Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Odvolání ředitele Masarykova kulturního domu Mělník

Rada města Mělníka na svém jednání dne 23.února odvolala ředitele Masarykova kulturního domu Mělník ( MKD) Ing.Radima Vajchra ke dni 28.února 2011 z důvodu vážných manažerských pochybení, která způsobila městu škodu na jeho majetku.

Vedením MKD byla pověřena paní Helena Kymplová, která je dramaturgem kulturního domu.

V nejbližších dnech vypíše město Mělník výběrové řízení na funkci ředitele MKD.

MVDr.Ctirad Mikeš
starosta města MělníkaMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 nový ředitel MKD


Jsem strašně zvědavý zda se naplní ty fámy, které tady padaly před i krátce po volbách, že novým ředitelem MKD bude pan Volf. Tím by se jen prokázala ta vážnost manažerského pochybení, ke kterému údajně došlo.

Obrázek uživatele Pepa

6.1 re: nový ředitel MKD


houby Volf, fámy se už před volbami zmiňovaly o pí Sabolové.

6.1.2 ... neblbněte, vše


... neblbněte, vše má své meze. Já jsem slyšel pány Teplíka a Koudelku. To jsou už snad jen spekulace ...

... nechte všem adeptům čas, třeba vyhraje bývalý ředitel, chybovat je přeci lidské a RM může svou chybu napravit

6.1.1 Stejně to bude poslušnej.


Fámy to jsou,ale já myslím,že to bude někdo hodnej,poslušnej, prověřenej a hlavně z party.Kdo patří do správný party tak má vyhráno.A taky bez výběrovýho řízení jako ten ing.Petrželka co byl odejit z VZP a má prej teplý křeslo někde na radnici.  

5 Sluší se poděkovat


Radim Vajchr jistě nebyl dokonalým ředitelem. Byl však ředitelem, který MKD výrazně posunul k lepšímu především dramaturgicky, zejména ve srovnání s neblahým stavem před jeho nástupem. Manažerských pochybení se jistě tu a tam dopouštíme všichni, kteří o něčem rozhodujeme.  Jde o to, aby převážila ta dobrá rozhodnutí. Pokud bych panu Vajchrovi něco vyčítal, kromě těch omílaných nefunkčních webovek, byl by to nedostatečný tlak z jeho pozice na navýšení rozpočtu pro mělnickou kulturu. Na druhou stranu je nutno velice ocenit svobodný prostor, který nám poskytoval jako pořadatelům večerů „menšinových žánrů“. „Občané, chcete mít na Mělníku swing, blues, punk…? Nežehrejte, že se nic neděje, a něco pro to udělejte. Tady máte za symbolické nájemné k dispozici sál, aparaturu a propagaci v našem programu,  uspořádejte si to podle svého, finanční riziko je na vás (případně si sežeňte sponzory), odpovídáte za pořádek a dodržování příslušných předpisů.“  Tento jeho přístup přinesl  žádoucí dramaturgické oživení programu MKD i bez požadavků na rozpočet.  Dá se říci, že tím vlastně naplňoval i původní ideály ODS. Další velkou zásluhou Radima Vajchra je prosazení rekonstrukce MKD. Chtěl bych mu proto za jeho práci v čele MKD veřejně poděkovat a popřát úspěch v dalším působení.

Vladimír Špulák

4 Hele je to jenom politikaření


Bavím se stejně starýma lidma a je to jenom politikaření.Vůbec nejde o ňákou dlažbu blbě položenou nebo o ňáký pochybení když chceš psa bít tak si vždycky hůl najdeš.To je přece jasný na první pohled to z toho čumí.Pana Vajchra osobně neznám ale to nevadí stačí mi že se ho potřebuje někdo z radnice zbavit.Tak asi řikal nepřijemný věci nahlas.Když ňáký vůdce vymyslí kauzu a průšvih tak všichni slabší už nic jiného neslyší.Tak teď nikdo už neslyší slova obhajoby pana Vajchra. My starý ho chceme v kulturáku,dělá to dobře.    

Obrázek uživatele steny

3 bravo


tleskám našim zastupitelům, tak dlouho hledali nějakou špínu, až se jim to povedlo a sesadily člověka, který v tomto městě na své pozici něco dělal...

