Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

A zase ti řidiči….Dne 29. března 2011. ve tři hodiny ráno, kontrolovala hlídka z obvodního oddělení v Lužci nad Vltavou, v katastru obce Nové Ouholice, na silnici č. II/608, osobní motorové vozidlo Hyundai Terracan, které řídil jednatřicetiletý muž z Mělnicka. Tento se podrobil orientační dechové zkoušce, která dopadla s výsledkem 0,11 promile alkoholu v dechu. Dále bylo lustrací zjištěno, že muž má v současné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu 18-ti měsíců.

Muž si na místě zajistil vozidlo a následoval hlídku na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu nyní lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Téhož dne, avšak v podvečerních hodinách, se stejné hlídce z daného obvodního oddělení podařilo zkontrolovat muže, který řídil osobní motorové vozidlo Hyundai Lantra ve směru od obce Nová Ves na obec Straškov, po silnici č. II/608. Tento se podrobil orientační dechové zkoušce, která dopadla s výsledkem 1,46 promile alkoholu v dechu. Potřebné doklady pro řízení měl muž v pořádku.

Sedmadvacetiletý mladý řidič se dostavil s policisty na služebnu, poté co si zajistil vozidlo, a převzal si sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství