Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Ředitel kulturního domu dlaždičem

Tak nějak přemýšlím, jak se bránit lžím a pomluvám. Vyřčená lež je rychlejší než světlo. Poškodí a její pachuť zůstává. Nuže tedy, pustíme se do věčného a nikdy nekončícího boje.


Byl jsem odvolán z funkce ředitele MKDM ke dni 28. února 2011. Poměr hlasů snad 5 ku 2.
Jeden z těch dvou byl pan starosta Mikeš. O to víc mě mrzí, že v tiskových prohlášeních opakuje zjevné nepravdy.

  Hlavním prezentovaným důvodem mého odvolání totiž bylo předláždění nástupního prostoru betonovou dlažbou před MKD v době těsně před konáním vinobraní 2009. Teď pominu všechny peripetie s tím spojené, pro zájemce připravím do 1.3.  odkaz na web. Tam bude opravdu detailní popis celé kauzy včetně fotokopií základních dokumentů.  Včetně dopisu, který byl před jednáním rady města zaslán všem jejím členům.

Jen mě maně napadá, že základní podmínkou pro výběrové řízení na nového ředitele musí být znalost stavebního zákona a zákona o památkové péči. Dále pak zkouška z oboru betonových výrobků, zbožíznalectví v oblasti betonové dlažby a praktická zkouška z technologie její pokládky. Jinak nový ředitel(ka) nemá šanci obstát.

Ale zpět k základním tvrzením, jež obsahují prohlášení předaná tisku.

1) Žádné závazné stanovisko památkové péče k dané kauze v roce 2009 nebylo vydáno.  Dohoda byla pouze „per pusam“ mezi mnou a odborem památkové péče o přípustnosti prováděných prací. Tato dohoda byla v plném rozsahu dodržena.

2)  Pokud by došlo na této ploše k úrazu návštěvníků akce, byl bych za daný stav plně odpovědný jako pořadatel vinobraní. Takže např. náklady za zlomenou nohu návštěvníka by pojišťovna v plné výši vymáhala na mé osobě.  Zajištění bezpečnosti lidského zdraví má totiž vždy prioritu a nekonání v této věci je právně postižitelné. Ostatně, pro bezpečnost návštěvníků vinobraní 2009 byly provedeny i další práce.  Bez řádné objednávky a rozpočtu, v rámci revitalizace, v objemu přes 300000,- Kč. Formálně byly vyčísleny v listopadu 2009 a zaplaceny ve vícepracích v roce 2010. Tento postup byl shledán orgány činnými v trestním řízení jako oprávněný. Stejná optika je i v této kauze.

3)  Oprávněn převzít práce jsem byl do konce vinobraní. Vzhledem k nekvalitě prací jsem dílo od firmy Novanta v tomto termínu odmítl převzít. Ostatně, současný stav plochy je nad všechny komentáře. Poté kompetence převzít práce ze zákona přešla na město, takže od 21. září 2009 je zákona odpovědné za stav město Mělník. Pokud bych konal, překročil bych zákony!

4)  Pracovníkem oprávněným a povinným jednat v této věci (kromě pana starosty)  byl v té době pan první místostarosta Kovářík.

5)  Nikdy jsem nebyl oprávněn práce zaplatit. Jako člen rady jsem odsouhlasil chybné řešení platby v dané věci z investičního fondu MKD. To je opravdu mé pochybení, stejně tak jako všech ostatních členů rady včetně tehdejšího pana starosty a obou místostarostů. 

6)  Chybné rozhodnutí rady měl ze zákona o obcích vyřešit tehdejší pan starosta. Do dnešního dne se tak nestalo.

7)  Do této chvíle nebyla vyčíslena oprávněným orgánem (soudní znalec, soud) žádná škoda.  Dokonce nebyla vyčíslena ani městem. Jen si myslíme, že by možná někdy někde nějaká škoda mohla nastat. 


Pan Neumann si myslí, že díky mě není starostou. A tak toto řešení navrhl. Na kauze, kde sám nekonal tak, jak mu přikazoval zákon o obcích a další právní předpisy.

Starostou není díky mě, je to díky voličům. No a Vajchr není jenom díky jemu ředitelem.

Proč vlastně do toho všeho pleteme kulturák?!?

   Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

90 Protipovodňová hráz


Zajímalo by mě, zda informace o stavbě protipovodňové hráze na Mělníku za půl miliardy firmou p.Oulického je neslušná pomluva nebo jde o další "slušnou" zlodějnu.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

90.1 Tož to nikdo neví, neb


Tož to nikdo neví, neb Mělník není investorem ......

9 Podklady


Tady je kompletní chronologie kauzy, která vedla k mému odvolání. Není to formátované, nemám čas, řěším právní cestou, co s tím.

http://www.mdance.cz/Dlazba/Casovachronologieweb.htm

Zdravím a děkuji všem za podporu

Vajchr

Obrázek uživatele Honza Čé

9.1 3,5t


Jen že mne trklo 3,5t (pro pojezd vozidel) jako navrhovaná zatižitelnost zadlážděné plochy (asi i té původní) - myslím, že jsem už dříve slyšel, že na plochu před KD nesmí bus ni náklaďák. Zadělává se tím na problémy se zárukou apod. - vždy přece i přes onen limit na plochu najížděla (a budou) těžká auta s technikou a dekoracemi, autobusy....