3.1 Tleskáte špatně.


Ing. Vajchra neodvolalo zastupitelstvo, ale rada, která navíc nebyla jednotná (pro bylo 5 členů RM). Vážné manažerské selhání, kterým odvolání zdůvodňuje p.starosta, je nesmysl (ostatně on sám nebyl pro odvolání). Údajná pochybení se mají týkat přeložení dlažby před kulturákem. Při této akci, která se dělala ve spěchu před vinobraním r. 2009 (kvůli revitalizaci se přesunovala část dění poprvé před MKD), vznikla drobná pochybení v rozhodování, které však v plném rozsahu nespadalo do kompetencí p.Vajchra (a už vůbec ne jako ředitele MKD). Z těchto pochybení však žádné škody nevyplývají.

Ta škoda pochází z toho, že stavební firmě nebyla uhrazena částka za přeložení dlažby proto, že dílo ing. Vajchr odmítl převzít. První, co je diskutabilní, zda-li on byl kompetentní k převzetí díla. Mnohem podstatnější ale je, že to odmítl proto, že práce byly nekvalitní a v rozporu s technologickým postupem (k tomu existuje znalecký posudek, který to konstatuje). A za to je trestán?  Já si myslím, že to si zaslouží pochvalu a ne odsouzení. To by mělo být vzorem pro postup ostatních zaměstnanců města při přejímání zakázek - tedy přebírat kvalitní a dokončené dílo. To na Mělníku dosud nebylo běžné. 

Takže proč je odvolán?

O jeho osudu bylo rozhodnuto v okamžiku, kdy se už před 2-3 lety (tehdy jako předseda místní ODS) opakovaně vzpíral v některých otázkách tehdejšímu vedení radnice. Poslední pomstychtivou kapkou byl okamžik, kdy ODS v tomto městě utrpěla nejhorší porážku za 20 let. V rozborech strany byl ing. Vajchr označen za vnitřního nepřítele a bylo otázkou času, kdy se najde hůl, kterou se ten pes bude bít. A ta je popsaná výše.

Takže toto odvolání není kvůli manažerskému selhání (to by musela být vyhozena polovina městského úřadu), ale je to prachsprostá pomsta.

P.S. 20 let jsme se na Mělníku nedočkali tanečního sálu. Bojím se, aby plány ing. Vajchra na úpravy MKD v tomto směru neodešly s ním. Byl by to důsledek slepé nenávisti.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.4 Inu, pane profesore


.... treba se někdy dočkáme i takové konstelace /na Mělníku je možné vše/, že jmenovaný bude Váš OPOZIČNÍ zastupitel .......


Z té představy jsem poněkud zlomen v pase, neboli, jak se sluší na internetu napsat: "ROFL"

 

Obrázek uživatele steny

3.1.3 Děkuji


Děkuji za upřesnění, ve vašem příspěvku jste mi potvrdil to co jsem si myslel

3.1.2 posudek


Nepřísluší mi se vyjadřovat k vnitrostranickým vztahům ODS a důsledkům, které to sebou nese - koneckonců jste u toho (na rozdíl ode mě) tenkrát v Radě byl, ale cítím povinnost se vyjádřit ke zmiňovanému posudku o kvalitě prací, kterým se pan Vajchr hájí. Tento posudek je irelevantní a zřejmě bude mít ještě ze strany pana Šubrta soudní dohru. Především proto, že fimě, která posudek vypracovala, pan Vajchr zatajil vyjádření památkářů, kteří jasně určili materiál a kritéria dlažby (absence těchto informací se samozřejmě promítla do celého posudku, včetně závěru - dát před kulturák zámkovou dlažbu, která je ale v naprostém rozporu s památkáři) a na tomto doporučení památkářů, se souhlasem ředitele, p. Šubrt obnovu dlažby provedl. Horším problémem je, že firma dělala posudek části dlažby, kterou pan Šubrt VŮBEC nepokládal (snadno doložitelné fotografiemi), což už působí trochu účelově. Obvinění pana Šubrta panem Vajchrem o záměrně vyměněných dlaždicích vypadá spíše smutně. Mohla by si stará mělnická firma dovolit tak laciný trik ve svém městě, aby už si pak nikde neškrtla? Navíc se všemi podklady odsouhlasenými panem Vajchrem? Bez ohledu na snahu dodavatele se domluvit a vyřešit problém ke vzájemné spokojenosti a neochotu ředitele se k tomu jakkoliv postavit. Manažerská pochybení týkající se celé kauzy nejsou jen otázkou posudku, ale cítil jsem potřebu se alespoň k tomuto vyjádřit, už jen proto, že těžko tu získáte vyjádření p. Šubrta (nejspíš o Mělníčku ani neví) na rozdíl od p. Vajchra.

