Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

A zase ti řidiči….



Dne 29. března 2011. ve tři hodiny ráno, kontrolovala hlídka z obvodního oddělení v Lužci nad Vltavou, v katastru obce Nové Ouholice, na silnici č. II/608, osobní motorové vozidlo Hyundai Terracan, které řídil jednatřicetiletý muž z Mělnicka. Tento se podrobil orientační dechové zkoušce, která dopadla s výsledkem 0,11 promile alkoholu v dechu. Dále bylo lustrací zjištěno, že muž má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu 18-ti měsíců.

Muž si na místě zajistil vozidlo a následoval hlídku na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu nyní lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Téhož dne, avšak v podvečerních hodinách, se stejné hlídce z daného obvodního oddělení podařilo zkontrolovat muže, který řídil osobní motorové vozidlo Hyundai Lantra ve směru od obce Nová Ves na obec Straškov, po silnici č. II/608. Tento se podrobil orientační dechové zkoušce, která dopadla s výsledkem 1,46 promile alkoholu v dechu. Potřebné doklady pro řízení měl muž v pořádku.

Sedmadvacetiletý mladý řidič se dostavil s policisty na služebnu, poté co si zajistil vozidlo, a převzal si sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.



Zpravodajství