Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

kebab na melniku

Zdar, tak tureckej kebab konecne i na Melniku.

Muzu srovnavat a rict, ze prvni vzorek durumu za akcni cenu nebyl vubec spatnej, tak na 80% toho nejlepsiho co jsem kdy mel. Porce primerena ani zabijak ani rolka z kfc. Prostredi provozovny neni uplne hifi - par stolku, letity dlazdice... drevena podlaha a trochu narodni vyzdoby na stenach by pomohlo, ale porad je to "jen" fast food.

Slusny ceny, patek sobota nonstop, jinak do 22:00. Neberte to jako reklamu, mam proste radost, ze tendle druh fastfoodu expanduje.

m.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 kde?


No a kde?

6 :(


Multi - kulti nechceme zní často na náckovskejch akcích.Tady bych to nečekal Sad Bigup Travička

6.1 :-(


Opravdu velmi hloupě zjednodušující. Zní tam třeba taky "Zákon platí pro všechny". Je to špatně protože to říká nácek?

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

6.1.1 Kritika multikulturalismu


není jen věc Angely Merkelové, či Davida Camerona, o kterých se to ví z novin. Kdyby Ti, co nás spojují s nacisty trochu studovali, pak by věděli, že konzervativně-liberální smýšlení se v této věci počíná v 60 letech u např. Enocha Powella http://cs.wikipedia.org/wiki/Enoch_Powell, dnes eseje Občanského institutu, např. http://www.obcinst.cz/cs/Turecko-meni-smer-Bulletin-c-229-c1692/, nebo http://www.obcinst.cz/cs/Evropa-a-kultura-svobody-za-jakych-podminek-ma-EU-budoucnost-c1528/, dobré věci jsou třeba zde http://online.wsj.com/article/SB10001424052748703584804576144231011420762.html, zde http://online.wsj.com/article/SB10001424052748703786804576138522965682808.html ....

Svět se trochu mění, květiny 60tých let vyprodukovaly s civilizaci na západ od nás spousty úžasné hudky a spoustu problémů, které mudeme muste řešit, pokud nechcete, aby Vašim vnukům, někdo zakazoval vepřové .....


A říkat že jsem nácek, když tvrdím, že moje názory jsou jen brutální obhajobou židovskokřesťanských civilizačních hodnot, k tomu je škoda co dodávat.

Jo, asi, až přestanu hubnout si na kebab čas od času zajdu. Tyhle věci mají mít své místo nic víc.

6.1.1.2 duchovni hodnoty


co je lepsi multikulty anebo ostre multipolarni svet? je resenim strazit si svoje duchovni hodnoty po vzoru trebas Iranu?

jde prejimat materialni hodnoty a odmitat duchovni?

lze opomijet  ruzne mechanizmy vzniku multikulty problemu a snazit se ho generalizovat?

6.1.1.2.2 :-)


To je pořád dokola. Správně není ani úplná izolace ani "multikulti" v podání EU. To čeho jsme tady svědky je úplné pomýlení hodnot. Proč někdo v zájmu mísení etnik vymyslí takovou dementnost jako je pozitivní diskriminace, když ani sami přistěhovalci nemají zájem se integrovat. A integrovat neznamená ztratit se ve většině. Nikdo nechce brát cikánům jejich muziku, nebo krásné pohádky. Nikdo nechce muslimy nutit žrát prase. Ale zrovna tak netuším proč já bych měl trpět jejich hlučností a nepořádkem, proč by jejich ženy měly bránit identifikaci tím že jsou zamotané do tradičního oděvu, proč by někdo úplně hloupý měl jít na školu jen proto že je tmavší, proč nesmíme sčítat cikány abychom mohli řešit jejich problémy apod.

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

6.1.1.2.1 Chcete-li to hrotit, tak


Chcete-li to hrotit, tak střežit hodnoty. Jednoznačně.

Až pojedu do Íránu, budu se chovat podle jejich pravidel. Až pojedou sem, ať se chovají dle našich pravidel.

O přejímání materiálních hodnot ... nevím, co tím autor chtěl říci.

Dokonce si myslím, že nemáme právo jim vyvážet naše hodnoty, a všechny ty operace Afgánistán, Írák tak odmítám nikoli zleva /čehož zřetelným představitelem u nás je třeba Zaorálek/, ale zprava, z konzervativníh pozic.


Můj bratr byl rok v Afgánistánu /http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=12417/, taky v Iráku /http://www.pinf.cz/index2en.php?parent=&sid=&id=136&idArt=86/ tak se máme o čem hádat.

Zatím mne nepřesvědčil .....

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

6.1.1.1 Ještě jeden citát,


zveřejněno na Občanském institutu

„Evropa je duchovně vystavěna na židovsko-křesťanské tradici, myšlence řecké demokracie a římském pojetí práva. Pojem „evropské hodnoty" nemám rád, protože zamlžuje to, co je pravda. Nejsou to totiž jen naše evropské hodnoty, ale hodnoty, které máme společné s Amerikou. Od San Francisca až po polskou hranici máme společné hodnoty." Karel Schwarzenberg

6.1.1.1.1 ...a ještě jeden citát


- nebo spíš odkaz - je to možná smutné, ale je to tak:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-velka-zed-posledni-nadeje-do1-/p_zahranici.asp?c=A110224_145756_p_zahranici_wag

Ostatně v Americe si to uvědomili dřív a postavili zeď na jižní hranici už před lety, a to jsou Mexičani oproti mohamedánům přátelští hoši, tam je problém spíš v sociální rovině. Zato islám je totalitní ideologie nejhrubšího zrna. A já mám vepřové, pivo a svou svobodu rád.

5 Dnes otestovano


Dnes vyzkoušen kebab. Rychlá, chutná a pro holku dosti sytá Smiling večeře. Obsluha vstřícná, ceny fajn... Jen tak dál, fandím jim.

Škoda jen toho prostředí, oba obchoďáky bych raději viděla srovnané se zemí...

4 kebab


No konečně - už na non-stop otevřenej stánek s jídlem čekám bezmála 20 let.

A zrovna teď, když už se do města moc nedostanu...   

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3 Globalizace na Mělníku


... V sousedním Něměcku nemají tyto provozovny pověst nejlepších plátců daní ..... Smiling a křišťálové podnikatelské kultury; inu což, naštěstí melting-pot, multikulturalismus a jiné popletené výdobytky šedesátých let jsou zdá se že mrtvy.

Vitejme exotiku a přenechme jí místo, vyhrazené pro exotiku. Nerad bych se dožil, aby se z obliby čínských bister a tureckých kebabů stala norma stravování /do číny chodím rád - jako na exotiku/.

 

Obrázek uživatele Travicka

3.2 multikulturalismus a tolerance


Dobrý den,

ráda bych, abyste mi osvětlil, kde zjišťujete, kdo má v Německu jakou pověst plátce daní. Znáte se s nějakým německým úředníkem FU, který Vás zásobuje těmito informacemi? Jinak to je pomluva.

Také bych ráda věděla, co je to "křišťálová podnikatelská kultura". V Německu a v Rakousku mají "kebabárny" pověst provozoven kde dostanete rychlé, chutné a levné jídlo, dokonce to v loňském roce natřeli prodejci kebabu McDonald´s.

A dále "multikulturalismus a jiné popletené výdobytky..." to nemyslíte vážně, že. Nejíte pizzu? Těstoviny? Rýži? Protože rýže je taky exotika. Stejně jako banány a ananas. A multikulturalismus může být prospěšný, pokud ho lidé správně chápou, pro všechny strany. Žít v multikulturní společnosti má hodně pozitiv a jídlo sem zrovna patří.  

3.2.1 Velká naivita...


Já pracuju v Teplicích, které jsou s německým pohraničím provázány velmi těsně. Stačí se místních (kteří mají z poloviny příbuzné v Německu, z velké části tam pracují nebo s Němci obchodují - i my máme dost německých zákazníků) zeptat na tyto věci. Zjistíte že to co tvrdí Saša je naprostá pravda. Taky zjistíte to že "kebabárny" drží nízké ceny právě proto že odvádí velkou část tržeb do šedé ekonomiky. Díky nízkým cenám a ignorování hygienických norem to natřeli i dalšímu velmi pochybnému podniku - Mc Donalds.

