Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

ZpronevěraV červnu loňského roku devětatřicetiletý muž z Jablonecka zneužil tankovací kartu k nákladnímu vozidlu a bez vědomí přepravní společnosti z Mělnicka, které karta patřila během dvou dní natankoval pohonné hmoty v celkovém množství zhruba 2 500 litrů. V jeho počínání mu napomáhal dvaadvacetiletý muž ze Sokolovska, který během uvedených dvou dní na čerpadlech v okolí Sokolova, Chebu a Karlových Varů za pomoci stejné tankovací karty odebral dalších zhruba 2 000 litrů pohonných hmot. Za dva dni stačili muži způsobit poškození přepravní firmě škodu ve výši skoro 100 000,-Kč.

Poškozená firma případ oznámila a mělničtí kriminalisté začali skutek šetřit jako podezření z trestného činu zpronevěry. Starší z mužů se trestnímu stíhání vyhýbal tak dlouho, až byl zadržen začátkem prosince 2010 na Sokolovsku. Poté bylo proti němu zahájeno trestní stíhání pro výše uvedený trestný čin a na základě rozhodnutí soudu byl umístěn do vazební věznice.

Dne 18. února 2011 zahájil policejní komisař trestní stíhání jeho mladšího komplice pro trestný čin zpronevěry. Jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě. Oběma obviněným teď hrozí trest odnětí svobody v rozpětí od jednoho do pěti let nebo trest peněžitý.Zpravodajství