Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Začíná sčítání lidu, domů a bytů


Jak již proběhlo v médiích, v nejbližší době začne sčítání lidu, domů a bytů. Proto se  policisté z preventivní informační skupiny Územního odboru PČR Mělník rozhodli, že budou znovu a trochu jinak informovat veřejnost o této aktivitě, která je pro každého občana ze zákona povinná. Jistě se mezi lidmi najdou i tací, kteří takovéto akce rádi využijí ve svůj prospěch. Proto, jak být obezřetný?

Od 26. února 2011 budou začínat informativní pochůzky komisařů, kteří budou později roznášet formuláře. Poté bude od 7. března 2011 začínat samotná roznáška formulářů sčítacími komisaři veškerým domácnostem. Celé sčítání bude ukončeno nejpozději 14. dubna 2011, kdy do této doby musí být všechny formuláře vyplněny a budou sbírány. Případné došetřování neúplných údajů bude probíhat až do konce května 2011.

Je důležité si uvědomit, že není Vaše povinnost sčítacího komisaře vpouštět do své domácnosti. Pokud budete mít jakékoliv pochyby o pravosti průkazu, kterým se Vám musí komisař prokázat, můžete zavolat na linku 800 879 702, kde Vám poskytnou dostatek informací k ověření průkazky komisaře. V případě, že se setkáte s osobou, která se za sčítacího komisaře pouze vydává, informujte prosím ihned Policii ČR na linku 158. Takovýto člověk se bude snažit využít důvěry především starších lidí, jejich neznalost tohoto “průzkumu“, a budou se snažit vloudit do domácností a tyto případy jak víme, mohou skončit i finančními krádežemi mnohdy životních úsporů. Toto všechno zaznívá nyní téměř každý den v médiích, přesto povařují policisté z Územního odboru PČR Mělník za svou povinnost, aby znovu a znovu apelovali na všechny osoby, které přijdou do kontaktu s sčítacími komisaři, aby byli obezřetní.

Jména a příjmení sčítacích komisařů, by měly být zveřejněny na informačních stránkách příslušných obcí a městských úřadů.

 

 A jak vůbec má vypadat průkaz sčítacího komisaře? Zde Vám přinášíme VZOR:Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

5 Co tomu říkáte?


Tak se nám tu dva dny nic neděje ;-) , politici si dali pauzičku Smiling, tak něco, co se nás teď týká aktuálně všech. Už jste se někdo podíval, co budeme za chvíli vyplňovat ? Docela se to i setkalo s nevolí. Mělo to být sčítání lidu a bytů, a už je tam také, kdo co dělá a jak se dostává do práce, což někdo považuje za něco víc, než je původní účell a to v negativním světle. Máli být navíc v dotazníku označena jen jedna možnost, pak je nedokonalý. Spousta lidí dnes jezdí do práce auty ve skupinkách a pochopitelně se střídají. Taková možnost tam není a přeci musí někdo takto v roli řidiče jezdit třeba i denně a sám. Ale, i tak, co to má co společného se sčítáním Eye-wink ?

5.2 tak dej "jiny" a vyteznost bude nulova


Nehlede k tomu, ze "kazdodenni cesta do prace" take neni nejstastnejsi formulace.

5.2.1 Myslím


..., že někdo zaškrtne jednu věc, jiný dvě věci v otázce, lidem je to celkem jedno. Dnes to tu vypínám. Hezký zbytek nedělního večera a úspěšný vstup do dalšího pracovního týdne.

5.1 Sčítání, odečítání


Co má dojížďka za prací společného se sčítáním? Já nevím jak vy, ale těžko to bude celostátně někdo zjišťovat jinak, než právě při SLDB, které je jednou za 10 let (už od roku 1869, s výjimkami). Ty údaje se pak budou zpracovávat a mohou hrát např. podstatnou roli při vytváření nebo úpravách hromadné dopravy, silnic, železnic... A jak jsem řekl, z těch údajů, které tady vzniknou, žije pak celá republika oněch 10 let - zeptejte se třeba studentů, jak často statistické ročenky využívají, možná budete překvapen. Jinak se docela podivuji, že se to stává tak velkým tématem, jak jste řekl, že se to setkává s nevolí. V roce 2001 takové cavyky kolem toho nebyly, v roce 1991 asi taky ne. A otázky tam byly stejné, možná i víc (už si nepamatuji). Přičítám to velkohubým řečem, které se vedou po internetu, facebooku apod. To dříve nebylo a tak nikdo se nemohl toliko veřejně lamentovat Smiling

5.1.2 Jeden kreslenej


Nedávno jsem viděl pěknej kreslenej vtip: Smrťák s kosou zvoní u dveří. Majitel bytu vykoukne a smrťák hlásí: Dobrý den, provádím odečítání lidu...

5.1.1 Dobře


..., to je třeba Váš názor a řady lidí, kteří k tomu mají stejné stanovisko. Pak tu jsou lidé, kterým je to tak nějak jedno, nebo o tom do hloubky nepřemýšleli. K tomuto příspěvku mě motivoval názor třetí skupiny, která si myslí, že jsme policejní stát a pořád se někdo snaží z lidí něco tahat. To víte, že internet přinesl změny. Možná bylo lepší ten dotazník tedy pojmenovat jinak. A nakonec, pro statistiky to je jistě zajímavý materiál, ale že by někdo vylepšil na základě toho dopravu, nebo vybudoval zázrakem v místě bydliště nová pracovní místa ? Docela bych řekl, že přibývá lidí, kteří raději jezdí do práce autem, než by třeba v zimě stáli v uličce autobusu do Prahy a kabát na sobě, protože si není kam odložit. A jak víte, že tenkrát nikdo nenadával, když se lidi ani nemohli na žádném internetu vyjádřit ??

5.1.1.1 ano


Pracovní místa... Co vy víte. Třeba i firmy, které se rozhodnou v Česku investovat, tak si musí podle nějaké analýzy vybrat nejvhodnější místo v republice a lidi v dané oblasti. A to i podle platů, vzdělání, klidně dojížďky, co já vím podle čeho všeho. Prostě i k tomuhle to sčítání může sloužit. A že by se to mělo přejmenovat? No, možná i jo. Nebo to přesunout na facebook, vybrat si lídra, který by to šířil dál jako velkou cool věc a ČSÚ by to mělo i s fotkama dotyčných... A nikdo by to neřešil asi tolik, jako 3 barevný papíry s problematickou logistikou (tedy hlavně ti mladí asi ne). 

5.1.1.1.3 Dobře


..., to je Váš názor, já si zase myslím, že ikdyž je evidentní, že jsme na strategicky dobrém místě, relativně nedaleko od Prahy a máme tumimochodem i největší překladiště v republice, tak se k nám za poslední desetiletí  zrovna  nikdo nehrne. Nechci teď rozebírat ty příchozí firmy z 90. let. Kdo postavil nové haly, kdo se nastěhoval do starého, kdo se rozjel, kdo to zavřel, ale také jsem slyšel, že někde raději zaměstnají východní cizince, kteří jsou ochotní ,,odpracovat" 16 hodin denně za menší mzdu, takže bych se tím naším sčítáním a ohlížením na občana tolik neoháněl. Zrovnatak může někdo z Prahy dojíždět sem. A stav lidí na pracáku, či přehled zaměstnavatelů je snad podchycen jinde. Jest-li to tedy může k něčemu sloužit, tak snad jako statistika, kolik schopných lidí si i tak našlo práci někde jinde. Ale, pak by si to opravdu zasloužilo jiné pojmenování a jiný přístup.

5.1.1.1.3.2 Vztahujete to moc na


Vztahujete to moc na Mělník. Čop tu zmínil Krupku. Dva příklady. Berte to hodně obecně a berte v potaz regionální rozdíly po republice. Přijde investor do ČR a bude si vybírat místo, kam umístit nějakou továrnu. Buď ji dá na Mělník, kde je zřejmě obecně trochu vyšší cena práce, nižší nezaměstatnost a bude-li investor chtít "obyčejné dělníky", bez kvalifikace, aby jim mohl dát co nejnižší mzdu - vybere si Krupku nebo Mělník? IMHO Krupku. Navíc na každé místo bude mít zástup třeba dalších 20-40 nezaměstnaných. Buď lidé v Krupce budou dřít a neodmlouvat nebo budou vyhozeni a rychle nahrazeni. Neříkám, že Mělník je bůhvíco, ale v porovnání s Krupkou to asi bude přeci jen lepší. A samozřejmě že určitou, možná dost důležitou, roli hrály investiční pobídky s počátku tisíciletí a tvorba průmyslových zón. Ono to ale má i druhou stranu věci a sice to, že např. ten Knauf v Krupce přináší tamějším lidem smrad, bordel a znečištěné ovzduší.

5.1.1.1.3.2.2 Ale


..., pokud chcete říci, že Mělník má tu nevýhodu, že není nějakým ,,zastrčeným městysem", jako Krupka, tak by mě zajímalo, podle čeho tedy ty zahraniční investoři vybírali, když postavili automobilku v Ovčárech u Kolína ? Kolín je se svými cca 30 935 obyvateli 36., Mělník s 19 173 je 65. viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_m%C4%9Bst_v_%C4%8Cesku_podle_po%C4%8Dtu_obyvatel

Že to nepostavili u Ovčár u Mělníka Smiling ? Ono to bude asi všechno nějak jinak Eye-wink

5.1.1.1.3.2.2.1 TPCA


Nad tím Kolínem jsem taky přemýšlel, proč zrovna tam. Ale co si pamatuji, tak to byl okres s vyšší mírou nezaměstatnosti ve Středočeském kraji (měl v té době +/- 10 %), Mělník v té době měl o něco méně. Přestože v Kolíně vzniklo v TPCA cca 3.000 nových pracovních míst + několik set v navázených profesích a v nových službách, tak třeba ta míra nezaměstnosti tam o tolik nepoklesla. Ten Kolín má pořád vyšší nezaměstnatnost, než Mělník. Přitom cca 3.500 míst - to jsou 2/3 současného počtu nezaměstaných v okr. Mělník. Kdyby se to postavilo u nás, tak teoreticky by tu třeba nezaměstanost klesla na 3-4%. Ale skutečnost v tom Kolíně je jiná, s velkým úsilím se tam natáhli lidé z Ostravska, Mostecka atd., jistě i nějaké Kolíňáky to zaměstnává. Ale míra nezaměstatnosti se tak rapidně nesnížila, město se zadlužilo 1 mld. úvěrem, stoupla kriminalita. Navíc je to jednodruhová výroba - nebude zájem o auta, Kolín na to výrazně doplatí. A nedělám si iluze, že ta továrna tam bude napořád (co s ní pak?). Jinak ještě si vzpomínám, že toho investora zajímala i stálost počasí a riziko krup (mají obrovské nezastřešené plochy nových aut). To jen pro zajímavost. A samozřejmě asi velmi důležitou roli hrály i investiční pobídky státu, dostavba dálnice D11 a přivaděče na dálnici, želežniční napojení atd. Ale jsme asi hodně odbočili od původního tématu Smiling

5.1.1.1.3.2.2.1.1 To jsme opravdu hodně odbočili.


Jestliže má ten Kolín více občanů a do Prahy to je tuším 70 km, tak se ani moc s tou nezaměstnaností nedivím. Příchod pracovníků z východu ( i z Moravy) za prací je stará všeobecná bolest. Samozřejmě, že je to vidět nejvíce tam, kde jsou velké provozy. Opravdu nejsem ekonom odborník, abych si dovolil polemizovat o vývoji automobilismu apod. Hezký večer Eye-wink Smiling!

5.1.1.1.3.2.2.1.1.1 Děkuji, Vám taky.


Děkuji, Vám taky.

5.1.1.1.3.2.1 :-)


S Knaufem to zas taková tragédie není. Proti tomu co tady vymysleli komunisti je tu z hlediska ovzduší ráj na zemi Smiling. Je jasné že právě Krupka má svoje specifika, ale má je i Mělník (perfektní spojení po vodě, železnici i silnici, blízkost Prahy, vyšší podíl lidí se středním a vyšším vzděláním, infrastruktura a služby, potenciál pro stažení lidí z okolí, kde velké továrny v minulosti propouštěly...).

5.1.1.1.3.1 :-/


Ono to taky trochu závisí na politice města. V této oblasti jsme podle mého názoru strašlivým způsobem zaspali. Každá díra má aspoň jednu průmyslovou zónu, kterou město podpořilo dopravní infrastrukturou, dotovanou cenou pozemků, zasíťováním, nebo aspoň podporou rekvalifikací. Příklad? Třeba Krupka: 3000 obyvatel, na území obce sídlí DHL, Toyota Logistic, Knauf, Tivall, Gabarró a řada dalších firem - cca 2500 pracovních míst...

5.1.1.1.3.1.1 Ne že by to nebyla


Ne že by to nebyla pravda. Ale začal jsem přemýšlet kde by se na Mělníku dala taková oblast vybudovat. Napadá mě jen prostor pod Chloumkem a nejen že by to tam bylo jak pěst na oko, tak se tam počítá snad i s tím obchvatem.

 

Jiný prostor ve vlastnictví města mě nějak nenapadá Sad

5.1.1.1.3.1.1.1 Nebo třeba lokalita


Nebo třeba lokalita bývalých loděnic. A jinak myslím, že v územním plánu Mělníka je jako průmyslová zóna vedena ta oblast pole za kolejemi (mezi nádražím a Dobrovského ulicí).

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5.1.1.1.3.1.1.1.2 Loděnice


v Loděnicích se zaplaťbůh už zase aspoň lehce staví lodě. Je to tradiční průmyslový prostor, kde je dodnes průmyslová zástavba a určitě by to celému prostoru pomohlo, kdyby se tam COKLIV postavilo a něco se tam robilo, akorát si myslím, že se případní investoři bojej trochu vody. Těch budov tam je každopádně škoda, jak se takhle rozpadají bez užitku.

5.1.1.1.3.1.1.1.1 :-)


Třeba pozemky podle Labe od Zelené lípy dál kolem ČOVky...

5.1.1.1.3.1.1.1.1.1 Dobře. Sice by to asi


Dobře. Sice by to asi nedalo 2500 pracovních míst ale máte pravdu Smiling

 

Jen pro představu. Mám obchodku a hned po ní jsem nastoupil na administrativu do DC Tesco Postřižín. Je to jeden z nějvětších skladů  v ČR. A kdo tam pracuje? Tesco si tam každý den dováží na každou směnu autobus z Mostu, Loun, Litoměřic a Mělníka. Z Mělníka tam dělá cca. 60 lidí.

 

Trochu bych se obával toho samého Sad Ale to jsem odbočil.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5.1.1.1.2 sčítání


zkuste mi zformulovat, co z toho, o čem jste ve svém příspěvku mluvil, nemůže stát získat z již existujících státních rejstříků (matrika, katastr, finančák, pracák, sociálka, dopravní rejstřík)... Ano, pochopím, že někdo může bydlet jinde, než má trvalé bydliště, a tím narušovat tu homogenitu dat získaných z takovýchto seznamů.

možná by v současné době šlo nějak propojit již existující seznamy a otravovat lidi jenom tím, co ještě nění známo.

osobně nemám problém o sobě ty údaje do sčítání uvést, jen mi je líto, že je státu uvádím furt dokola.

co kvituji s povděkem, je možnost vyplnit formulář na internetu. jan nechápu, proč kvůli tomu musí být zaplacen sčítač, který mi MOŽNÁ donese několik A4 formulářů (nota bene i ty formuláře, které já tím pádem nevyplním, se musely vytisknout a adresně očíslovat). zase mi připadá, že celou akci organizuje někdo, kdo nikdy nic nepodnikal za své peníze, takže se nesnaží minimalizovat náklady, ale naopak. jako je poslední dobou (?) ve státním bohužel zvykem.

PS: u nás v Mlazících stále sčítač nebyl. měli jsme jeden termín ve schránce, ale v té době nikdo nedorazil.

5.1.1.1.2.2 Odpovím, až ty 3 papíry


Odpovím, až ty 3 papíry budu mít v ruce. Zatím jsem je viděl jen zběžně na internetu. Ale souhlasím s Vámi, že dost věcí by se dalo sehnat i bez SLDB.

5.1.1.1.2.1 :-)


Vy jste docela v pohodě. Dostali jste aspoň lístek. Já si pořád připadám jako že na mě stát zapomněl. Žádný lístek, žádný letáček, žádné formuláře... Smiling

5.1.1.1.2.1.1 No, tak nějak


No, tak nějak Smiling

5.1.1.1.2.1.1.1 Hele dneska mě to taky


Hele dneska mě to taky napadlo. Na dvou adresách nemám nic. Na poštu kvůli tomu fakt dojít neztíhám. Když u mě komisař prostě nebude a já to tím pádem nevyplním taky platím pokutu? To jsem nikde na netu v zákonech nenašel Laughing out loud

5.1.1.1.1 Potřebuje pekař


Potřebuje pekař sčítání lidu ve městě, aby věděl, kolik má upéct rohlíků? Nepotřebuje. A pokud jde o velkopekárnu, udělá si případně marketigový průzkum na vzorku obyvatelstva za zlomek nákladů. Veškeré údaje jsou na matrikách, pracovních a pfinančních úřadech, správě sociálního zabezpečení... Jinak k tématu pěkně píše pan Vlk na Neviditelném psu:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/scitani-nak-se-jim-to-se-eeee-kazi-do8-/p_spolecnost.asp?c=A110310_204015_p_spolecnost_wag

tak si říkám, jestli jim radši nedat těch deset litrů....

5.1.1.1.1.1 Já jim je asi dám


Já jim je asi dám jelikož stále ještě ani nevíme kdy k nám komisař přijde Laughing out loud A na druhou adresu měl přijít v sobotu a prý měl úraz. I když byl k večeru viděn v centru Smiling

4 nevyplněný


Cítov taky nevyplněný lístek, jenom jméno navíc v políčku pro čas...

3 CHYBY ČSÚ


Kolik je mezi Vámi lidí, kteří do schránek obdrželi nevyplněné letáky, kde jste se měli dozvědět v kolik hoidn a který den Vás sčítací komisař navštíví s archy?

Nedávno tady o tom psal Sokrates, že na letáku našel jen jméno Alena Semínková, chybělo číslo průkazu, kontakt (ten nevím zda je povinný) a hlavně datum a čas.

Vzhledem k tomu, že jsem stejně chybně vyplněný leták našla dnes doma i já, tak to nebude jen ojedinělý problém, ale nedokonalá práce lidí zastupující ČSÚ.

Vadí mi to z principu a proto o tom chci zpracovat zprávu.

díky, pokud mi poskytnete vaše zkušenosti.

 

Lucie Zikmundová

zpravodaj ČTK

[email protected]

3.9 Vážení,   moc


Vážení,

 

moc všem děkuji za spolupráci.

Zprávu ČTK dnes dopoledne vydala včetně odkazu na Mělníček. Najdete ji na různých internetových mediích, která ji převzala, pomocí googlu po zadání titulku Komisaři roznesli na Mělnicku špatně vyplněné letáky ke sčítání.

 

přeji pěkný víkend

zik

3.8 nevyplněný


 

Cítov taky nevyplněný lístek, jenom jméno navíc v políčku pro čas...

3.7 prázdný leták


i Bezručova a Za stadionem. Asi poblém pošty. U např. nás dočuvatel/ka ani nezvoní, když nese balík nebo doporučenou zásilku a rovnou dá výzvu. Je to trvalý prblém a nikdo s tím nic nedělá Sad

3.6 Bezručova


Take jsme dostali jen letak se jmenem Alena Seminkova

3.5 :-)


Ostruhová, úplně bez... Smiling

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.4 činžovní dům Plavební


činžovní dům Plavební 753 - prázdný lístek na nástěnce ... doufám, že se mi dotyčný pán dostane do pařátků, abych s ním vřele pohovořil ....

3.3 SLDB


Můžete napsat třeba: "Občan Flegmatik to vyřešil šalamounsky a datum a čas příchodu sčítací komisařky si na leták napsal sám, podle sebe." Smiling Ne, té paní sčítací to fakt nezávidím, takovou práci s držkatými a "strašně chytrými" lidmi bych fakt nechtěl. Buďte na ní hodní.

3.3.2 Povinnosti.


A kdo to má dnes v práci lehké ? Tak možná ještě někde ve státním. Když nedodržuju povinnosti, tak ať to nedělám.

3.3.1 držkatými?
 

Sčítací komisaři začnou zároveň roznášet domácnostem do schránek informační letáky o blížícím sčítání. Zároveň s letákem vhodí komisař do schránky lísteček s návrhem termínu, kdy do dané domácnosti přinese sčítací formuláře.

 

 

http://www.scitani.cz/cz/info_o_scitani/terminy.html

 

 

3.2 Další lidé.


Také nevyplněný lístek byl obdržen například na Blatech či v Chodči.

3.2.1 díky, mohu vaše


díky, mohu vaše dřívější vyjádření použít jako citaci? pokud vám to nebude vadit můžete mi ho napsat kldině nějak učesané včetně jména a příjmení? pokud ne Smiling, nevadí...

