https://www.traditionrolex.com/7

 Městská policie Mělník informuje | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Prohrál na automatech, tak si vymyslel přepadení   
Dne 10.března ve 20:48 hodin na služebnu MP telefonicky oznámila žena,  že spatřila  mladého  muže, jak odcizil v ul. Františka Kriegla z  prádelní šňůry prádlo, které dal do igelitové tašky a odešel ještě s partou mladých lidí do ul.  Vodárenská. Vzápětí opětovně oznámila, že  se mladík vrátil a znovu sundává další prádlo ze šňůry. To už ale na místě byli strážníci a mladíka zastavili. Neměl u sebe žádný průkaz totožnosti, takže musel být předveden na služebnu P ČR,  kde se zjistilo, že jde o muže ze Slovenska. Sdělil, že oblečení bral proto, že mu byla zima, že byl dnes přepaden na tom místě, kde prádlo bral, třemi osobami, které  přes něj  něco hodily,  bily jej  a poté mu odcizily  finanční   hotovost ve výši 20 000 Kč. Dále uvedl, že do Mělníka přijel  dnešního   dne  a navštívil svou známou.  Dechovou orientační zkouškou bylo u  tohoto   muže zjištěno 1,78 promile alkoholu.  Strážníci hovořili s ženou, kterou muž uvedl, ta sdělila, že společně ještě s dalšími popíjeli víno a že muž se nikam nevzdálil. Pak šel kolem  20. hodiny  s několika dalšími lidmi ven. Ti uvedli,  že výše uvedený muž začal  krást prádlo  ze  šňůry  u  bytu  v  přízemí,  i když  mu toto  všichni rozmlouvali.  Igelitovou tašku  s věcmi pak hodili do kontejneru – prádlo bylo nakonec strážníky a policisty vráceno majitelce. Muž nakonec sdělil, že si přepadení vymyslel, protože   finanční  hotovost   prohrál  dříve   na  výherních  hracích   automatech  v různých provozovnách a  bál se  to říci. Strážníci jeho prohřešek nakonec vyřešili blokovou pokutou.

Žena odmítala uznat, že pochybila
Dne 11.3.2011 ve  21:04 hodin  spatřila operační MP prostřednictvím  kamerového systému,  jak na  náměstí  Karla  IV.  vylepila neznámá žena  na   sloup veřejného osvětlení malý plakátek. Tato žena poté z místa odešla   mezi obchodní domy a dále do ul. 28. října. Strážníci zde ženu zastavili a žádali vysvětlení a její průkaz totožnosti. Žena se na strážníky osočila se slovy : „ Co mě otravujete  a  obtěžujete, to  se nesmí  člověk už  ani procházet?  Máte tady  stejně  jenom dvě  kamery. Nic jsem nevylepovala. Žádný průkaz u sebe  nemám.“ Nakonec ale, když jí strážníci vysvětlili, že tedy bude muset být předvedena kvůli prokázání totožnosti na služebnu OO P ČR, sáhla do kabelky a občanský průkaz předložila.  Hlídka ženu poučila, že  pokud vylepila  více  plakátků,  budou  odstraněny  na  její   náklady. Na  toto žena  odvětila, že  od  toho  jsou  přece technické služby. Neustále odmítala uznat svůj přestupek.  Celou věc dořeší správní odbor.

Strážníkům se podařilo, díky všímavé ženě, zachránit muže, který chtěl skončit se životem
Dne 12.3.2011  v 07:19 hodin oznámila na linku 156 neznámá  žena,   že se v ul. Pražská asi snaží ve  3.patře  neznámý muž vyskočit z balkonu - stojí na  zábradlí  a nejistě se pohybuje.                                   

Strážníci byli během dvou minut na místě, muž již nestál na zábradlí, ale byly slyšet hlasité výkřiky - už nemůžu,  já   vyskočím apod. Strážníkům se podařilo po chvíli rozmlouvání muže přesvědčit, aby je vpustil k němu do bytu.   V průběhu prováděných úkonů ze  strany   MP  se na  místo dostavila  hlídka PČR,  která  si  věc  převzala.  Za   přítomnosti PČR  se  výše  jmenovaný  choval  pořád stejně zmateně,   přičemž  z  okna vyhodil  svůj  stále  zvonící  

mobilní telefon.  Následně lékař  RZS rozhodl  o převozu muže  do  psychiatrické léčebny Horní Beřkovice. Strážníci byli nápomocni   při doprovodu  jmenovaného k  sanitnímu   vozu, přičemž  se tento  dal na  útěk. Strážníci ho zpacifikovali a museli mu nasadit pouta. Pak mohli teprve muže zdravotníci odvézt.

