OK. Podpořila bych i třeba vybudování in-line a cyklo stezky třeba podél Pšovky. Taky pořádné hřiště pro děti od malých až po teenage. To co nazvali volnočasovým areálem mě totálně dostalo. Ale zase lepší než drátem do oka Smiling

1.3.2.2.1 Přesně. Náhodou malé


Přesně. Náhodou malé ale kvalitní golfové hřiště kde by fungovala i škola golfu za normální ceny by bylo pro město přínosem. Pokud by město bylo spoluinvestor tak to nevidím jako vyhozené peníze.

 

Vemte si ty krásné výhledy z okolí Chloumku který se na město jen nabízejí. Golf už dneska není ukázkla nějaké snobárny. každý tam může zajít. Za několik stovek si na celý den půjčit vybavení a strávit tam příjemný den plný ticha, dobrého oběda a pohybu na čerstvém vzduchu.

 

Přesto jsou lidé kteří golf vidí jako zbytečnost a budou dávat mínusy. Jen do toho.....

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

1.3.2.2.1.1 Povedený výsledek


Povedený výsledek spolupráce veřejného sektoru, soukromých peněz a fondů je Terezín. Hřište, mezi litoměřicema a Terezínem, na bývalé skládce.


Pozemky asi města, co já vím, nájem, pěkná, s pomocí dotace postavená klubovna, ne zbytečně velká či honosná. CESTA KE KONEČNÉMU VÝSLEDKU OVŠEM DOSTI TRNITÁ

Zbytek nevím.

Ve Slavkově mají některé třídy golf jakou součást těláku. V době, kdy polovina 13tiletých dětí neumí kotrmelec zaplať bůh za kažkou příležitost, jak vyhnat fakánky ven /mám tři/.

DOSTI BYCH SE BÁL VŠELIJAKÝCH ROZUMBRADŮ, KTEŘÍ BY V TOM HNED VIDĚLI ZLODEJINU.


Malý exkurs: náklady na vybudování jedné jamky začínají na 1-1,5M /bez pořízení pozemku/. Kde mohou končit, nelze dohlédnout. Nejdražší areály v ČR atakují půl miliardy - to je ale nesmysl s velkýmy klubovnami atd.

Na 9 jamek hřiště je potřeba mezi 30-45 ha. Dá se to namačkat i na míň, ale je to na úkor kvality, bezpečnosti, parkování, nebo tréninkových ploch. Ideálně dlouhodobý pronájem, aby investor nebyl zatížen pořízením.

Je tam potřeba zdroj vody - kvůli závlahám.

Žádné z hřišt, možná vyjma pár výslovně nízkonákladových, si na sebe do deseti let zpravidla nevydělá. Vždycky je to dotace, nebo rozmar velmi bohatých investorů.

U nás je CCa 90 hřišť, a 50.000 registrovaných golfistů. V Rakousku dnes hraje golf zhruba 1,2% populace, v Německu a Francii 0,7%, u nás je to 0,5%. Prostor pro růst základny tu asi je, ale je to právě o malých, spíše rodinných areálech, o který třeba v Rakousku zakopnete na každým kroku. Ono se tak dost dotuje údržba krajiny, což je vidět při přejezdu hranic. No a pak už si naši drazí sousedé jen spočetli, že když pomůžou vybudovat ihrisko, tak na to sekání si už provozovatel vydělá.

 

Penize.


Co je to normální peníze. Když dám syna na hokej, tak mne sezona bude stát stejně nebo víc, než golfová. Je to spíš o tom, že lze v golfu lze koupit mnohem dražší hady, hole členství atd, že je tam větší rozptyl a ty excesy jsou pak vidět.

Moje první hole stály 12 tisíc, hrál jsem nalezencema /hrané míče, ke koupení od 15kč,/ registrační členství ve federaci stojí kolem dvou tisíc ...... Děti to maj v řade klubů s velkými výhodami. Trenér je potřeba, vždy, podle toho jak je kdo kopyto /já mám pořád, a furt hraju blbě Laughing out loud /.

 

Zbytek informací u kolegy Patočky.

Obrázek uživatele Honza Čé

1.3.2.1 ...


cit.: "Na zbylé narážky ke golfu nereaguji, neb pramení z púředsudků a neznalosi jejich autorů......"

žádné takové nevidím Eye-wink

(...vzpomněl jsem si na jeden golfový resort uprostřed Caracasu, kolem kterého nejsou chodníky, i když všude kolem ambasády, úřady... a vzpomněl jsem si na taková ta místní povrchní klišé, kterak si golfová smetánka plebsu nevšímá..)

Obrázek uživatele Honza Čé

1.3.1 golfisti chodníky přece nepotřebujou...


ale mají zase tankodromy na silnicích. Eye-wink pardón, golfisti.. 

Ten panelový chodník je už pro mě symbolem z dětství, kdy jsem po něm nerad chodil, když jsem šel třeba na zimák.. Nevlídnej, ouzkej, dloooouhej, pocákanej od aut (a já tam nejednou taky..) - jak dlouho ještě bude strašit... Sad

1.2 Mimochodem


..., padlo tu slovo sál. Neví někdo, jak to pokračuje s kdysi slavnou restaurací Beránek a s tím krásným sálem tam v patře ? Někdy v 90. letech jsem tam naposledy zaznamenal nějakou burzu s prádlem.

1.2.1 Beránek


K tomu by se snad mohl vyjádřit pan vlastník. On má takový hodně specifický "nadčasový" přístup, podle kterého to vypadá, že se na tuhle dnes už poslední ostudu náměstí budeme muset dívat ještě hodně dlouho. Ale nechci mluvit za něj...

1.2.1.1 Tak


.... pan majitel Beránka asi neví, že nějaký Mělníček existuje, nebo to vědět nechce, což nebývá před veřejností dobré řešení. Škoda, že se o osudu historicky snad nejslavnější mělnické restaurace a samozřejmě ( je každému na očích) společensky sledované vůbec nic neví Eye-wink .

1.1 město nedosáhne penězi


Jo, zajímavá odpověď, jenže když něco stavím, tak vím, že to musím používat a využívat, tuším se tomu říká podnikatelský záměr,  jinak peníze letěj do luftu, kor když nejsou moje, ale z daní nás všech.

Vím, že v minulosti byla snaha to nějak zvládnout, docela to za Roubíčka  chvíli šlapalo, ale pak  společně s vylidněním a  "odkrámováním" města i tato budova stala Potěmkinovou vesnicí, a v jiném dotaze- mám obavy, aby se to samé nestalo s budovou  úřadu práce, a to nemluvím o objektu vedle zimního stadionu.

Je to škoda, už jen když se město dalo tolik práce s revitalizací...ta skončila u zdravotní školy a pak dál Bronx....

Osobně bych to třeba viděla s nějakou veřejnou soutěží, jak využít  lépe stávající prostory , nebo vyvolat nějakou smysluplnou debatu s konkrétními návrhy, jak ten gordický uzel rozetnout.

Za mě osobně:Zbourat a udělat park s podzemními garážemi, aby ta auta v našem malinkém centru tak nestrašila... Od firem okolo vybrat penízky na stálá parkovací místa, a do pár let by peníze mohly být zpátky. Park by mohla v rámci vyučování  zvelebovat zahradnická škola, je tu plno  občanů na VPP, tak proč nevyužít stávající zdroje?

1.1.1 Zbourat


ano a hned, mě chybět nebude, ale parkoviště pod zemí prosím ne, snad nám tam zůstal ještě nějakej ten sklep a ten bude určitě hezčí než podzemní parkoviště Smiling Když už, tak něco jako P+R parkoviště na povrchu, ale "oplocené" nějakým živým plotem, než pletivem. Moje představa by spíš byla vystavět opět ty samé budovy co tam byly původně, resp. kolem roku 1900.