 

Co se týká multikulturalismu - fatálně se neosvědčil, zejména ta jeho část která hovořila o vzájemném obohacování kultur. Možná nám přinesl rýži, ananas a kebab. Ale taky rapidně rostoucí kriminalitu v místech kde je hodně přistěhovalců, jejich separaci místním obyvatelstvem, neochotu přizpůsobovat se, nemoci, špínu... A nahlas to už řekli i ti "politicky korektní" politici na nejvyšších místech. Na to jak je tahle pochybná politika milá nemusíme chodit daleko - podívejte se na naše cikány.

Obrázek uživatele Travicka

3.2.1.1 prosím fakta


Pokud tvrdíte toto, podložte to fakty. Jinak to je jen tvrzení - každý vám potvrdí. Před lety vám v Praze každý potvrdil, že Arabové dávají do omáčky na kebab sperma. Ignorování hygienických norem je nešvar i českých restaurací, navíc to je opět jen tvrzení. Zatím jsem neslyšela o nějakém hromadném zavírání tureckých občerstvení kvůli ignorování hygienických norem.

Co se mi nelíbí je, že by se pan Klimeš "nerad dožil doby, kdy bude takovéhle občerstvení normou" nebo tak nějak. V Berlíně či Vídni to má nějaký vliv na obyvatele, že je tam normální jít na kebab? Nebo to špatně chápu a v tom případě prosím o upřesnění. Má být normou knedlo-zelo-vepřo a jako fast food smažák v housce, protože to je "typicky český" ? Prosím vysvětlit. 

Dále - proč je McDonaldś pochybný podnik? - Prosím fakta.

Multikulturalismus je problematický, ale rozhodně ne špatný nebo pomýlený. Jde jen o to, jak si kdo tuto myšlenku vysvětluje. 

 

3.2.1.1.3 Nějaká ta fakta pro Travičku :)


3.2.1.1.2 :-)


Já jsem pouze popsal to co s čím se denně setkávám. Jen malý příklad - chodím třikrát týdně ráno cvičit do posilovny v Teplicích. Okna vedou na ulici kde každý den nakládá řada dodávek s německými značkami (a poněkud snědšími posádkami) ony známé špalky kebabu. Ani jedna z těch dodávek nemá chladící zařízení. Ty přepravky s masem odkládají řidiči přímo na zem. Velmi často je prostě jen tak položí na chodník a dlouhé minuty se baví a pokuřují. Osobně jsem viděl minimálně dvakrát situaci kdy okolo běžící pes prostě utrhl ze špalku kus masa, oni ho zahnali a skvěle se tím bavili. Pečivo mají ve velkých igelitových pytlích a není výjimkou že sbírají rozsypané kusy po silnici a vrátí zpátky do pytle.

I ty ostatní zkušenosti jsou od dvou lidí kteří v podobné restauraci v Drážďanech (Firat na Bergstrasse) pracují.

Ale to jsme odbočili - je otázkou, nakolik se multiklturalismus jako světonázor osvědčil. Podle mého názoru je to slepá ulička a dokazují to případy Afričanů ve Francii, Turků v Německu, cikánů u nás, nebo například Číňanů v USA. Asimilace prostě nezafungovala a přinesla téměř výhradně problémy.

3.2.1.1.2.1 jabka hrusky


zapomnel jste na vietnamce, to je ekvivalent turku v nemecku, taky prisli na pozvani za praci, taky neplati dane, akorat nejsou tolik videt a umi cesky.

Cinani v Americe, marokanci ve Francii a Zigeuner (nejen) u nas maji uplne jine souvislosti.

My tu ale nejsme od toho abychom kontrolovali ucetnictvi a teplotu skladovani potravin a vynaseli prislusne soudy, platime si na to z nasich dani prislusne organy.

M.

3.2.1.1.2.1.1 :-)


Jaké jiné souvislosti? Cizí element zasazený do určitého prostředí, nesourodý, izolující se, zvýšená kriminalita a její nové druhy, problémy s integrací, vyšší porodnost než domácí, nerespektování místních norem... Všechny znaky jsou společné. Možná že jen asiati jsou výrazně pracovitější...

3.2.1.1.1 Co se vám nelíbí na


Co se vám nelíbí na větě pana Klimeše? I taková multikulturalistka jako jste vy, by měla mít pochopení pro jiné názory Smiling

Obrázek uživatele Travicka

3.2.1.1.1.2 ?


My se zname osobne? Ze tak dobre vite, jaka jsem ja multikulturalistka.

3.2.1.1.1.2.1 Ano.


Ano.

3.2.1.1.1.1 To nevíte že


To nevíte že největší alternativci nejvíce odmítají jiné názory a myšlenky? Laughing out loud

Obrázek uživatele Travicka

3.2.1.1.1.1.1 Nejsem zadna prehnane


Nejsem zadna prehnane alternativni aktivistka. Jen je multikulturalismus jedna z veci, ktere studuji ve skole, tak me to zajima.

A za dalsi hodne nemam rada, kdyz nekdo obvinuje kohokoli bez dukazu. Magnete, kde jste prisel  na tohle? Kolik tech nejvetsich alternativcu znate?

3.2.1.1.1.1.1.2 Velice dost. Například


Velice dost. Například Fabiano Golgo, Šádí Shanaáh, Balšínek, Herbe, Wintr a jiní. Se všema jsem pracoval a mnoho jich mám na přátelské úrovni. S některýma se neshodnu v žádném názoru a o to je ta komunikace zajímavější.

 

Ale vám je to stejně jedno....

3.2.1.1.1.1.1.1 :-)


Já jsem napsal bakalářku na téma "Romové v české společnosti". Můžu poskytnout k přečtení. Jako doplněk na téma "vzájemné obohacování kultur" je to docela případné :-)

Obrázek uživatele Travicka

3.2.1.1.1.1.1.1.1 prekrucovani


Nebudete tomu verit, ale bakalarek na podobne nebo stejne tema mame v archivu desitky.

Nelibi se mi, ze jste uplne prekroutili, co jsem panu Klimesovi vycetla. Na to mi nikdo neodpovedel. Proc by bylo spatne, kdyby byl kebab u nas normalni jidlo? 

Nikdo z vas nevi, jak plati nebo neplati Turci v Nemecku dane. Jedna pani povidala neni zadny argument. Nebudu hajit neco, o cem nic nevim = hygiena v tureckych bistrech. Nicmene story o otrhavani masa na kebab ktere se vali po zemi vam neverim. A hlavne si myslim, ze v Nemecku funguje nejaka instituce, ktera kontroluje hygienu v restauracich, takze neverim tomu, ze by tam prochazely nejake silene nechutne nehygienicke praktiky.

Vazne nejsem zadna militantni obhajkyne prav mensin nebo co tady ze me delate. Vadi mi stejne jako vam, ze u nas funguje obraceny rasismus, ale stejne tak mi vadi odmitani cizich kultur a lidi.

Myslenka melting-potu je dnes uz prekonana, a otazka pristupu k imigrantum je spise, do jake miry se maji te sve kultury vzdat. (Bc. prace na FSV UK 2009: Americky imigracni zakon z roku 1965: Nezamyslene dusledky a politicke aspekty jeho schvalovani). Zatim se neobjevila zadna funkcni alternativa k myslence mlultikulturalismu. Nebo o nejake vite?

Tak a posledni otazka je k tomu McDonaldu. Proc je pochybny? Kdyz rikate takovehle veci, musite je umet obhajit.

Za sebe timto v teto diskuzi koncim. Pokud neni z obou stran vule prijimat jine myslenky nebo nazory, domluvit se nelze. Jak v pripade imigrace do Evropy, tak v diskuzi na melnicku.

 

 

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1 Proč je špatně


Proč je špatně že bude Kebab oblíbené jídlo? Mladý holky už neuměj udělat ani pořádnej knedlik s rajskou a mladej frajer když vidí králika na vykuchání tak ani netuší čím to udělat.