Měl vztek kvůli rozchodu s partnerkou
Dne 13.3. v 00:35 hodin pozorovala operační kamerového systému skupinku pěti   mladíků, jak vyšli z restaurace Rosomák na nám.  Míru.  Začali kopat do zdi jednoho z domů na náměstí, pak v ul.5.května vyvrátili odpadkový koš. Jeden mladík se přímo uprostřed náměstí vymočil a ještě s jedním mužem pokračovali dál. Strážníci oba mladíky našli v mělnické restauraci. Po prokázání totožnosti se zjistilo, že oba mladíci ( 18 let) jsou z Mělníka. Mladík, který vykopl odpadkový koš nejdříve tvrdil, že zde sedí celý večer, ale nakonec, když mu strážníci řekli o kamerách, tak se přiznal. Řekl, že měl vztek kvůli rozchodu s partnerkou – strážníci mu naměřili 1,42 promile alkoholu. Celou věc dořeší správní odbor.

Venčila psa na hřišti a dostala pokutu
Dne 13.3.2011 v  8:55 hodin na  linku 156 oznámil muž, že na sídlišti Sportovní na dětském  hřišti   žena  venčí psa. Strážníci na místě ženu poučili, že je nutno dodržovat  Nařízení  města  Mělníka a  zákazu  venčení psů v uvedeném místě. Ženě hlídka na místě uložila blokovou pokutu.                                  

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Mělnická MP funguje dobře.


Kdyby všude fungovala MP jako u nás na Mělníku. S nostalgií jsem si povzdechla tuto sobotu v Letňanech. Jeli jsme na výstavu, a jelikož terén je tam spletitý, ( slovy 3 dopravní značky pod sebou ) tak jsme bloudili kudy nejlépe na parkoviště výstavy. Dva strážníci z MP Prady 9 tam číhali jako mlsné kočky a když jsme se spletli, tak hned přiletěli. Člověk, který ten den sloužil byl arogantní až hrubý. Omlouvala jsem se a po celou dobu byla slušná. Pan nemohl nikdy udělat zkoušky z psychologie, protože tak nervozního a zlého člověka už jsem dlouho nepotkala. Vůbec neznal slovo EMPATIE a hlavně jeho význam. Trochu se mu podařilo nám zkazit celou výstavu, ale naštěstí to z nás po dobrém obědě nějak spadlo. Ovšem zážitek s tímto člověkem byl hrozný.

 

Chtěla jsem zavolat na Prahu 9 a poslat výše jmenovaného na stáž na MP Mělník. 

 

Všem krásný jarní den přeje Dušana 

1 práce MP


Nechci se zde nikoho dotknout , ale mám pár výhrad vůči práci MP.Pokutovat někoho na udání , je jistě "záslužný "čin , ale co takhle zpřísnit dozor nad parkováním a dozor nad parkem na polabí.

Př.č. 1 : bydlím na Pražské ulici - vedle ZŠ J.Matiegky - a vedle našeho paneláku je parkovičtě pro cca 30 aut.Vedle parkoviště se nachází trafostanice , ve které by měl být v případě požáru -nedej bože - vypnut el.prod v celém našem paneláku.Jistě jste si povšimli by měl být , ale nebyl by  , jelikož vedle trafačky i když tam je žlutá plná čára pravidelně parkuje jeden náš nájemník.Byl několikrát na to upozorněn , ale nic se něděje.I když je na parkovišti místo k zaparkování , dotyčný tam parkuje neustále a tím ohrožuje životy lidí.Několikrát již u nás byla MP , pokaždé kolem tohoto auta projíždí , ale nice  se neděje.To se čeká , až se doporavdy něco stane ?

Př.č.2 : Vedle našeho paneláku  je betonová cestička , před kterou je značka zákazu stání s dodatkem NEPARKUJTE NA PANELOVÉ CESTĚ.Chápu , když má někdo těžký nákup , že tam vjede , vyloží a odjede.Ale necchápu , když tan někdo vjede , zaparkuje a jde do kadeřnictví , které je umístěno v podloubí , nebo jde na polikliniku , nebo si tam zaparkujie přes noc.Před nedávnem zkolaboval jeden náš nájemník , a taky díky jedné slepici parkující pod balkony se k němu  nemohla dostat záchranka a musela zaparkovat až na parkovišti..Dotyčná majitelka se rozčilovala na řidiče sanity  který ji zablokoval výjezd , a měla dokonce tolik drzosti , že na něj zavolala státní policii.Policie přijela , viděla ,sepsala , odjela a paní parkovala dál .

