Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Likvidace černé skládky přímo ve městě stála 60 146 korun


Odbor životního prostředí MÚ Mělník musel nechat v těchto dnech uklidit černou skládku, která vznikla v místech cukrovarské vlečky v ul.Pražská. Šlo o 15 tun směsného komunálního odpadu, především velkoobjemového, kde nechyběly ledničky, pračky, pneumatiky, plasty, kusy dřeva atd. Náklady na odklizení nepořádku činily 60 146 korun. Navíc sem byla na náklady města nainstalována vrata, aby se zabránilo zajíždění do tohoto místa. Je s podivem, proč ve městě vznikají takového skladky, když v ul.Řipská je šest dnů v týdnu otevřen sběrový dvůr. Město vynaloží ročně na odstraňování neustále vznikajících černých skládek  více než 500 000 korun.

MVDr.Ctirad Mikeš, starosta města MělníkaMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Sběrný dvůr


Tak zrovna včera mi známý povídal, jak mu nepřijali ve sběrném dvoře určitý druh odpadu z domácnosti. Myslím, že šlo o staré oblečení a kusy dřevěného nábytku. S odůvodněním, že jde o zneužívání sběrného dvora, musel odjet. Jestli právě tohle nestojí za černými skládkami, i když domácí spotřebiče vezmou bez problému, to je fakt...

1.2 Blbost.


Vždy mi tam vezmou vše a je docela normální, že mě pán upozorní, co mám do kterého kontejneru dát, co mám rozbít a rozdělit, zkrátka vše, jak má být.

1.1 viz. oficialni zprava


http://melnicek.cz/node/6368

nicmene se da stary nabytek predpripravit a deklarovat ho jako ecelovy trubky a dreveny desky,

stejne jako okna - sklo a drevo, clovek tam ale musi prijet s obojim zvlast anebo tabule vymlatit do kontiku na ulici a dovezt jen ramy.

textil pujde do charity nebo v nejhorsim do smesneho odpadu.

Hloupy je to to se stavebnim odpadem - nejsou zadny kvoty a placeny je vse, ikdyby to bylo pad kachliku, a se starym eternitem, ten berou jenom na specialnich dvorech.