3.2.1.1 ?


Obávám se, že asi nechápu. Napište, že tady máme na Mělníku soukromý občanský web a z odpovědí diskutujících se ukázalo, že pracovníci, kteří mají na starost distribuci dotazníků do domácností ve městě i v okolí, přistupují k svému úkolu velmi liknavě až za hranici svých povinností.

Jakmile se začnou tahat na světlo nějak moc konkretní jména, už to zavání jakousi pomstychtivostí na úzké úrovni a ostatních hříšníků se to nijak výchovně nedotkne. Dobrou noc !

3.1 Taky prázdný lístek.


Taky prázdný lístek. Lokalita Podolí.  Jinak není to chyba ČSÚ ale pošty či jednotlivých komisařů kteří si svůj rajon načasovávají podle sebe.

3.1.1 díky za reakci zik


díky za reakci

zik

3.1.1.1 také


prázdný...pivovar

3.1.1.1.1 :(


Čechova ul. také prázdný

2 Nezastižení doma...


Jen by mě zajímalo, jak to bude vypadat dál, když někoho nezastihnou doma popř. ten člověk neotevře? Vím o pár lidech, co už ví, že nic nevyplní a neotevřou. Nikomu nic není o mých osobních údajech, jaké mám vzdělání, kolik mám automobilů nebo mobilních telefonů.

2.2 Bude probíhat pokus o


Bude probíhat pokus o opětovné zastižení. Pokud i ten selže tak bude občan vyzván k vyzvednutí listů na příslušné poště. Pokud si je ani tam, či na jiné poště do rozhodného okamžiku nevyzvedne a tím se nezůčastní sčítání lidu, hrozí pokuta až do výše 10 000kč která může být udělena v přestupkovém řízení. Samozřejmostí je že ti ten list může převzít kdokoliv jiný z domácnosti.

 

Ano unávám je to buzerace ale zákony jsou stejné pro všechny. Komu se to nelíbí může nesouhlas dát najevo v dalších volbách.

2.2.1 Děkuji za osvětu


Dobře, takže i když zastižen budu, formuláře mi budou předány a já je vyplním, tak jaká bude kontrola, že to vyplňím popravdě? Nebudou se lidi bát a lhát do dotazníku z důvodu vykradení či zneužití jejich informací?

2.2.1.2 Podle informací v letáku


má být v dotazníku jen zda je v domácnosti počítač a přístup k internet. Žádné jiné vyptávání na elektrospotřebiče a vybavení bytu by nemělo v dotazníku být.

2.2.1.1 No to už se asi nikde


No to už se asi nikde nedozvíš Smiling Já osobně jsem ateista jako kráva a přesto v dotazníku budu vyznavač islámu a národnost MORAVSKÁ :-D   internet mám ale PC ne. Vodu teplou ano ale nemám ani vanu či sprchu :-D  prostě co je někde dohledatelné to přiznat a to ostatní si z bojkotu naprosto navymejšlet :-D 

 

Hezký večer... A omlouvám se že to tu vypadá jako moje soukromá diskuze Laughing out loud

2.2.1.1.2 informace


lidi co blbnete dyk v těch dotazníkách nezbylo skoro nic jenom takový obecný informace http://www.scitani.cz/cz/info_o_scitani/scitaci_formulare.html

2.2.1.1.2.1 jen takovy obecny informace


jako trebas:

jak casto a cim jezdis do prace/skoly

to asi proto aby Dr.Rath vedel ktery spoje nejlip sypou a CD vedely, kde nemusi ve vagonech topit

zda-li mas v byte splachovaci zachod a z ceho jsou nosny zdi tvyho domu

atd.

navic k temhle jenom obecnejm informacim CSU nepotrebuje tvuj souhlas k dalsimu (i komercnimu)zpracovani nasbiranych dat.

Obrázek uživatele malý princ

2.2.1.1.1 Ateista jako kráva


No to se máš teda opravdu čím chlubit, ateisto jako kráva...

2.1 Přistižen.


Kdo nebude zastižen, bude mu ustřižen.

1 Asi to tu moc


Asi to tu moc starších lidí nečte ale třeba bych byl překvapen. Nezapoměnte na fakt že komisař občanský průkaz neukazuje dobrovolně ale povinně!!! Ono totiž vyrobit tu kartučku nebude tak těžké Sad