Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Pětice lupičů už je za mřížemi!


Pět mladíků z Mělnicka ve věku od osmnácti do třiadvaceti let provedlo společně v době od poloviny ledna do konce března letošního roku tři loupežná přepadení benzinových čerpadel se zbraní na Mělnicku a Litoměřicku, jedno loupežné přepadení obchodu na Mělnicku a vloupání do hostince a skladu sportovních potřeb v našem regionu. Svým jednáním způsobili celkovou škodu zhruba 101 000,-Kč. Policisty bylo zjištěno, že přepadeným vyhrožovali dětskou kuličkovou pistolí. Při páchání trestné činnosti nedošlo ke zranění osob.

Scénář loupeží byl vždy stejný. Mladíci přijeli k vytypovanému objektu v osobním vozidle. Zde se rozdělili. Dva z nich se zamaskovali a provedli samotné přepadení, během kterého s výše uvedenou zbraní v ruce vyzvali obsluhu k vydání finanční hotovosti, jejich kumpáni zatím čekali ve vozidle. Po činu společně z místa odjeli a poté se rozdělili o lup. Ve dvou případech odešli s prázdnou a to při přepadení benzinového čerpadla na Litoměřicku a obchodu nedaleko Liběchova. V prvním  se jich nezalekla obsluha čerpadla a  zavolala městské strážníky , ve druhém je vyrušil pohyb v domě, kde se obchod nachází. Samotnými loupežemi způsobili škodu ve výši cca 46 000,- Kč.

Při vloupání do hostince poškodili vstupní dveře objektu a poté vnikli do hracích automatů a musicboxu. Zde způsobili škodu ve výši cca 5 000,- Kč. Do skladu sportovních potřeb vnikli po poškození okna a ochranné mříže. Uvnitř odcizili sportovní nářadí. Poškozené firmě tak vznikla škoda ve výši zhruba 50 000,-Kč.

Nejaktivnější ze skupiny byli dva mladíci ve věku devatenáct a třiadvacet let, kteří se zúčastnili všech šesti „ akcí“. Další mladíci se podíleli na dvou až čtyřech činech.

Mělničtí kriminalisté zahájili dne 24. března 2011  trestní stíhání mladíků pro trestné činy loupeže a krádeže ve spolupachatelství, za které je v jejich případě možno uložit trest odnětí svobody až na deset let. V současné době jsou všichni umístěni v policejní cele a v nejbližší době bude policisty dán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby, o které následně rozhodne soud.Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Mrzí mě, že takové


Mrzí mě, že takové odhalení kriminalitity, o které se zasloužila kriminální police, je podáváno formou strohého policejního popisu skončí a v šedi "krátkých zpráv" oproti  práci MP Mělník, kde je barvitě prezentována takovým způsobem, že vzbudí i krátkou debatu na tomto serveru ve věci její náplně a účelnosti.....

... asi chybička umění se prodat, přestože se státní policie, jak uniformovaná, tak v civilu, zabývá odhalováním nejen závažné trestné činnosti a bohužel nestojí každý den u přechodu...

 

....jak jsem jednou někde zaslechl, je to ta poslední a nejhorší firma, která se bude restrukturalizovat, měnit a napravovat a hlavně od shora (jako s tou rybou, hlavou a smradem)..