Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Ulici U tanku čeká přejmenování

Na Mělníku se bude rozhodovat, jaký nový název dostane ulice U tanku. Je zřejmé, že tank se na Mělník už nevrátí a pojmenování ulice tak ztratilo smysl.

Mezi návrhy, o kterých se bude hlasovat, jsou:

  • U tiskárny
  • Palachova
  • Parková
  • Osvoboditelů

V této chvíli ještě probíhají dohady, zda by místo tanku měl zaujmout památník podobného zaměření. Jednou z variant je tzv. řopík, aneb železobetonový odolný objekt lehkého opevnění, zde na jednom z návrhů:

Jaký je váš názor?


 

Hoax předchozí téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

8 Ulice U Tanku se přejmenovávat nebude


Informace zde uveřejněné o tom, že se bude rozhodovat o přejmenování ulice U Tanku se nezakládá na pravdě. Rada města Mělníka o tomto nejednala  a ulice U Tanku přejmenována nebude.

Mgr.Helena Vavřinová

tisková mluvčí MÚ Mělník

 

8.3 Co je to hoax


Překlad anglického výrazu Hoax najdete například na Wikipedii.

8.2 To je


...myslím rozumné. Ulice bych pokud možno vůbec nepřejmenovával. Lidé mají zažité nějaké názvy, dochází ke zmatku, zbytečně vynaloženým finančním prostředkům, spousta práce..... a ti, co tady tvrdí, že nechápou, proč by ulice měly nést názvy, které již nejsou aktuální, tak by si spíše měli trochu promrskat dějepis či historii, aby si svého města vážili a nebyli hloupí, jako v té polistopadové vydařené scénce s Kaizrem a Lábusem, kde Kaizr hrál  školačku.

PS: Polabské předměstí byl název pro část města ( čtvrt) pod Labskou bránou a nespojoval bych to s názvem ulice, která v něm ležela ( U tanku).

8.1 Tak to snad všichni


Tak to snad všichni tady zjistili z toho že je to v rubrice HOAX a bylo to i několikrát uvedeno.

 

Od kdy má vůbec MÚ mlůvči? Nikdy jsem ji za Mělník neviděl někde vystupovat. Nějaká novinka?

8.1.2 To, že mluvčí radnice


To, že mluvčí radnice zde příspěvek napsala, kvituju neb mnoho diskutujících Markův HOAX nepochopilo. Každý prostě nemusí vědět, co ten hoax vlastně je.

pěkný den!

8.1.2.1 Humor


Stejně jako na apríla, přece nemůžeme hned na začátku zkazit všechnu zábavu Eye-wink

8.1.2.1.1 O tom žádná.


O tom žádná.

8.1.1 ÁLespóň se ten


ÁLespóň se ten príspěvék da tšíst a nemusi tó tschlovjek luštyt! Smiling

7 Tank je pryč...


Byl jsem žák první třídy když najednou přijelo velké auto a jeřáb. Muži v montérkách tank odvezli. Nechápal jsem proč a v tu dobu jsem ani nechápal proč tam ten tank byl. Byla to pro mě prostě atrakce.

 

Ale ten tank byl součástí města. Je pryč. Proč mazat i ulici která ho připomíná? Ten tank nám nic neudělal. Nebyl ošklivej a já sám ani nechápu proč je pryč.  Ta ulice ho prostě symbolizuje v mojí paměti.

 

Krom toho. Jestli má nějaká ulice v centru města blbej název tak je to Nová. Dnes už skutečně nová není Smiling a do okolí jmen jako Seifrt, Tyrš, Palacký a jiné bezejmené jako třeba Legionářů, se skutečně nehodí. Spíš hledám ulice spousty rodáků po kterých už ani pes neštěkne. Přitom to byly místní legendy.

 

V poslední době. V liběchově byl lékař který vymyslel metodu léčení rakoviny. Určité typy nádorů obvázal a nádor odumřel. Když to přošlo testem na prasatech a mělo se jít na lidi tak pan doktor zemřel. Kdo si vzpomene na jméno tohoto úžasného člověka ? Tento člověk by si vlastní ulici zasloužil....

 

Jinak na WIKI je hezky popsaná historie označocání ulic...

 

Hezký večer

Obrázek uživatele milk

7.1 Co vím


Ten tank tam mohl klidně zůstat.Připomínal událost,která se opravdu stala.Stačilo popis události upravit dle skutečnosti,bez komunistické báchorky.Proto název ulice může klidně zůstat.

 

 

Na jméno zmíněného lékaře si teď nemohu vzpomenout.Spolupracovala s ním moje spolužačka-manželka známého dlouholetého mělnického fotbalisty.

Obrázek uživatele steny

7.1.2 ve městě radši


ve městě radši potkávám stromy a parky, než vojenskou techniku, ta patří někam jinam

7.1.1 :-)


Ten lékař byl Dr. Fortýn a ta metoda se jmenuje devitalizace.

 

Ale co se týká ulic - ty umělohmotné názvy mají jednu nespornou výhodu. Až se k moci dostanou komunisti (dosaď si libovolně fašisti, liberálové, konzervativci, socialisti - i když ti u nás prakticky neexistují...), nebudou hned názvy měnit jako se mění při každé změně režimu.

