Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Dopravní nehoda s těžkým zraněnímDne 29. března 2011, došlo okolo půl páté odpoledne, v katastru obce Libiš, silnice I/9, k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem Renault Megane, který řídila dvaatřicetiletá žena z Prahy - východ a motocyklem Suzuki SV 650S, který řídil dvacetiletý mladík a společně s ním seděla na motorce i dvacetiletá dívka, oba z Prahy.

K nehodě došlo na křižovatce s ulicí Vojtěšskou, kdy řidička osobního vozidla jela po vedlejší komunikaci, ulice Vojtěšská, ve směru od centra Neratovic ke křižovatce se silnicí I/9. Zde zastavila na pokyn dopravní značky „Dej přednost v jízdě“ a dával přednost vozidlům jedoucí po hlavní komunikaci. V okamžiku, kdy vjela žena se svým vozidlem do křižovatky s úmyslem odbočit vlevo, ve směru na Byškovice, přehlédla po hlavní silnici jedoucí motocykl Suzuki, na kterém cestovali dva lidé. Došlo tak ke střetu přední části vozidla Renault do pravého boku motocyklu Suzuki. Po střetu došlo k pádu motocyklu i s osádkou, kdy řidič zůstal ležet u levé krajnice vozovky a spolujedoucí byla dosmýkána do protisměru jízdy jiného osobního vozidla VW Golf, které přijíždělo po hlavní komunikaci a svým tělem do tohoto vozidla narazila.

Při nehodě došlo k těžkému zranění řidiče motocyklu a k lehkému zranění jeho spolujedoucí. Nikdo jiný zraněn nebyl. Na vozidle Renault vznikla škoda ve  výši zhruba  50 000,-Kč, na motocyklu Suzuki škoda cca 40.000,- Kč a na vozidle VW škoda 10.000,- Kč.  Alkohol byl u všech účastníků vyloučen dechovou zkouškou. Případ nadále vyšetřují mělničtí dopravní policisté.Zpravodajství