Př.č.3 : Křížovatka ulic kpt.Jaroše a Fibichova.Při odbočování z ulice Fibichova k poště - běs a děs.Nejen že kvůli autům  správně parkujícím vpravo v ul kpt.jaroše nevidíte auta přijíždějící zleva , ale ještě se musíte vyhýbat atům parkujícím vedle nejmenovaného lahůdkářství za cedulí označenou symbolem hlavní ulice.Tyto auta nejen že parkují  v rozporu z vyhláškou , ale omezují provoz v této již tak přecpané křižovatce , a je jen otázkou času , kdy někdo nezkušený tady zazmatkuje a smete tyto auta do přechodu prochodce , který je v této křižovatce

Př.č.4 : Park Polabí . U vstupu do parku : ze města , "u Rasovny" , v ul.Macharova a Fričova umístěn zákaz vjezdů cyklistů .V létě je to tam kolikrát o život když se procházející maminky s kočárky a lidi se psi mají vyhýbat cyklistům nerespektujícím toto značení.A ještě když je na to upozorníte , div se s Vámi nepoperou.Nevadí mi dítě jedoucí na tříkolce nebo malém kole , ale vadí mi " rádoby " sportovci na různě upravených kolech  svoji bezohlednou jízdou a kolikrát devastující městskou zeleň ,lavičky a zařízení parku .A to nemluvím o zákazu vjezdu do parku pro motorová vozidla a divím se , když v kolikrát musím pomalu lézt na strom , abych se vyhnul nejmenovanému rozvažeči pizzy , který má hodně těžký náklad , který veze do domova mládeže a cestu si zkracuje podél hřbitovní zdi a školy.

Tolik můj příspěvěk a doufám , že někdo kompetentní z MP se na toto podívá a podnikne kroky k odstranění těchto byť malých , ale kolikrát životu nebezpečných prohřešků.

P.S.Promiňte překlepy .

1.1 MP funguje docela dobře


Zdravím,

Myslím si, že MP Mělník funguje docela dobře, mám totiž srovnání.  Bydlel jsem v Kralupech a tam jsem na MP skoro nenarazil. Tady na Mělníku je potkávám skoro pořád, nevím asi mám na ně nejaký magnet. Stejně tak na autobusáku, jedu ráno do práce a potkám je tam, přijedu z práce a zase je tam potkám,  nechápu to. Rozhodně oceňuji jejich činnost ráno u přechodu pro chodce u hřbitova. Moje dcerka tam chodí do školy a jsem rád, že tam jsou. Státní policie na to kašle úplně, řekněte kolikrát jste viděli stáťáka na pěší pochůzce ve městě nebo někde třeba na okraji města. Já ještě ani jednou. Nevím kolik příslušníků městské policie denně slouží, viděl bych v tom také podstatu. Jinak u těch lahůdek občas také zastavím a zaběhnu pro chlebíčky, je tam křižovatka T a předpisy mi to umožňují. Pravda je co zlepšovat,ale pokud si mohu vybrat tak radši MP než státní policii. Naposled  jsem viděl stáťáky na kafíčku na pumpě když jsem umýval auto, čekal jsem frontu, pak umytí, a představte si oni veseli posedávali na pumpě stále.  

1.1.1 Městká není samozřejmost


Také se přikláním k názoru, že městská policie funguje v našem městě docela dobře.Do práce jezdím autobusem a ne v jednom případě jsem byl svědkem jak městská policie zasahuje proti opilcům a jiným individuím. Jak sem četl nedávno v novinách městská policie není samozřejmost ve spoustu měst ji ruší.  V dnešní nejisté době ,kdy kriminalita ,bezohlednost a agresivita lidí roste je dobře , že v našem městě tato složka je.

1.1.1.1 Městská policie získala mínus


...alespoň u mě.  V pátek jsem jim poslal e-mail, že tu v ulici už dlouho stojí zřejmě kradené, nebo odstavené auto s karlovarskou SPZ a zabírá až dvě místa na parkování, tak jest-li by to neprošetřili. Auto je tam pořád a nikdo mi ani neodepsal.

O to je to smutnější, že když jsem loni v létě přijel v 1.30 zdaleka a zaparkoval, kde se dalo, s tím, že to ráno raději rychle přeparkuji, tak jsem to už nestihnul. Mazal jsem zaplatit pokutu, a když jsem ukazoval na foťáku na stejném místě dalších šest aut, tak mi bylo vysvětleno, že jsem pokutován na  základě zažalování, které se musí řešit, ale jinak se běžně přihlíží k neuspokojivé situaci s možností parkování.

1.1.1.1.1 Světe div se


... ale sotva jsem odeslal výše zmíněnou reakci na téma, tak mi MP doručila e-mail reagující pochvalně na ten můj zde zmíněný e-mail. Že by síla Mělníčku Smiling , nebo náhoda ? Tak za to máte chlapci na MP znaménko zase obrácené Eye-wink Laughing out loud a jak se sluší, zasílám i děkovný e-mail.


https://www.traditionrolex.com/7