 

A k tanku - taky mi přijde trapné jak jsme při huráakci rychle odstranili památník, který třeba nebyl příliš vkusný (i když např. památník Palachovi k němu kvalitou nemá moc daleko...), ale připomínal to že tady za tohle město lidi umírali. Oni si nezasloužili abychom se té připomínky tak trapně zbavili jen proto, že na ten tank nějaký idiot namaloval červenou hvězdu (když tam měla být bílá orlice)...

Obrázek uživatele steny

6 v dnešní době


v dnešní době bych názvy ulic neměnil kvůli tomu, že nedává smysl proč se tak vlastně jmenuje, je hezký že ulice dostane nový název (který bude zase pravděpodobně časem neaktuální), ale těch zbytečných změn v tištěných mapách, v internetových mapách, v GPS mapách, někam přijedete zjistíte že ulice kterou hledáte vlastně nikde ve městě neexistuje... podle mě je důležitý že ulice má své jméno a domy v ní mají čísla, víc problémů bych nehledal

5 Tak pro všímavé...


5.1 no


No Cope, hned prvni komentar pod clankem zminku o hoaxu obsahuje... ciste hypoteticky, ta ulice by si zmenu opravdu zaslouzila Eye-wink

5.1.1 Název ulice


Taky si myslím, nehledě na to, že tam žádný tank není, což může lidem připadat trochu divné, je to takový umělý název.

5.1.1.2 Název ulice


Co to vzít z druhé strany? není tam tank,tak tam dejme tank- na pivo a vlastenci budou spokojeni.A politicky je to nezávadný artefakt.Název by pak byl aktuální a nadčasový.

Slyšela jsem,že ten původní tank vůbec Mělník neosvobozoval,snad ani nebyl polský.Takže ta rudá hvězda byla nejspíš pravá.

5.1.1.1 Umělohmotné ulice.


Takových divných názvů ulic po světě je... Počínaje názvy po zemřelých, kteří s tím městem nemuseli mít pranic společného a konče názvy ulic nebo čtvrtí, kde jejich pojmenování plynoucí z historie dnes též neodpovídá realitě (viz příspěvky níže). "Umělých" názvů ulic je zřejmě hodně (Oranžová, Topolová, Akátová, Polská, Italská, Růžová, Medová, Veslařská atd.... Mimochodem, teď jsem si všiml, že na mapy.cz mají místo Rybáře napsány Rabáře Smiling

4 U Tanku ne?


Název U Tanku mi nevadí. Možná se jednou mladší generace budou zajímat, proč tomu tak je a jak a co psalo naší historii. Leckdy neveselou. U Tiskárny - roky tady žádná tiskárna nefunguje, ale zase na druhou stranu Pivovar si na pivovar už také asi nepamatuje.

Parková... to už by mohlo být Pod Kaštany, Pod Hradbami....pro mě takové anonymní možná...

Osvoboditelů mi zase zní stejně jako budovatelů. Oni totiž ani Ti osvoboditelé "nepáchali" jen samé dobro.

Tímto nechci nijak sympatizovat s žádnými politickými názory.

Jsem prostě pro zachování názvu U Tanku.

4.2 U Tanku ANO


Aleno, 100% s Vámi souhlasím! Je na Mělníku řada názvů ulic které pozbyly smysl.

Pod MKD vede ulice Nad Šafranicí - kdo ví že Šafranice byl název vinice?

Ve vilkové čtvrti je ulice kolmá na předchozí s názvem Ve Vinicích, jen o pár ulic dál je ulice pojmenovaná U Cihelny.

Ve starých Rousovicích je ulice Mlýnská a to že tam býval mlýn je poznat jen ze sotva čitelného nápisu na domě.

Nevidím také důvod ulici U Tanku přejmenovávat.

4.1 Doplněk


A co se týče pomníku nebo něčeho podobného, byla bych pro nějakou pamětní desku a nový strom, jak uvádí přispěvatel níže. Mimo to, po loňských bouřkách to bude aspoň krůček k obnově mělnické zeleně.

3 :-)


To už je duben? Smiling

3.1 U tanku


Brzy bude, je třeba trénovat...

2 Přejmenování ulice


Pokud je nutné ulici přejmenovávat - což způsobuje vždy komplikace a finanční náklady,
v mapách, v adresách občanů, firem apod. - nabízí se logicky návrat k názvu před umístěním tanku. Což předpokládám mohla být ulice U Tiskárny, Jelenova (dle Jelenovy tiskárny) apod.
Tedy jestli skutečně nemůže zůstat stávající, již vžitý název, určitě bych se vrátitila  k původnímu, historickému pojmenování ulice.
Alena Herinková

2.2 proč měnit?


Aleno, je nějaký pádný důvod proč nemůže zůstat stávající název?

2.1 Změny


Je to jen krátká ulice s minimem adres, škody by byly minimální. Původní název ulice ovšem dává smysl.

1 Labské Předměstí


Tomu místu se kdysi říkalo Labské Předměstí, jestli si dobře pamatuji seriál paní Špačkové v Mělnické radnici. Tohle pojmenování by mi sedělo víc, než navržené názvy. Z těch zmíněných možná "U Tiskárny".

O pomníku (nebo památníku) bych neuvažoval, i kdyby tenhle příspěvěk nebyl v zařazení "hoaxu". Řekl bych, že je na Mělníku přepomníkováno. Radši pořádnej strom.

 

P.S.: Ta 1.fotografie je opravdu dobrý úlovek - okupanti vs. osvoboditelé... vše v jednom

1.1 Předměstí


Dát takové krátké ulici honosný název "Labské Předměstí"? Není to moc nadnesené? Smiling