Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Policisté objasnili vloupání do vozidelNeznámý pachatel v polovině října roku 2010, krátce po osmé hodině večerní,  v obci Vavřineč, poškodil skleněnou výplň u předních pravých dveří vozidla Škoda Fabia, které měl majitel zaparkované u domu a vzniklým otvorem následně z prostor vozidla odcizil kabelku s doklady a finanční hotovostí. To však zloději nestačilo. Vydal se proto na další lup. V obci Liblice poškodil zaparkovaný osobní automobil Škoda Octavia, kdy poškodil okénko u řidiče. Z vozidla však nebylo nic odcizeno. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku zhruba 3.000,- Kč.

Policisté z obvodního oddělení PČR Mělník případ začali prošetřovat jako podezření z trestného činu krádeže, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na dvě léta,  zákaz činnosti či propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Policisté začátkem ledna 2011, na základě provedených šetření, výslechů svědků a operativním pátrání zjistili, že uvedené vloupání do vozidel spáchal osmačtyřicetiletý muž z Mělnicka. Tento se vyšetřujícím policistům doznal ke svému činu, avšak důvody svého chování nevysvětlil. Policisté však v průběhu dalších šetření zjistili, že podezřelý trpí závažnou nevyléčitelnou chorobou a jeho zdravotní stav nedovoluje věc vést ve zkráceném přípravném řízení a je umístěn v nemocničním zařízení. Muž na následky svého onemocnění krátce nato  zemřel. Policisté proto případ po došetření odložili, neboť ten, proti komu bylo vedeno trestní řízení, zemřel.Zpravodajství