Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Nehodovost na Mělnicku za měsíc únorZa uplynulý měsíc se na silnicích našeho regionu stalo celkem pětatřicet dopravních nehod. Je to například o 32 nehod méně, než v roce 2009. I v loňském roce bylo dopravních nehod více. Při dopravních nehodách za měsíc únor byly pouze lehce zraněny čtyři účastníci dopravních nehod. Celková škoda se na poškozených vozidlech a ostatním (stromy, svodidla, ….)  vyčíslila na částku převyšující 1.800.000,- Kč. Znova pro zajímavost. V roce 2009 byla za stejné období způsobená částka na vozidlech ve výši cca 4.500.000,- Kč. Rozdíl je více než markantní.

Ve dvou případech bylo u řidičů vozidel zjištěno požití alkoholických nápojů, ve třech případech řidiči porušili předepsanou rychlost v daných úsecích a došlo ke střetu s jiným vozidlem. Podvakrát byla dopravní nehoda zaviněna nedáním přednosti v jízdě. Policisté ze služby dopravních nehod tento měsíc vyjížděli pouze k jedné nehodě, kde došlo ke střetu s lesní zvěří. Ve dvou případech byla příčina dopravních nehod zaviněna špatným stavem pozemních komunikací. K nejvíce střetům a pomuchlaným plechům docházelo tento měsíc ve městech a obcích Mělnicka, a to  celkem v jednadvaceti případech.

Je patrné, že počet dopravních nehod má tendenci spíše klesající. Policisté z Územního odboru PČR Mělník jsou rádi, že ani při jedné dopravní nehodě nedošlo k těžkému zranění nebo úmrtí. A pevně věří, že takto to zůstane i nadále. Vzhledem k tomu, že stále častěji se nyní setkáváme se slunečným počasím a příjemnějšími teplotami, nebude toto již téměř jarní počasí svádět některé účastníky silničního provozu k nějakým neplechám, které by vedly k poškození majetku či zdraví.Zpravodajství