H.Čé

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

9.1.1 a zejména sanitky,


a zejména sanitky, hasiči ......

8 My tu vládneme


 

I když nejsem zastáncem pravice, vždy jsem si pana Vajchra vážil a vážit stále budu. Prostě rozlišuji lidi na šlušné a neslušné . Uvidíme, čeho se po zbytek volebního období ještě dočkáme. Kamarád mi říkal, že volil ODS a už nikdy nebude a dodal :  "Jediné čemu tito politici rozumí je toto :  příště naše hlasy nedostanete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! My nezapomeneme.

Ps: S čím kdo zachází , tím také schází

8.1 Politický PROCES


 

Osobně si myslím , že celé dění kolem pana Vajchra má velmi silný politický náboj. Uvést tak banální argument pro odvolání mi silně připomíná politickou čistku. A jak psal předchozí pisatel my občané Mělníka nezapomeneme!

7 Hnus


To co se začíná dít na radnici se nedá označit za nic jiného než hnus!Panu Mikešovi jsem věřil i jsem ho volil, ale jsem hodně zklamaný.Nechová se levicově a ještě se zaplétá do neumannovin nejhrubšího zrna.Změny se proti létům minulým nedočkáme, pouze se vše jinak přerozdělí.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

6 Pravda a půlpravda


No já jen doufám, že se tu druhou část mince někdo z radnice taky otočí, aby bylo úplně jasno. Nemohu mluvit o důvodech odvolání, ale to co pan bývalý ředitel zpívá, není celá část písně. Jako volič mám ovšem taky nějaký ten názor. Roční stagnace na http://www.mkdm.cz/ je sama osobě důvodem pro odstřel - s nadsázkou.

Nicméně, učińme spravedlnosti zadost - jmenovaný si zaslouží všechnu čest za výrazné zlepšení programové nabídky, a slušela by mu zdrženlivost a odstup při sebehodnocení svých NE - programových kroků.

 

6.1 Radimv


Já jen doufám, že si zítra během předběžně dojednané právní konzultace (pro neznalé - poskytovatel právních služeb pro město) dozpíváme píseň celou Smiling. I s druhou slokou.

Hezký den

ing. Vajchr

5 MKD


Jen jako občan a častý návštěvník MKD: za nynějšího ředitele MKD prosperoval, měl naplněný program kvalitními výstavami a pořady, sály byly vždy plné, personál vstřícný. MKD plnil funkci tak jak měl. Rozhodně lépe, než za předchozího vedení. Fungoval jako jedna z mála mělnických institucí dobře. A tak bylo třeba ho rozvrátit, protože ředitel nezobal z ruky. S ohledem na chystanou rekonstrukci si lepší dobu na žabomyší válku nelze vybrat. Budeme mít na Mělníku další pomník pana Kovaříka - rozebraný, rozestavěný a roze...ý kulturák?

4 Hůl


Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

3 Politika


Politika je svinstvo. Pozice v kulturáku je politika.

2 :-(


Já jen doufám, že pan Mikeš a pan Volf si brzy uvědomí, k jaké šaškárně se upsali. Konkrétně v tomto případě se stali nástrojem osobní pomsty místní ODS vůči člověku, který nahlas pojmenoval problémy a postavil se té partičce která si tady rozděluje městské (čti naše) peníze. A věřte že tohle nebude poslední akce. Blíží se další megatunel - rekonstrukce náměstí. A tam to bude opět moc prima kšeftík pro bratry v (modrém) triku...

2.1 :o(


Kdo je teda starosta?Kdo rozhoduje na radnici?Já to nechápu - modrý tričko? 

2.1.1 starosta Ctirad


starosta Ctirad Mikeš (ČSSD).

Rozhoduje rada města, která má celkem 7 členů.

složení:

ODS 3

ČSSD 2

Mělničané 1

Radnice 2010 1

http://www.melnik.cz/radnice-a-urad/rada-a-zastupitelstvo/radnice-a-urad/rada-a-zastupitelstvo/rada-mesta/radnice-a-urad/rada-a-zastupitelstvo/rada-mesta/slozeni/slozeni.html

2.1.1.2 Konkrétně...


Konkrétně ODS 3 + nerozlučný kámoš Zdeněk Koudelka, proti může být ČSSD. Za nejméně závislého (a podle mého slušného) pokládám Petra Volfa. Jinými slovy platí to co jsem řekl výše - ODS pokračuje ve svém nájezdu na městskou kasu a ti potenciálně slušnější budou jen koukat s otevřenou pusou k čemu se přidali...

2.1.1.1 Díky


Díky za vysvětlení.

Obrázek uživatele Honza Čé

1 Amen ... jestli na


Amen

... jestli na takovýchto vágních (ne)skutečnostech může Rada stavit svá rozhodování?! ..z toho lze vyvodit jen, že si asi opravdu mohou kdykoliv dělat a kroutit činnost města, jak se jim zlíbí - asi tak, jako před volbami a že pan starosta si užije moc medvědích služeb.

Budu bedlivě sledovat, jak se bude vyvíjet plánovaná rekostrukce v MKD vedoucí k (podle toho co vím, překvapivě ladnému) získání tolik potřebného tanečního sálu. Snad si netroufnou zvrtnout toto v tradiční předraženou kamarádíčkovskou akci!! Běda jim

_____

Pane Vajchr, stavte se pro oříšky na nervy.. Smiling