 

Až budeme umět dělat jídla která tady byla vždy, tak bude příjemné jít a dát si něco z jiné kultury.

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 kebab a česká kuchyně


Nechápu jak souvisí to, že si dám dobrý kebab s tím, že naše holky neumějí udělat knedlík s rajskou? Jestli Vám chybí tradiční česká kuchyně, otevřete si českou restauraci, rozjeďte kurzy vaření, vydejte kuchařku:-). To, žee přestaneme jíst kebaby kvalitu našich jídel nezvýší...

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 OK Špatně jsem


OK Špatně jsem furmoloval. Jde o to že mnoho lidí ani nevaří. Děti se najedi ve školní jídelně a o víkend si dají oběd u strejdy Mcda v OC.

 

Samozřejmě není problém ten kebab. Já jsem rád že tu je. Ale to se dostáváme úplně do jiného prostoru Smiling

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 pro pana Magneta


S odvoláním na tuto argumentaci bychom také mohli přestat vyrábět a dovážet auta, protože "lidi už dnes nikam nechodí, jen se vozí a tloustnou". Nechte lidi ať si vyberou co chtějí! Já si dám 100x raději kebab, nebo pizzu, nebo nudle v bistru než vagón zabíjačky, byť by byla nejtradičnější z tradičních. A také si vyberu na co půjdu do kina, na koncert, kam pojedu na výlet, případně na dovolenou (nejlépe někam, kde nebudu automaticky považován za zloděje proto, že jsem Čech - viz naše pověst v Rakousku před lety a viz přesvědčení některých diskutujících, že každý cizinec z jihovýchodu musí být zákonitě darebák, bordelář a neplatič daní.

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 :-)


Já jen drobnost na závěr - nikdo tady nikoho automaticky nezahrnuje do nějaké škatulky. Ale statistiky hovoří jasně. V příhraničí v Rakousku se počet krádeží v obchodech po otevření hranic zvedl na osminásobek = Češi jsou zloději. Ve francouzských věznicích je v přepočtu na počet obyvatel 22x víc Afričanů než bělochů. V USA po zavedení pozitivní diskriminace a kvót na zaměstnávání černochů v policii stoupl počet zločinů policistů na pětinásobek. Do Harlemu se nedoporučuje bílému chodit, protože počet vražd je tam na počet obyvatel 60x vyšší než v ostatních čtvrtích. To nejsou nějaké iracionální stereotypy. Je to empiricky podložená skutečnost...

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 A co teprve srovnání


A co teprve srovnání HAITI a Dominikánské republiky ...... Laughing out loud Obamo, Obamo, to chci vysvětlit Surprised

3.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 A to je v pořádku. Já


A to je v pořádku. Já taky jím pizzu, těstovinky, rýži či mořské plody. Jen jsem suše konstatoval momentální myšlenku.  Za to snad hned nemusíte útočit.

3.1 začínám mít


začínám mít Vašich příspěvků plné zuby....co jste Vy a Vaší chlebodárci - s.Mikeš a s.Neumann - v poslední době udělali prospěšného pro město ? Dovedete pouze kritizovat , ale že bych z Vašich úst slyšel nějaký rozumný návrh na řešení jak zvelebit město , , toho se asi nedočkám.

Marián Hyčko

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3.1.1 Jsem si nevšiml,


Jsem si nevšiml, že bych něco kritizoval? Vyjádřil jsem pouze názor, že multi-kulti není můj šálek čaje.

Zbytek je otázka na politiky, ne na mně. Což Vy ovšem víte, ale kdybyste si to přiznal, tak po mně nemůžete vyjet ......

Obrázek uživatele LiPiss

2 kde?


a kde to je? Díky...

2.1 ulice Prazska, cislo nevim


starej obchodak u bankomatu CS.

Obrázek uživatele raist

1 re: kebab


Jj, taky me dobra chut a porce za ty prachy prekvapily. Snad jim to vydrzi Smiling
Nonstop provozu jsem si nevsiml, je to dobra zprava! 

1.1 Non-stop?


Já viděl po-čt 10-22, pá,so 10-04   ale i tak klobouk dolů. Dobře vybrané prodloužené....