Závěrem k hlasování - 5 "pro" 2 "se zdrželi" (to koneckonců vidíte v zápise)

3.1.2.3 Stanovisko památkářů


Zasadním problémem je, že stanovisko památkářů bylo reakcí na posudek a možný navržený postup opravy! Ke všemu - stanovisko památkářů si vyžádál pan Šubrt, takže nikoliv oprávněným orgán města. Do dnešního dne totiž písemné stanovisko, tedy pokud mi je známo, žádný oprávněný orgán města nepožadoval. Takže rada operuje stanoviskem památkářů, které vydali soukromé osobě na její žádost, přičemž daná osoba je ve věci podjatá. Posudek, který si objednalo město, je nevěrohodný !?!

Ověřil jsem si u zhotovitele posudku, jak reagovali na návštěvu pana Šubrta. Ten ji totiž prezentoval tak, že firma uznává své pochybení. Zástupcem firmy Rila mi bylo sděleno, že pana Šubrta velmi decentně odkázali do patřičných mezí. Vůbec s ním jakožto posuzovaným subjektem nemohou ze zákona o věci jednat, neboť by tím pádem v dané věci byli podjatí. Může věc řešit soudně a toto stanovisko mu bylo sděleno. A na závěrech posudku trvají. 

Co dodat?

Vajchr 

3.1.2.2 Proboha !!!


Pane Volf, proboha Vás prosím, jak jsem mohl zatajit firmě stanovistko památkářů ze srpna 2010, když posudek byl objednán městem (ne mnou) a dodán městu v květnu 2010? Žádné písemné doporučení památkařů v září 2009 (realizace) a i v okamžiku zadání posudku neexistovalo!!! Posudek obsahuje fotodokumentaci provedených sond, takže trochu nechápu, o čem je řeč.Snaha firmy byla předat nekvalitní práci, ne se domluvit. Poprosil bych o přečtení datumu na materiál, které jste měl k dispozici. Poté prosím o opravu Vámi uvedených údajů Velmi  děkuji.

3.1.2.2.1 Podívejte se, každému,


Podívejte se, každému, kdo bude chtít a přijde, poskytnu k nahlédnutí ony "inkriminované" materiály. Nepřísluší mi je zde zveřejňovat, bez ohledu na to, zda je to etické či zákonné. Každopádně, vše, co tu říkáte, je otázkou výkladu. Podle vyádření OPP jste byli v září 2009 domluveni včetně jejich odsouhlasení povrchu dlažby. Bohužel písemnou formu OPP zajistilo až v srpnu 2010 z důvodu Vaší další žádosti o opravu. Je chyba, že to nebylo písemně doloženo už v září, protože právě to teď poskytuje prostor pro různé výklady a interpretace (z Vaší strany i ze strany p. Šubrta). Bohužel materiály a písemná vyjádření p. Šubrta skutečně více působí v jeho prospěch ve smyslu zadané a odvedené práce, včetně jeho snahy nedorozumění způsobené (doufejme jen) komunikačním šumem vyřešit a práci dokončit (což u Vás tak rozhodně nepůsobilo). Celá kauza se odehrála dříve, než jsem se k ní mohl jakkoliv postavit a ovlivnit, takže máte pravdu, že se v ní orientuji zprostředkovaně, ale možnost pomoci mi se v ní zorientovat, jste měl stejnou jako p. Šubrt. A opět, bez ohledu na své hlasování a na Váš vztah k ODS, musím se přiklonit k názoru, že způsob, jakým tuto kauzu prezentujete a řešíte je nešťastný. Peníze, které bude stát návrat do normálního stavu, jsou už nad rámec "přijatelných ztrát" (lze li to tak vůbec nazvat), ať jste byl ředitelem Vy, či by na tom místě byl kdokoliv jiný.

3.1.2.2.1.1 Zasadní problém


Zásadní problémem je, že jsem se věc snažil více jak rok v rámci lidské dohody řešit. Pan Šubrt nikoliv. Poté mi došla trpělivost. To je dle Vás chyba. Dobrá, názor respektuji. 

V dané situaci jsem ze zákona od 21.září 2009 neměl a nesměl věc řešit věcně, od toho tu byly orgány města. Tak co jsem se měl tedy dělat, když jsem k ničemu neměl ze zákona oprávnění? V náplni práce ředitele kulturního domu není starost o chodníky města. Opět jste potvrdil to zásadní - rada města konstatovala, že jsem měl porušit zákon. 

