Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Rybáře

Včera (sobota) jsem se již za soumraku vracel z pěšího výletu, přejdu starý most a ejhle - v bývalé hospodě v Rybářích se svítí. Hladov a žízniv beru za kliku. Teplo, útulno, dal jsem si 2 lahvová (prý zatím, za měsíc bude pípa) piva, darem jsem dostal kapustový závitek. Do měsíce prý budou i vařit a občerstvení změní na restauraci, Po tolika letech se to vrací ke svému účelu. A to mají řadu dalších úžasných plánů. Zajděte.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 příjezdová cesta k Hadíku


jen kdyby ta stará asfaltka nevypadala jako tankodrom....

6.1 Ale jak výše psal...


pan Schweigstill...vracel jsem se z "pěšího" výletu. Zvlášť, když si chcete dát pivečko, tak bych na tu asfaltku moc nemyslel Eye-wink

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

5 Jo to je dobrý. Konečně


Jo to je dobrý. Konečně hospoda 50m do bydliště .........

4 Krčma na Pšovce


Tak to si měl štěstí - narazíš náhodou na dobře začínající hospůdku. To já byl předen informován o hospodě Krčma na Pšovce (tzv. Pšovecká Krčma). Všude předem vychvalovaná a totální zklamání.

4.1 2 různá místa


Hospoda Na Pšovce a Pšovecká krčma jsou dva úplně jiné podniky na jiném místě, ne? V obou však původně sídlila Hospaoda U Tauchmanů...

4.1.1 Hospody na Pšovce


Tak hospod na Pšovce je několik... Počítám mezi ně i Cinkovi jinak u Motorky, Pšovecká krčma a hospoda n a Pšovce mezi divadlem a prodejnou hřebíků. Hospoda na Pšovce je luxusní. O víkendech vaří 12 hotovek, často zabijačka, točí pivo Holba. U Motorkiy točí Svijany, hotovky po celý den, pěkný krb. A Pšovecká krčma, to je ten největší propadák, co mohl existovat.

3 Která?


A která budova to je? Ta šedivá velká hned u silnice u mostu? (jsem tam vídával u dveří ceduli Novanta)...

3.1 Ano, ta


....jiná budova tam není a kdysi dávno tam právě hospoda bývala, ale to je vzdálený pravěk. Snad ještě v 70. letech 20. století ??? Kdo víte více, sem s tím Smiling.

3.1.1 hadik


Díky. No, důležité je, aby to vypadalo jako hospoda a lidi si toho všimli. Není nic horšího, než když nevíte, co to je a kudy se tam leze... Viz ten barák na Hadíku. Jezdím/chodím tam okolo celkem často, ale nikdy mě nenapadlo tam zastavit a požadovat něco k pití, protože vůbec netuším, co tam má být, kudy tam vlézt nebo kde posedět... Mají sice ceduli od pivovaru na fasádě, ale to má dneska kde kdo Smiling budí to na mě dojem soukromého klubu, kam mohou jen 4 štamgasti, kteří o tom ví.

2 No to je


...bomba, ze které se jen tak neproberu. Držím palce a doufám, že to určitě snad stihnu vyzkoušet Smiling. Jinak Magnete, na Hadíku jsem nikdy neposeděl a snad tomu povodeň nic neudělala. Mně ta hospoda tam silně svým umístěním připomíná tu slavnou ,,vodáckou" či rybářskou hospůdku na soutoku Labe a Cidliny u Poděbrad. Ta je tak přes sezonu obležená ( je tam i lodní zastávka), že není skoro šance a turista někdy musí až do Libice nad Cidlinou, kde je ve vsi také pěkná krčma a vlak Tě odtud vrátí do Poděbrad, kde si před čekáním na rychlík domů ještě stihneš posedět. Loni jsem ale koukal, že tam tu nádražní restauraci předělávají. Třeba mají obě naše hospody u řeky svoji dráhu před sebou, držme jim palce a navštivme je Eye-wink.

1 Loni v létě jsem stejnou


Loni v létě jsem stejnou náhodou našel otevřenou hospodu na hadíku. Kdo ví jak dopadla po povodních. V pípě tekl Lobkowicz a venku příjemné kryté sezení. Kéž by to znamenalo ožívání řeky a okolí.