Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Pachatelé zadrženi krátce po činuDne 8. března 2011, okolo dvacáté hodiny, odcizil neznámý pachatel z neoploceného areálu jedné ze společností v katastru obce Dolní Beřkovice nové hliníkové bočnice ložné plochy z nákladního vozidla o rozměrech 320 cm x 55 cm a to v počtu 8 kusů, dále odcizil 3 kusy stejných nových hliníkových bočnic, tentokrát o rozměrech 248 cm x 60 cm. Poškozená společnost si vyčíslila škodu na částku cca 80.000,- Kč.

Případem se ihned začali zabývat policisté z obvodního oddělení PČR v Horních Počaplech, kteří na místě činu vyslechli svědky a provedli důkladné šetření. V průběhu vyšetřování bylo zjištěno, že na místě kradli dva muži, kteří poté odjeli větším vozidlem, neznámo kam. Policisté začali spolupracovat s kriminalisty z Územního odboru PČR Mělník, oddělení obecné kriminality a dále i s dalšími policejními obvody v regionu Mělnicka i jeho okolí.

O několik hodin později, byli v rámci dohledu nad BESIP a hlídkovou činností, v katastru obce Dubá zadrženi dva muži, oba z Českolipska, kteří ve svém vozidle Renault Master měli ukradené hliníkové bočnice. Policisté z Českolipska předali oba muže kriminalistům z Mělnicka, kteří již se souhlasem státního zástupce byli následně umístěni do policejních cel. Poté byly prováděny další potřebné úkony trestního řízení, jakožto předání zajištěných věcí zpět poškozené společnosti.  Muži si dne 9. března 2011 osobně z rukou policejního vyšetřovatele převzali usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin krádeže ve spolupachatelství, za který jim dle zákona hrozí trest odnětí svobody v rozpětí jednoho roku až pěti let. Následně byli ze zadržení na pokyn státního zástupce propuštěni a nyní je stíhání vedeno na svobodě.Zpravodajství