A co se týče ztrát - ty zatím nevznikly. Jejich výši bude muset případně určit soud. Pokud například bude nutné zvolit jiné technické řešení, pak se obávám, že to opět není ztráta ředitele MKD. Není projektant chodníků, žádný projekt nedělal. Pouze chránil bezpečí návštěvníků vinobraní. Objednávku učinil z titulu funkce pořadatele vinobraní, nikoliv ředitele kulturního domu.    

V srpnu 2010 vznikl materiál památkářů, protože, jak správně uvádíte, byla mnou na požadována oprava původní opravy. Jinak - špatně provedené práce, doložené posudkem. Špatné práce, kterou jsem od počátku odmítl převzít a pan Šubrt se ji snažil předat. Podepsanými předávacími protokoly s fakturou atd.. Práce dle něj bez závad.

Viděl jste tu dlažbu?

A závěrem - stále mi tu chybí oprava toho, že jsem vyjádření ze srpna v květnu téhož roku zatajil firmě zpracovávající posudek. Shodněme se na tom, že posudek není účelový.

3.1.2.1 Zřejmě jsme viděli 2


Zřejmě jsme viděli 2 různé posudky a máme různé informace. To ale vůbec nic nemění na tom, že základní myšlenkou mého příspěvku bylo to, že vůbec nejde o dlažbu... Kdyby byl na místě ing. Vajchra nějaký oblíbenec, vůbec by se to v tomto duchu v radě neřešilo.

Je trochu smutné, že Vás, který jste u toho nebyl, rychle přesvědčili, kde je chyba a kdo za ní může.

P.S. Záměrně jsem neuváděl firmu, protože mi připadalo trapné, jí do toho tahat.

3.1.2.1.1 To už za Vás udělal p.


To už za Vás udělal p. Vajchr ve svém příspěvku, který, stejně jako p.Šubrt, měl stejnou možnost mě přesvědčit. Posudek samozřejmě mohu poskytnout k nahlédnutí. Mrzí mě, že spousta nedostatků a chyb se schovává za politiku. Ale to je asi přirozené, vždy a všude tu hořkou příchuť lze očekávat. Pro mě je zásadní, aby kulturák fungoval bez zbytečných nedostatků (viz WWW apod.) bez ohledu na to, kdo ho vede a aby to nebyla trafika jako do teď.

3.1.2.1.1.2 :-)


Takhle odpovídá správný loajální politik vládnoucí koalice Smiling Odpověď slušná, nikoho neurážející, ovšem naprosto bezobsažná a netýkající se problému. Ještě mi tam chybí nějaká zmínka o světovém míru.

3.1.2.1.1.1 mazec


tak toto uz je opravdu mazec, pokud je mi znamo tak kulturak byval trafikou kdyz byl v kulturaku jiny reditel resp. reditelka. to co jako obcan vidim ted je fungujici kulturni dum na ktery muze byt nase mesto pysne. uznavam ze www stranky nestoji za nic ale to snad neni tak neprekonatelny problem. jsem velice rad ze pan ing. vajchr rozhybal vody radnice a kulturaku a udelal dulezite kroky pro realizaci tanecniho salu. to co rada predvedla ve smyslu dlazby pre kulturakem je vrchol, rada by se mela spise zamyslet nad otazkou revitalizace mesta. kdyz se podivam na dlazbu pred mkdm je mi jako laikovi jasne ze pan vajchr nebude ten kdo udelal chybu, pokladat dlazdice ktere maji vydzet vozidla do 3,5 tuny do pisku???? to je v kompetenci pamatkaru nebo stavebni firmy?? nic o tom nevim kdo co komu a jak zadal ale pochybuji ze pamatkari jsou ti kteri urcuji technologicke postupy. pokud nemam pravdu vyvedte me z omylu. rad se poucim. omlouvam se za formu textu ale jsem tak vytoceny ze pisi z mobilniho telefonu ktery si s melnickem.cz moc nerozumi .   ol

3.1.2.1.1.1.2 mazec2 jako v libyi


opravdu mazec je tahle revoluce za bývalého čističe ještě bývalejších postavičekods, kterej ve svý době za odměnu dostal kulturák. Samozřejmě na základě kvalitního výběrového řízení, jak jinak.

btw chtěl jsem se zeptat pana inženýra zdalipak už odstoupil z představenstva vkm kde pobírá desátky a hájí zájmy města?

jo a je mi fuk kolik mínusů tahle pravda dostane, protože jsou to všechno jedna sebranka a jsem rád, že jsem pryč

3.1.2.1.1.1.2.1 Jsem potěšen


1. Nezastávám se ing. Vajchra

2. Nehodlám ho slepě obhajovat, viz. www stránky kulturáku

    To jen tak na úvod aby bylo jasno milej zlatej natvrdlej. To co ste zde předvedl je pro mě a myslete si co kdo chcete projev chudáčka, který má komplex méněcennosti. Dle Vašeho projevu si nemůžu myslet cokoli jiného. Do doby než jste si zde "vyblil" svoje ukřivděné pocity, se diskuze ubírala správným směrem. Dvě strany, obě používající korektní argumenty doložitelné v písemné formě + vyjádření pocitů občanů nespokojených s postupem současné rady. Musím řici, že jste mě potěšil, neboť už jsem nedoufal, že se najde nějaký malinký čecháček, který dokáže jen plivat svinstva kolem sebe. Tato vlastnost je nám, Čechům, velice blízká díky období prosperity za KSČ. Víte musíte se naučit že ten, kdo je schopnější a dosáhl na post na který Vy nemáte, nebo jste nebyl schopen ho využít či udžet je asi chytřejší. Schopní a úspěšní lidé nejsou apriori špatní. Ocenil bych, kdyby jste si vyndal hlavu ze zadku, přestal kecat a když se Vám nelíbí jak byl ing. Vajchr zvolen, nebo co dělá tak se k tomu normálně vyjádřil, nebo učinil potřebné kroky k nápravě, máte na to právo. Já udělám potřebné kroky, ergo, budu se zajímat o kauzu dlažby před kulturním domem a nedopustím aby někdo, kdo je podle mě a i podle ostatních občanů tohoto města člověk na správném místě, byl lynčovám za to, že vyjádřil svůj názor.

3.1.2.1.1.1.1 jak jsem psal


jak jsem psal výše, přijďte a můžete do materiálů nahlédnout. Dlaždice byly dle dodaných vyjádření (včetně fotodokumentace) pokládány do betonu a křemičité drti. Dlažba odsouhlasená OPP nikdy nebyla určena pro zatížení do 3,5 t a více (ani v dávných dobách, ani po opravě). Sonda prováděná posudkovou firmou byla provedena mimo oblast opravované dlažby.... ale nejsem stavař, jen cituji z materiálů.

3.1.2.1.1.1.1.2 TDI


Od kdy dělá vedoucí kulturáku stavební dozor, rozhoduje o použitých materiálech a přebírá stavební konstrukce? Na Mělníku je fakt možné všechno…

btw, v roce 2009 mělo město smluvní stavební dozor, ale ten asi za nic nemůže… 

Jakub

3.1.2.1.1.1.1.1 aha


aha takze ta znacka o parkovisti co je tam odjakziva je pro trikolky?? co ja pamatuji tak tam auta parkuji od dob davnych takze mi prijde divne ze by se tam davali dlazdice na to neurcene. a proc by delali sondu mimo opravenou zonu, to uz mi prijde uplne na hlavu.

3.1.1 ... jsem rád za


... jsem rád za upřesnění o počtu hlasů pro a proti odvolání. A proto bych se rád touto cestou omluvil panu starostovi, že jsem na chvíli uvěřil tomu, že i on hlasoval pro odvolání pana ředitele KD.

Nevím, kdo byl ten druhý, který hlasoval proti, ale myslím si, že poměr v radě města se konečně projevil. Pokud půjde do tuhého, tak poměr 5:2 bude vždy.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1.1 5:2?


myslím, že to nebylo 5:2, někde jsem zaregistrovala, že Petr Volf se hlasování zdržel...

3.1.1.1.1 Pokud tomu tak je, je to


Pokud tomu tak je, je to ještě děsivější, protože starosta nemá zastání ani doma a nebo je to celé komedie - poměr 5:2 musí být dle koaliční smlouvy - uvidíme, kdo se přihlásí do výběrového řízení - zatím se naplňují informace z konce roku 2010. Podle těchto informací je jisté, kdo bude novým ředitelem KD.

2 Mě je jedno za co ho


Mě je jedno za co ho odvolaj...ale doufám že aspon někdo udělá nový web. Protože tohle je neskutečná ostuda Sad

Obrázek uživatele Fritoll

2.1 Ostuda bylo to co


Ostuda bylo to co převáděla v MKD p. Dětinská. Ano stránky sou trapný ale MKD žije a je pro všechny.

Obrázek uživatele Fritoll

1 Něco tu smrdí


By mne zajímalo, jaké manažerské pochybení způsobilo městu škodu... Není někde něco konkrétnějšího?

Obrázek uživatele malý princ

1.1 viz Mělnický deník