Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Dopravně-bezpečnostní akceBěhem uplynulého víkendu proběhla na Mělnicku policejní dopravně-bezpečnostní akce zaměřená na dodržování  předpisů a zákonných norem spojených se silničním provozem ,  při které si policisté vzali na mušku především řidiče, kteří si před usednutím za volant neodpustí požití alkoholických nápojů.

Akce se během celé doby  zúčastnilo šestadvacet  mělnických dopravních policistů, kteří zkontrolovali 312 motorových vozidel a jejich řidičů. Při kontrolách byli zjištěni tři pachatelé trestných činů, z nichž jeden je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a další dva z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dále bylo zjištěno pět přestupků, které byly následně předány k dořešení správním orgánům. Tři z nich se týkaly alkoholu za volantem a ve dvou případech se jednalo o osoby, které usedly za volant i přesto, že nevlastní potřebná řidičská oprávnění.

Policisté za víkend uložili dvaapadesát blokových pokut ve výši zhruba 32 000,- Kč. Dva příklady úspěšných kontrol na závěr. Dne 18. února 2011 po šestnácté hodině kontrolovali dopravní policisté v Liběchově osobní motorové vozidlo Škoda Favorit, který řídil pětapadesátiletý muž z Českolipska. Policisté následnou lustrací zjistili, že muž řídil i přesto, že má v současné době  sedm !!!!! platných zákazů řízení, které mu byly uloženy soudy a správními orgány na Liberecku, Mělnicku, Mladoboleslavsku a Nymbursku. Podle nich nesmí usednout za volant minimálně do září 2014. Policisté muži následně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Dne 19. února 2011, krátce před jednou hodinou ranní kontrolovali dopravní policisté na Mělníku  osobní motorové vozidlo Opel Corsa, který řídil čtyřiatřicetiletý muž z Děčínska. Řidič se v rámci kontroly podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,27 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenou hodnotou souhlasil a další lékařské vyšetření nepožadoval.

Téhož dne bylo muži sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství