Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zrušení výběrového řízení na ředitele Masarykova kulturního domu Mělník

Rada města Mělníka na svém zasedání dne 28.března zrušila výběrové řízení na obsazení místa ředitele Masarykova kulturního domu vzhledem k záměru sloučit městská kulturní zařízení do jedné organizace. Radní dospěli k tomu, že by bylo velice neslušné vůči eventuelnímu vítězi výběrového řízení na ředitele MKD Mělník, kdyby by vybrán a jmenován, a záhy by jeho místo bylo na základě reorganizace zrušeno.

Záměrem města je  tedy sloučit knihovnu, kulturní dům a turistické a informační středisko. Tak se vytvoří efektivní systém, který zabezpečí kulturní potřeby města. Zlepší se organizace a koordinace všech činností, sníží personální náklady – takto ušetřené finanční prostředky v nově vzniklé organizaci zůstanou, ale ve prospěch posílení položky na provozní náklady.

Rada města počítá také s tím, že v názvu nového kulturního zařízení bude zachováno jméno T.G.Masaryka.

MVDr.Ctirad Mikeš, starosta města MělníkaMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

5 Styl Mělníka


Tenhle článek při zmínce TIS (tur. infor. středisko) jsem si vzpomněl, že v Mělníku jsou možná dvě, jakési informační středisko je v knihovně (vlevo od vchodu do knihovny), druhé pak u vchodu do studny. To první nevím jakou má vlastně činnost, pro koho to je, to druhé je tuším pro turisty. Dvě podobné organizace mi přijdou 150 m od sebe docela zbytečně. Za mě: tyhle organizace ať se klidně sloučí, trochu to marketingově rozjedou, ať o nich lidé vědí... Obojí je nějak utopené. Nad TIS u studny chybí výraznější zelené logo "i", nejlépe kolmo do ulice. Ještě jsem si vzpomněl, jak kdysi byla soutěž o logo Mělníka. Viděl ho někdy někde? Asi ne co? Co dát Mělníku jednotný (vizuální) styl, ať každá městská organizace se nepropaguje svými logy, svým designem, ale jakási jednota by z mého pohledu nebyla od věci (letáky, reklamy apod.). Prostě graficky stravitelné logo Mělníka, u nichž by každý hned věděl, že se jedná o Mělník. Dost měst už to používá, ale Mělník pořád ne. Hlavně když na to byla soutěž. Je to škoda. Chtělo by to trochu profesionalizovat, klidně lehce sjednotit, ale v rámci propagace postupovat jednotně. Nemá smysl v té trošce toho, co Mělník nabízí, to diverzifikovat na "každá ves, jiný pes"... Trochu mimo téma, ale přeci jen trochu k tématu Smiling

5.1 Styl = koncepce


Ono to velmi úzce souvisí s tím jak se na Mělníku vládne. Ze dne na den, řeší se jen operativa, město nemá potuchy co bude za deset, dvacet let. Byla zpracována jakási studie která mapuje potenciál města. Ta je ale naprosto nepoužitelná, je to jen dokument opsaný z Českého Krumlova (dokonce je v textu Krumlov několikrát zmíněný jako objekt "výzkumu" Smiling). Jistě byla někomu dobře zaplacena... Vedení města jen vytlouká klín klínem a vůbec nikdo se nezabývá tím jak bude Mělník vypadat v budoucnu. Na co je třeba se zaměřit, kde jsou rizika a potenciál města, jak bude vypadat složení obyvatelstva, co lidem chybí, jak zabránit tomu aby Mělník byl jen noclehárnou Prahy, jak přilákat investory, co udělat s katastrofální situací rozpočtu... Nádherným příkladem je řešení dopravní situace, kde město není dvacet let schopno ani říct co vlastně chce. Jednou je to velký obchvat, potom někdo prodá obecní pozemky v jeho trase na Slovanech, pak průtah který kapacitně nevyhovuje už v době jeho projektování, potom zase velký obchvat prosazovaný lidmi kteří (to je ale náhodička) vlastní pozemky v jeho trase nakoupené jako zemědělskou půdu za pár korun... Těch otázek jsou desítky, ale vedení města už několikáté volební období vidí maximálně do příštího roku a podřizuje své kroky ne prospěchu obyvatel, ale prospěchu kamarádů. A k mistrovství tuto perverzi dovedl pan Neumann...

Obrázek uživatele steny

4 neblížej se už třeba


neblížej se už třeba volby? docela by je to chtělo...

3 Zatleskejme Kocourkovu


Zatleskejme našim kocourkovským radním za "skvělý" nápad na sloučení výše zmíněných institucí a vytvoření efektivního systému na zabezpečení kulturní potřeby města.

Vidím to jako na dlani, jak tyto tři odlišné instituce fungují jako celek, jak je zlepšena organizace zdejší kultury a sníženy náklady - hlavně personální. To si opravdu na radnici myslí, že občan je tupec, který si neumí nic spočítat a neví, jak funguje systém řízení? Docela dobře si umím představit, jak jsou náklady naopak větší, protože generální ředitel těchto tří institucí bude mít určitě větší nároky na plat. Bude koordinovat docela velkou "firmu". Každá z institucí bude mít stejně svého "ředitele" dále, protože generální nezvládne řídit běžný provoz. A tak dále - jak píše ve svém příspěvku pan Vajchrt, který to dobře popsal.

Radní by měli na svém dalším zasedání zvážit, zda nepřejmenovat Mělník na Kocourkov. Pak by to, co předvádějí od voleb, třeba někdo ocenil a zatleskal jim nebo je alespoň poplácal po zádech. Kocourkovští radní také sršeli podobnými "supernápady" jako ti mělničtí. Vlastně oprava. Kocourkovští jsou o něco lepší - jejich nápadům se dneska smějeme. Nad nápady našich už dnes roníme slzy.

2 KD


Dobrý den pane doktore /starosto/,

myslím si, že v tomto případě jste se dostal do pozice, která je hluboko pod jakoukoli čarou. Je mi líto, že jste se stal pouze nástrojem čehosi ... 

Nejsem odborník v oblasti kultury, ale připadá mi nelogické a nesmyslné spojovat instituce, jako je KD, knihovna a informační středisko.

Dění a činnost koalice sleduji se zájmem a musím Vám říci, že je mi dost smutno ...

 

Patočka

2.1 A proč do té koncepce


A proč do té koncepce nedat i věž. Pak by se tam dala přidat i ta lanovka až jí vybudujou za ušetřené peníze. A až ta bude tak vydělá tolik že by se mohla postavit i ZOO Smiling Nakonec tam do klecí zavřeme celé zastupitelstvo a bude klid Laughing out loud

1 Opravdu koncepce


Včera odpoledne jsem volal na osobní oddělení a zajímal se, kam tedy podat přihlášku s koncepci MKDM do výběrového řízení. Bylo mi řečeno na podatelnu, učinil jsem tak. Určitě jsem nebyl sám. Několik lidí věnovalo svůj čas a úsilí čemusi, co se jim akorát vrátí a bude to k ničemu. Ostatně, jako spousta jiných věcí. Stačí sledovat dění kolem kulturáku či reorganizační snahy na městě. Vše má společného jmenovatele. Vše je děláno v rámci nějaké „koncepce“. Nikdo ji zásadně nepředstaví. Písemná podoba neexistuje či je ve formě přísně tajné s nápisem „po přečtení spalte“. O koncepci neproběhne kvalifikovaná debata. Dotčené odbory či jedinci nejsou o záměrech informováni. Nejsou k diskuzi přizváni lidé, kteří se v problematice orientují. Nebo (pro jistotu) jsou radši z diskuze vyloučeni. Jsou učiněny kroky, které mají koncepci potvrdit. Pak jsou tyto kroky revidovány.

Pro příklad dění kolem MKDM. Odvoláme ředitele. Vypíšeme výběrové řízení na nového. Navrhneme zrušení sloučením s knihovnou. Chceme zrušit i název. Zdůvodníme to dlouhodobou koncepcí. Po dotazu přiznáme, že žádnou koncepci nemáme. Slíbíme, že se na koncepci začneme pracovat. Mimo jiné v rámci volnočasové komise. Tak nic, ta se tím vůbec nezabývala. Na koncepci pracuje zřejmě nějaká skupina či přímo rada v přísném utajení. Že by někde v podzemí našeho města za svitu loučí? Nikdo z dotčených nic neví. Ale jeden výsledek máme. Název případně zachováme, přece jen ten Masaryk. „Trochu“ se to veřejnosti nelíbí, tak ať nebrblají. Řekneme, že zrušíme výběrové řízení na ředitele. Výběrové řízení ale v termínu nezrušíme, oficiálně až do skončení termínu podání přihlášek bylo na úřední desce města. Takže radši všichni, kdo měli opravdu zájem, přihlášku s koncepcí odevzdali.  Navrhneme další, opravdu „nový koncept“ se sloučením knihovny, MKDM a informačního střediska. Opět bez diskuze, ale hned jej předhodíme tisku jako hotovou věc. Už o víkendu, před pondělním rozhodnutím rady. V úterý to bylo v týdeníku, který se tiskne někdy z neděle na pondělí.  Zřízením ušetříme peníze, které nikdo nespočítal. Poté je hned rozdělíme těm málo placeným zaměstnancům. Hlavně zrušíme místo ředitele, přičemž zřídíme organizaci, kterou bude muset řídit opravdu manažersky schopný ředitel. Schopný ředitel je obyčejně i dobře placený ředitel. Takže mu budeme muset přidat. A proděláme. 

Víte, člověk musí mít pocit, že jeho (jakákoliv) práce má nějaký smysl. Že má na druhé straně partnera, který je schopen kvalifikovaně rozhodovat. Třeba oponovat, nesouhlasit či navrhovat jiná řešení. Ale podstatný moment je ono slovo kvalifikovaně. Po všech těch posledních rozhodnutích rady města ztrácím víru, že toto slovo je v jejím slovníku. Bohužel.

Hezký den

Vajchr

  

 
 

1.1 antikoncepce?


Zdá se, že se jedná spíše o antikoncepci! A při té příležitosti mě napadá, že tu by měli mnozí (nejen) mělničtí politici užívat povinně! Eye-wink